Jump to content

Šustivý zvuk po výměně rozvodů


groubr

Recommended Posts

Ahoj mám problém hned po výměně rozvodů, řemenice alternátoru a klínového řemene a vodní pumpy se ozývá tento šustivý zvuk :

 

Myslíte, že to dělá vodní pumpa? Vím že před výměnou tohle určitě nedělalo. Mám po výměně najeto 350 km tak se chci zeptat jestli Vám to taky nekomu začalo dělat? Octavia II 1.9 tdi 150 tis km

Edited by groubr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Tak dnes jsme konečně po několika měsících problém vyřešil. Jiný mechanik mi rozebral rozvody a řekl že problém je v klima kompresoru. Pak následovala kontrola klimakompresoru u jiného ( třetího ) servisu. Samozřejmě mi řekli, že je vše OK. Rozhodl jsem se tedy po hledání tady na foru a v článcích, že zvuk může dělat neoriginální vodní pumpa. Zajel jsem tedy do cc-autodily.cz koupil originální vodní pumpu. Vydal jsem se k mechanikovi co mi řekl že je problém v klima kompresoru at mi vymění vodní pumpu. A zvuk krásně přestal a motor zase běží jak má. Bohužel jsem opět platil za práci. Takže celkem se mi motor rozebíral 3x. Veliké udivení bylo když koukám na vodní pumpu co mi tam dali v prvním servise a porovnám s originální. U originální pumpy je vrtule plastová u té co mi dělal špatný zvuk je z kovu. Přidávám fotku originální (vlevo) a neoriginální (vpravo) vodní pumpy. 

post-64313-0-40978700-1428682685_thumb.j

Edited by groubr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...