Jump to content

1.2 HTP 51 kW Padá do nouzového režimu


VAG BoBo

Recommended Posts

Zdar ve spolek, už si nevím rady Fabie 1.2 HTP, 51 kW, r.v. 2007, první majitel, najeto 20 000 Km. Kód tuším BGS, ve třech tisících ot/min spadne do nouzového režimu , bliká kontrolka spalin, po vypnutí motoru a opětovném nastartování vše OK.  Vyskakuje chyba cívky, ale zkoušel jsem druhé jsou OK.   Ve škodovce řekli že má nejnovější soft. Snímač vačky jsem také zkoušel nový, lambda na odpor v pohodě, svíčky nové, klapka čistá, nastavená, vynechávaní zážehu na dvou válcích. Rozvod dle VAG OK.

Nezkoušel jsem ještě vstřiky, na což nejvíc vsázím, nemá někdo ještě nějaký nápad?

Link to comment
Share on other sites

palivový filtr, vzduchový,svíčky, -prostě to  bych zkusil ,neberu ten nájezd, právě že to bude všechno degradované časem. Jak je na tom benzín? Předpokládám, že není X mesíců starý?

Ty tlaky nevím, BZG motor už by to neměl mít.

Link to comment
Share on other sites

To právě píše každý válec, prohazoval jsem cívky mezí sebou a zdálo se mi že to dělá jedna cívka, po výměně psala zase, sehnal jsem druhé cívky origo všechny tři a psalo to zase, nezdá se mi že by odešly všechny vstřiky zrovna tak že to spadne při 3000ot/m do nouzáku a v malých otáčkách to bude úplně OK.Ty tlaky změřím, ale taky se mi nezdá že budou KO všechny válce. Na diagnostice jsou vidět výpadky hoření..

Edited by VAG BoBo
Link to comment
Share on other sites

I kdyby nebyl úplně KO? Jinak nějaký borec předemnou řekl, že špatně ukazuje váha vzduchu, ale to má jen snímač tlaku a teploty.

Tlak to ukazovalo přesný atmosferický a teplotu také, možná že ukazuje v otáčkách jinak.

Edited by VAG BoBo
Link to comment
Share on other sites

OK zachvívali jdu na to, jen by mě zajímalo jak změřil tu váhu, kterou to nemá. Jinak kdyby to přisávalo, tak kde, mezi klapkou a sacím potrubím, před klapkou by to byla blbost ne? Jinak jestli píšu nějaký nesmysl tak se omlouvám, ale už jsem s toho auta úplně KO a do toho dávám ještě dohromady byt. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ano máš pravdu všechny vstřiky v hájí a regulátor tlaku paliva. Příčiny: Důchodce jezdil tankovat někam do JZD, pak auto dva roky stálo kvůli dědictví, nový majitel nasedl a dojel cca 300 km, pak natankoval normální benzin, (pokud něco takového u nás existuje) a velký problém byl na světě.

  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Škoda Fabia 2 Combi 1.2 51kw. 12V. Typ motoru CGPA

Zdravím všechny chtěl bych se zeptat jestli se někdo nesetkal s problémem  auto jezdí normálně do 3000 jak mile auto přesáhne tyto otáčky vyskočí nouzový režim rozsvítí se kontrolka a chyba zapalovaní na 3 válci ,  na autě kontrola tlaku motoru v normě , rozvody kontrolovány ,přeházení cívek / svíček a vstřikovačů chyba stále na 3 válci , vyměněné obě lambda sondy , sundání hlavy pro kontrolu ventilu v pořádku vše. Jediný co tak jsem si při výměně lambda sondy všiml že je vysypaný kat což muže mít příčinu ty ventily podpálené ale ty byly v pořádku , jak mile se vypne motor a znova nastartuje auto opět jede normálně do těch 3000 .   Nenapadá někoho čím by to mohlo být? prosím už jsem bezradný.  Ps: katalyzátor  už taky vyměněný ale nic se nezměnilo. Výměna i vstřikovačů.   Děkuji

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
V 29. 6. 2022 na 19:12, Roman78 napsal:

 

Co místo zakládání duplicitních témat a psaní příspěvků úplně do blbejch motorovejch sekcí si pročíst todle vlákno?

 

Pokud je chyba furt na 3.válci, co jít po kabeláži jak cívky tak svíčky. V mechanice chyba nebude, když na jiný pozici jedou.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...