Přejít na obsah

Led osvětlení kufru Superb Combi, problém


zdenek1234

Doporučené příspěvky

Abych nezakládal nové téma, zeptám se na problém, který trápí mě... Při jízdě mi v nepravidelném intervalu něco z kufru (předpokládám tahle svítilna) problikává. Blikne na půl vteřiny a třeba za minutu, dvě to udělá znova. Myslel jsem, že je to nějakým dotekem, ale občas to udělá, i když auto stojí. Pokud jí vyndám, svítí normálně, jak má... Napadá někoho něco, co by se s tím dalo udělat? Je to nepříjemné vždy záblesk do zrcátka, i když jen odražený... Děkuji! 

 

P.S.: Ještě se mi několikrát stalo, že mi na vteřinku začalo naplno svítit za jízdy osvětlení nohou a zase se to vrátilo na těch nastavených asi 35%...

Bud blbnu snimace dveri a jednotka si mysli, ze su otvorene niektore z dveri, alebo blne samotna jednotka.

Na Maxidote ti neukazuje signalizaciu otvorenych dveri ked sa rozsvieti svitilna?

Diagnostika neukazala nic? Takato chyba by sa mohla preukazat tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No tak páni.
Aby nikto nemusel rozoberať komplet plasty kufra COMBIku kôli nesvietiacej bočnej lampičke, ako ja teraz, tak dávam na známosť, že batožinový priestor má dva elektrické okruhy na osvetlenie.

Jedna vetva sú vrchné svetielka na piatych dverách, a druhá je 12V zásuvka + bočná vyberateľná lampa.

Môj problém vyriešila výmena poistky.

Koniec hlásenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Abych nezakládal nové téma, zeptám se na problém, který trápí mě... Při jízdě mi v nepravidelném intervalu něco z kufru (předpokládám tahle svítilna) problikává. Blikne na půl vteřiny a třeba za minutu, dvě to udělá znova. Myslel jsem, že je to nějakým dotekem, ale občas to udělá, i když auto stojí. Pokud jí vyndám, svítí normálně, jak má... Napadá někoho něco, co by se s tím dalo udělat? Je to nepříjemné vždy záblesk do zrcátka, i když jen odražený... Děkuji! 

 

P.S.: Ještě se mi několikrát stalo, že mi na vteřinku začalo naplno svítit za jízdy osvětlení nohou a zase se to vrátilo na těch nastavených asi 35%...

Nedávno jsem zjistil stelný problém u SII kombi. Vypozoroval jsem, že to problikává hlavně při zařazení zpátečky, ale někdy i při jízdě dopředu. Jo, a myslím, že problikávají ty LEDky, které se rozsvěcují tlačítkem na svítilně, a když je svítidla vložená v držáku, tak normálně nejdou rozsvítit. Přišel jste už někdo na to, čím by to mohlo být? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
V 8. 12. 2014 na 16:43, zdenek1234 napsal:

Dobrý den,

nainstaloval jsem do kufru Skody Superb 2 Combi (2010), led osvětlení kufru . Svítí skvěle, ale mám jeden problém. Pokud kufr zavřu, tak vše zhasne, včetně odjímatelné svítilny, to je správně.
Ale problém nastane, pokud vůz uzamknu, tak na odnímatelné svítilně v kufru se rozsvítí asi po 2 vteřinách od uzamčení světlo (konkrétně 1ze3 žárovek na svítilně) 
Pokud vrátím zpět originální osvětlení, tak se tento jev nevyskytuje.

 

Čím to může být způsobeno, auto žádnou chybu nehlásí, vnitřní osvětlení není zapojeno na diagnostiku.

Díky za rady
???

test_281271169576.jpg

post-42656-0-40650800-1418053387_thumb.j

Tak mám úplně přesný problém do puntíku. Vyřešil to už někdo nějak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lukdo @zdenek1234

Ak si pri výmene osvetlenia kufra za LED nedáš pozor, skratuje jednosmerna dioda 1N4007 vedľa žiarovky. Zmeraj multimetrom ci je dioda priepustna v oboch smeroch, ak ano je treba vymeniť. Stojí asi 10 centov v elektre.

Kto vládne angličtinou tu je oprava:

https://www.briskoda.net/forums/topic/287643-glowing-led-in-the-removable-boot-torch-fixed/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

V kufru mám originál světla a už mě ta tma nebaví. Co a kde mám koupit, abych v kufru viděl?

Jaká LED světla (nejraději teplá bílá) pasují do víka kufru? Aliexpress?

 

2 HANZTD (všichni) jaké ledky pasují do té přenosné lampičky? Dají se koupit nějaké výkonné?

 

Moc dík za jakékoli podněty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, koudy_123 napsal:

V kufru mám originál světla a už mě ta tma nebaví. Co a kde mám koupit, abych v kufru viděl?

Jaká LED světla (nejraději teplá bílá) pasují do víka kufru? Aliexpress?

 

2 HANZTD (všichni) jaké ledky pasují do té přenosné lampičky? Dají se koupit nějaké výkonné?

 

Moc dík za jakékoli podněty.

Taky jsem to kdysi řešil. Jen tak na zkoušku jsem objednal z Aliexpressu tyto ledky a jsem s nimi naprosto spokojený.  Mám je v kufru, v kastlíku a i v lampičkách osvětlení nohou a svítí krásně. Mám je tam víc jak tři roky a do teď žádný problém.

 

https://www.aliexpress.com/item/32267772782.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dD240B3

 

Jinak ledky do lampičky se tu řešili zvlášť v nějakém vláknu. Já sem si po přečtení objednal tyto. Svítí obstojně, jen mají polaritu, takže sem si musel dát bacha, jak je napájet. Pokud si z Prahy, klidně věnuju, mám jich ještě dost ;-)

 

https://www.aliexpress.com/item/32762814529.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dQeeZxU

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím,

děje se mi to samé svítilna po nabití baterek v ruce po zapnutí svítí, po osazení do paticce nesvítí. Na 12V zapalovači napětí je, na pinech patice světýlka není (ale asi tam má být jen když je nastartováno?). Osvětlení kufru je origo.

 

Ona samotná svítilna,nebude jen obyčejná svítilna...ale bude to zároveň něco jako chytrá nabíječka baterek, že? Takže chybu bych hledal spíše v její elektronice, že při osazení do patice se nerozsvítí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...