Přejít na obsah

chybne hlasky - vadny termostat


Jozinko1

Doporučené příspěvky

Hello

Na Octavii 2003 mi zasvietila kontrolka trojuholni v kruzku... podla manualu to znaci, ze je problem s ASR..ako keby bolo vypnute..neda sa pouzivat tlacitko ASR a ten trojuholnit sustavne svieti.. asi po 50 km sa k nemu pridala ledka chyba elektroniky motora..okamzite chod do aut. servisu.. tak som tam bol..na diagnostike mi povedali, ze zrejme lambda sonda nieco zaregistrovala., alebo je problem s teplotou chlad kvapaliny..vynulovali chyby a ledky zhasli... Po dalsich asi 200 km sa vsak znova rozsvietil ten trojuholnik.. druha led zatial nie.. navyse mi neukazuje ukazovatel teploty a rucicka je stale nalavo teda na 50 stupnov.. cize to zrejme suvisi s nejakym cidlom teploty... nevie mi s tym niekto poradit?? Stalo sa to uz niekomu?? POzn..auto je asi dva mesiace prerobene na LPG.. Moze to mat na to vplyv ?? Dok..dodo

Editováno: , autor: Jozinko1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello..No tak som to otestoval a som si takmer isty, ze to suvisi s tym cidlom teploty... Vcera..vonku bolo asi 24 stupnov...som isiel asi 60km a az ku koncu cesty sa mi zacala hybat rucicka teploty... tak ked som zastavil, nechal som bezat motor a rucicka vystupila asi na 90 stupnov a vtedy ta kontrolka trojuholniku zhasla.. Dnes som presiel asi 10km a znova sa rozsvietila.. pocas celej jazdy svietila...ale rucicka teplomera je stale na 50 stupnov... takze zrejme to cidlo, co nespravne meria teplotu zblbne system a ten to vyhodnoti ako chybu ASR... aj ked to s tym zrejmne nic nema spolocne.. vie mi s tym niekto pomoct?? Nikomu sa to este nestalo?? Prip. by som uvital, popis, kde to cidlo najdem a ci sa to da lahko vymenit..alebo musim zajst do servisu.. Dik. Dodo

A este jedna poznamka.. mozno je to ok.. a doteraz som si to nevsimol... cerpadlo chl. kvapaliny nejako divne cvaka..ako keby si pocuval hodinky... mozno to tak ma byt...neviem..

Editováno: , autor: Jozinko1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Hello

Nikto s tym nevie pomoct???... po vymene cidla teploty to zase bolo par dni dobre..az znova prestala fungovat rucicka a rozsvietila sa chyva ASR (trojuholnik v kruzku). Vtedy stacilo troska pohybat kablom k cidlu..ako keby to malo zly kontakt.. Lenze z toho uplne zblbla elektronika a teraz to neukazuje nic a svietia obe vystrazne kontrolky..teda ten trojuholnik a pod nim chyba elektroniky.. Dnes s tym idem do servisu tak uvidim..podla mna staci, ked to vyresetuje a znova to pojde..ale musim zistit pricinu, aby sa to neopakovalo...

Nikto sa s tym nestretol?????

DODO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hello

Motor mam 1,6 i 75kW . Uz som vymenil cidlo teploty, asi tyzden to islo a objavilo sa to znova. Potom mi vymenili dalsie cidlo, tentokrat na ventilatoroch pri chladici. znova asi tyzden v poho a znova sa to objavilo. Povedali mi v servise ze proste musia skusat, lebo na diagnostike to zahlasi chyba cidla... Tak mi teraz chcu menit cely ten blok, kde je to cidlo a kde je aj elektronika. Ok, ale problem je v tom, ze ked to nebude ani toto, tak zaplatim dalsi diel a chyba nebude odstranena..uz ma to stalo asi dva litre a stale som na tom istom..

To sa s tym naozaj nikto nestretol??? Kurnik sopa, co tu pozeram na fore, tak je tu plno manikov a presne vedia ked sa daco vyskytne, ze je to casta chyba u octavok... tuto chybu mam iba ja??

Zaregistroval som odpoved... mozno chybny termostat.. kde ho mam hladat?? Popripade, kolko asi cca stoji?? Stale tam nieco kupujem a stale to je rovnake..Problem je vsak uplne nelogicky. Ked idem rano po tom, co auto celu noc stalo..v garazi... tak sa m i to prejavy asi po 10 km.. rucicka teploty neukazuje a tak zasvieti ten vystrazny trojuholnik, co je udajne vypnute ASR. Poobede zvycajne zacne ukazovat teplota a chyba zhasne... Rozdiel teplot pritom nie je vacsi ako 10-15 stupnov... ved to je uplne absurdne..to mu predsa nemoze vadit.. Uz sa s tym trapim aspon mesiac a stale nic... Please Help...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto co pises citujem: "som isiel asi 60km a az ku koncu cesty sa mi zacala hybat rucicka teploty... tak ked som zastavil, nechal som bezat motor a rucicka vystupila asi na 90 stupnov a vtedy ta kontrolka trojuholniku zhasla.. Dnes som presiel asi 10km a znova sa rozsvietila.. pocas celej jazdy svietila...ale rucicka teplomera je stale na 50 stupnov... je jasny signal toho ze mas zly termostat a to tak ze je stale otvoreny. Vymen ho a cidla si daj namontovat naspat tie co si zbytocne zaplatil.

Tento pripada som riesil vo viacerych autach... Vot vsjo... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...