Přejít na obsah

Sound system Superb 1


Doporučené příspěvky

Kluci, může mi někdo ze zasvěcených prozradit v čem je kouzlo originál sound systému? Je mi jasný že hraje líp ;) Ale nikde sem se nedočetl co ho dělá lepším, co má navíc.. Další věc: stávající rádio gamma (nevím jak se dostalo do Supa) mi nevyhovuje. Měnič CD nemam a kazety sou už trochu old-school.. Přemýšlím nad Symphony s MP3, dokáže ho někdo porovnat s neorigo rádiama?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim si že origo sound systém je lepší v tom že jsou tam repro které jsou nejvhodnější pro origo rádio, mělo by to být přesně vypočítané aby to hrálo co nejlépe, ale myslim si že jde udělat i lepší hudba, záleží jaké má každej nároky, origo sound system je jakýsi střed nároku.

Jinak symphony mp3 je super mám ho v autě a neměnil bych, když jsem auto koupil tak jsem tam měl origo symphony bez mp3, to jsem prodal a koupil si rádio s DVD, ale to jsem po čase vyměnil za symphony mp3 a to hlavně ze dvou důvodu a to jsou multifunkční volant a maxidot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důvody pro originální rádio jsou bezproblémová spolupráce s maxidotem a multifunkčním volantem, případně designový soulad s palubní deskou. V mém případě byl přechod ze Symphony na Becker Grand Prix polepšení o několik tříd - kvalita zvuku, rozsah funkcí, ergonomie ovládání, krádeživzdornost. A to vše k tomu za nižší cenu (vycházím z absurdní ceny za Symphony, kterou účtuje origo Škoda servis při opravě na pojišťovnu). Oželet jsem musel jen údaje na maxidotu a spolupráci s CD changerem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Becker dělá špičkový mašinky, ale bohužel nic pro studenta.. Changer nemam, maxik zatim taky ne, ale jiná neorigo rádia do Supa moc nezapadnou. Symphony tu většina lidí chválí, snad nešlápnu vedle. V bazaru sem si všiml i zesilovače ze sound systemu.. Nejsem úchyl na zvuk, ale trochu si hraju s myšlenkou sound system dodělat. Má to vůbec cenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, nic proti, ale jediný co teda Symphony umí, kromě maxidotu a multifunkčního volantu je to, že pasuje pěkně do palubky. Zvuk je naprosto příšernej, bez výšek, s rozplzlým basem a jakýmsi hučením na středech. Proč zrovna hnedka Becker? Alpine, jak lacinější, tak i dražší modely umí pěkně pasovat do palubovky. Maxidot se dá oželet, stejně nechápu smysl jedné informace na dvou displejích a ovládání z volantu, jednoduše se dokoupí adaptér. Buď přímo od Alpine, nebo nějaký univerzální z dílen Connects2. Co se týče barev, Alpinky umí pěkně sladit v nastavení skoro jakoukoliv barvu podsvícení palubovky, takže tam bych problém nehledal. Pokud se někdo z vás děsí, že jíná autorádia numí pasovat hezky designově do palubovky, tak musíte především vynechat blázny, co monotují do aut s prominutím stříbrné "sračky" z dílen Sencor, Hyundai nebo "číny" z Aukra.

Mrkněte třeba sem do sekce: autorádia s CD ,tady je z čeho vybírat. Jak bude čas, hodím vám sem fotky svýho audia a zjistíte, že to fakt není tak hrozný, jak to tady všichni popisují.

Ono s autorádiem je to stejný jako s kočárkem. Většina lidí přizpůsoboení otočí a pak to dopadne zle. Tak třeba lidi koupí kočárek a pak blbnou s kombíkama, SUVčkakama a podobnýma, proč podle auta nekoupit kočárek? To samo platí o autorádiu, nekupuju si auto pro pěkný autorádio, to můžu vždycky vyměnit. Trh je přesycenej produktama k prasknutí, tak proč si neudělat radost, nevyhodit naprosto trapný symphony a dát tam něco, co konečně hraje?

Editováno: , autor: Miloslav Janda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pasovat bude díky standardizovanému rozměru 1DIN cokoliv. Je pravda, že každému lahodí designově něco jiného, ja bych se například nebál tam dát toto autorádio. Černý design se zeleným podsvícením. Ale beru to jenom jako příklad, nemusí to být zrovna alpine, může to být i toto autorádio Pioneer, který považuju ještě za zaplatitelný a navíc je to celkem krasavec - vypadá lépe v reálu jak na fotkách. Opět ale podotýkám, že to co se líbí mě, se nemusí líbit ostatním. Když to ale vezmu kolem a kolem, zkuste si porovnat obě nalinkovaná auztorádia s bakelitovým Symphony ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obě jsou to moc hezká autorádia, ale do interiéru Superbu z minulého století jsou s těmi stříbrnými cuplíky, lesklými plasty, inverzními dsipleji atd. jak pěst na oko. Zastaralý design palubky chce zastaralý design autorádia, v tomto ohledu holt na Beckera nic nemá. ;)

post-9103-1278057118,5291_thumb.jpg

Editováno: , autor: Merk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nechci ti to rozmlouvat, ale tyhle typy rádií v nejlepším případě pouze "obstojně" vypadají. Kvalita zvuku nebude valná a o obrazu se raději šířit nebudu. Navíc, v této cenové kategorii většinou chybí RCA out pro eventuální pozdější instalaci třeba jen zasiku a SW. Raději bych opravdu šel do nějakýho /////ALPINE či cos takého. Mam ve vozejku XDA-I305, což je model mechaniky prostý, leč vybavený mraky přípojných míst s perfektním ovládáním pro Ipod. Ten je i se svým 160 Gb diskem zašantročenej někde pod v přístrojovce a časem čék ocení nebetyčnou výhodu absence CDček, Flashek a podobnýho hudbunosnýho harampádí. Nebudu tu hrát na fajnšmekra, ale když k tomu posléze prohodíš origo repra za nějaký byť i middle classe komponent repro od JBL, Hertze, Infinity - zkrátka podle vkusu hudby, tak budeš překvapen, co lze ze supa vyloudit za kloudnou muziku. Má velmi slušně udělaný dveře (z hudebního hlediska) a neni třeba ani vymejšlet domky na výškáče a tudíž je to relativně za málo peněz hodně muziky... v celý řadě jinejch aut se čék dost nadře s tlumením a výztuhami, než to hraje jako v supu v "základu"

Hele, máš pěkný auto, taxi to nepokaž... :-)

Editováno: , autor: Hics
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, může mi někdo ze zasvěcených prozradit v čem je kouzlo originál sound systému? Je mi jasný že hraje líp ;) Ale nikde sem se nedočetl co ho dělá lepším, co má navíc.. Další věc: stávající rádio gamma (nevím jak se dostalo do Supa) mi nevyhovuje. Měnič CD nemam a kazety sou už trochu old-school.. Přemýšlím nad Symphony s MP3, dokáže ho někdo porovnat s neorigo rádiama?

Opravdu myslim vyrazne lip hraje.Jsou tam lepsi repro urcite.Tedy mel jsem ho ve spojeni s velkou DX navigaci a pak v dalsim aute DX navigaci bez nej a dlouho jsem si zvykal,protoze mi to prislo podstatne horsi.Navic ve spojeni s DX navigaci ma vice moznosti nastaveni zvuku prave na obrazovce navigace.

Jinak ted mam symphony s mp3 a to zni se mi zda jeste hur nez Navi DX bez Sound systemu,je to mozny?

Editováno: , autor: PetrKV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My sme presli z kenwooda CD 1din na symphony a pak na rhapsody, ktere designove nema chybu, ale neumi bohuzel naprosto nic :( ikdyz vim, ze je tu par sikovnych lidi co umi dodelat sikovnou vec aby spolupracovalo s mp3, presto sem se rozhodl radio tez vymenit a myslel sem ze DX bude jasna volba nicmene radio z roku 96 je tez uz nekde jinde a nakonec sem sahl po 2DIN DVD NAviceiver Kenwood s mapovymi podklady ¨Garmin :palec2: kde je cena nicmene vyssi ale presto nelituji :palec2::prc:

Designove podle me naprosta spicka a povzneslo to palubovku (myslim ze daleko vice nez Becker v drevenem dekoru-promin) o nekolik trid vise s cernym dekorem, navic nepreberny pocet moznosti a schopnosti a k designu jeste variabilni podsvit radia ...

Navigace funguje naprosto uzasne a kvalita zvuku sla take vyse :) presto posilhavam po decentni zastavbe ktera nebude videt, ale hrat :palec2:

Presto si myslim ze na poslouchani radia pro bezneho uzivatele bohate postaci orig radi :palec2:

post-8971-042689400 1281081051_thumb.jpg

post-8971-008849800 1281081208_thumb.jpg

post-8971-039122900 1281081245_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu myslim vyrazne lip hraje.Jsou tam lepsi repro urcite.Tedy mel jsem ho ve spojeni s velkou DX navigaci a pak v dalsim aute DX navigaci bez nej a dlouho jsem si zvykal,protoze mi to prislo podstatne horsi.Navic ve spojeni s DX navigaci ma vice moznosti nastaveni zvuku prave na obrazovce navigace.

Jinak ted mam symphony s mp3 a to zni se mi zda jeste hur nez Navi DX bez Sound systemu,je to mozny?

Ano mozne to je :)

DX s Sound system vykon 280W s funkci ''Driver function'' uprava sterea na pozici ridice ...

Symphony klasika 4x20W :) a jedina moznost upravy vyska/bas a pouze rozdeleni reproduktoru :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...