Jump to content

Za jízdy ztratí výkon


maniaX

Recommended Posts

Ahojte,
mám docela zajímavý problém, se kterým si nevím rady. Zkusím to co nejlépe popsat co jsem vypozoroval:

Když jedu cca 110 - 120 km/h na tempomat nebo bez něj, to je jedno, tak se stane to, že jako kdybych najednou pustil plyn (rychlost jde dolů), auto začne prostě brzdit motorem, jako by tam přestalo jít palivo a po sekundě nebo dvou zase plyn naskočí a auto jede dále.
Vypozoroval jsem, že se to stává většinou když mám míň než půl nádrže benzínu, dále v různých rychlostech, už se mi to stalo i při 80km/h a nestává se to při každé jízdě.
Jsem z toho docela v pasti, protože fakt nevím čím by to mohlo být. Dneska se jde měnit palivový filtr a spojka, tak nevím jestli to s tím může mít souvislost.

Jinak motor mám AZJ 2.0i 85kw.

Díky všem za případné rady nebo podněty.

Link to comment
Share on other sites

Mě dělá to samé mezi 80-90, ale je kdy mám dojezd s benzínem tak do 100km , palivový čerpadlo je hlučnější a při startování je slyšet, jak tlakuje déle. Myslím, že to je tím, že je čerpadlo je již starší, ale chybu ve vagu nenajdu. JInak slabší motor 1,4 16V, najeto 285tis. Zatím to řeším pouze tím, že nedojíždím nádrž. Vidím to v dopravě paliva. FIltr jsem dával, je to tak do 100 tis. km.

Edited by Casy
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tak jsem tomu nějak nevěnoval pozornost, v poslední době jse měl prodlevu i při prudkým rozjezdu v určitých otáčkách při úplným přidání plynu, jako by se na chvíli zavřela klapka, prodleva tak vteřinu a pak šlo auto do plných otáček. Teď už to dělalo i s plnou nádrží, chyba na VAG žádná, po vyměněným palivovým filtru  to za studena po noční odmlce startovalo až napotřetí.JInak to dělalo i při  prudším dobrždění vyššího rychlostního stupně, podřazení a náhlého přidání plynu naplno. Dá se řídi u 1.2.3. Vyměnil jsem palivový čerpadlo z vrakáče a ejha -  starty napoprvý, žádný kolísání na volnoběh,  bylo to palivovým čerpadlem. Po výměně : " JUPÍÍÍ". :kol-33::kol-27::kol-47:

Edited by Casy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...