Jump to content

Chybné kódování komfortní jednotky


psurn

Recommended Posts

Dnes jsem při hledání občasné závady nefunkčního okna spolujezdce se chtěl podívat na měřené hodnot a u spouštění oken se mi zobrazilo není nainstalováno. Až doma jsem ale zjistil, že moje jednotka má kódování 00019 a přitom s předními okny by měla mít zřejmě 00067. Pokud je toto kódování špatné, tak by to mohlo způsobovat tuto závadu. Divím se ale že jinou závadu to nevykazuje a okno řidiče funguje bez problému. Zajímal by mě na to váš názor.

Link to comment
Share on other sites

Díky za odpovědi. Jednotku jsem dnes překódoval a RJ dveří se začaly zobrazovat, nicméně okno stále nešlo, chyba žádná nebyl hlášena a tak jsem musel rozpojit obvod pojistkou  a zase nějakou dobu půjde. Kontroloval jsem i další jednotky a u ABS mám asi taky špatný kódování 0000005. Nevíte zdali toto je správně anebo jak to má být, mám jednotku 6Q0 907 379 AA pro BKY bez ESP s mech. převodovkou. 

Link to comment
Share on other sites

Prostě když vyndám a zandám pojistku tak to pak zase jde. Obyčejně to zlobí v zimě když se ochladí. Zřejmě to bude nějaký kontaktem, ale tento stav několik let a nezhoršuje se. Uvidím nyní jak to dlouho vydrží. Jinak jsem zjistil, že ten kód 5 u ABS bude správný.

Link to comment
Share on other sites

Pojistku jsem kdysi dal novou a kontakty se mi ve skříňce zdáli dobré - pružné. Myslel jsem si že vyndáním pojistky vždy rozpojím a sepnu obvod, který pak funguje. Letos mi to vypadlo poprvé a vydrží to zcela nepravidelně - týden i měsíce. Ty teda myslíš, že to dělá určitě ten kontakt na pojistce? To bych věděl co mám opravit, to by bylo fajn.

Link to comment
Share on other sites

Pokud to ještě vypadne a bude to tím přívodem, tak by nemělo jít také zrcátko. Mohli to třeba dělat i ta CAN propojení mezi dveřníma jednotkami, protože vlastně s tou komfort asi nebyly propojeny, když je nenačetla. Díky za rady.

Link to comment
Share on other sites

Mám už facelift. Provedeným překódováním se již načtou obě dveřní jednotky v měřených hodnotách, ale všiml jsem si u posledního chybového výpisu, že se začalo asi objevovat u komfortky toto (píšu asi, neboť jsem myslím zkoušel ještě jedno a nevím zdali jsem mezitím vypnul zapalování):

Address 46: Central Conv.        Labels: 6Q0-959-433.lbl
   Part No: 6Q0 959 433 E
   Component: 3A Komfortgerát     0002 
   Coding: 00067
   Shop #: WSC 13765 
   VCID: 3D753DC71DE1

   Part No: Steuerger
   Component: t Fahr. antwortet nicht    

   Part No: Steuerger
   Component: t Beif. antwortet nicht    

No fault code found.

 

To se mi při tom chybném kódování (které bylo nejspíš od výroby auta) nezobrazovalo (i když to dveřní jednotky vůbec nenačetlo), jinak PP okno od překódování zatím funguje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je to jedna z prvních FL, tak tam nejspíš LIN stahovačky budou. To jsem nevěděl, že tam u FL je LIN a že není propojen s komfortkou. Dveřní jednotky se tam začaly objevovat, neboť jsem je tam nakodoval a ta německá hláška Component: t Fahr. antwortet nicht (jednotka neodpovídá) asi ukazuje, že to není propojené. Jak by tedy měla být komfortka správně nakodována 19 nebo 67 nebo jinak?

Link to comment
Share on other sites

LINová okna jdou úplně mimo, takže tam vrať asi to původní kódování.

Spolujezdcovo okno ti nejde otvírat od řidiče? Nebo ani od spolujezdce? Pokud z obou míst zároveň, může být vadná jednotka v okně spolujezce. Pokud od řidiče, bude problém v ovladači nebo v datovém vedení (LIN). 

 

A že se dveřní jednotky začaly objevovat jsi vyvěštil kde? Tys je tam nakódoval, tak je to předpokládá.. a nenašel je, proto píše chybu.. komfortku vrať tak jak byla a chybu už tam nehledej, nemá s tím nic společného.

Link to comment
Share on other sites

Když okno nejde, tak od řidiče i spolujezdce. Vyhřívání si nepamatuji, tuším má společné napájení s okny a tím by to bylo jasné, ale spíše vždy šlo. Až okno přestane jít, tak to překóduji a vyzkouším. S původním kodováním jsem v měřených hodnotách měl nenainstalováno. Když jsem změnil kodovaní, tak se jednotky a nějaké údaje jako např. napětí začaly objevovat. Okno zlobí mnoho let a zejména v zimě, a zatím se to neprojevilo od překodovaní, kdy jsem vytáhl i tu pojistku a nevypisuje mi to žádnou chybu kromě těch dvou hlášek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...