Přejít na obsah

Ťažne zariadenie - galia a pod..


libelius

Doporučené příspěvky

Ahojte

 

Zakladám toto tema aby ste sa tu podelili so svojimi skúsenosťami ohľadom ťažného zariadenia, či už original z výroby, alebo dodatočne montovaného. Môj problém spočíva v elektrike pri mojom type ťažného – galia.  Problém je v tom že ak spustím smerovky ( pravú, ľavu, či výstražné ) a mám pripojený prívesný vozík, začne  mi riadiaca jednotka ťažného, pri zadnom svetle , hlasito pípať. Je to niečo podobne ako pri parkovacích senzoroch ked sa blížiš k prekážke. Podotýkam všetky smerovky fungujú, aj prístrojová doska nehlási chybu zrýchlením blikaním.

 

Stretli ste sa niekto s takouto „ funkciou „ ťažného zariadenia, ktorá vraj slúži na kontrolu činnosti smeroviek na prívesnom vozíku! ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má to všetko spoločne s elektrikou ťažného, zvuk vychádza z riadiacej jednotky ťažného, zvuk vychádza len pri spustení smeroviek, zvuk vychádza len ked sú smerovky OK, pri pokuse vybrať žiarovku , pípanie prestalo, čiže porucha žiarovky sa prejavila tým že ten blbý tón prestal.

ps: vyjadrenie z galie ktoré mi práve došlo:

 

Vami zmienovaná funkcia: citujem:
"" Popisovany problem nie je chyba, je to vlastne funkcia tej elektroinstalacie, ktora dnes u nas nie je povinna, ale na zapade uz povinna je.
Pipanie (pri smerovkach) pri zapnutom voziku znamena, ze je ziarovka na voziku v poriadku.
Nepipanie znamena, ze je potrebne vymenit ziarovku vo voziku.""

V statoch Nemecko, Francuzsko a Velka Britania je tato funkcia povinna.
Modul je vlastne Britsky vyrobok."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to normálne , a sem tam tá check jednotka aj odíde , ako lacné riešenie na pár jázd z vozíkom galia stačí , ja by som do iného ako do origa nešiel , nedá sa to kvalitatívne porovnať čo sa týka pasovania , zakrytovania , upevnenia gule a jej schovanie v náradí v rezerve , canbusové elektriky ktoré komunikujú po zbernici a sú nakodované k ostatným jednotkám vozidla , štandardne 13 polová zásuvka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odíst ti môže hocijaka riadiaca jednotka, a ja som nepisal že niečo nefunguje, kludne môžem behat s akýmkolvek vozíkom ako dlho sa mi zachce bez jediného problému , ale som mal dotaz na tú jednu "zvláštnu dodatočnú extra funkciu "danú výrobcom a či sa s nou niedko stretol ... inak nerozumiem prečo teraz odsudzuješ výrobcu že nemá can bus alebo 13 polovu zasuvku ako to pasuje na aute ked ani nevieš čo všetko ponuka? to keby si povedal že ine elektrony ako sú na aute od výroby nechceš pretože to tam proste nie je original a ostatne su vhodne len na max prímesku jazdu ,,,  ja osobne ani 13pol zasuvku nechcem - nepotrebujem, 99% tahám klasicky prives nie obytnak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja nemožem doteraz na galiu nič povedať, mam ju na druhom aute, a tak isto ich mame aj na firemných dodavkach ktoré dennodenne tahajú plne naložene privesy už niekolko rokov a nikdy nebol problem s ťažným ani elektronikou... akú konkretne informaciu chceš, ak to chceš prezistiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...