Jump to content

Nezdravý zvuk po výměně rozvodů


camron

Recommended Posts

Ahoj, po výměně rozvodů (včetně vodní pumpy) a plochého řemene u Octavie 2.0 Tdi BMM to začalo dělat tento prapodivný zvuk. Když si v mozku odfiltrujete typický zvuk Tdi, zbude fakt hnusný cizorodý pravidelný zvuk, který je slyšet i 20 m od auta, brrrr. Poslechově to jde od skříně s rozvody. Byl opětovně zkontrolován nový rozvodový řemen, ale vše je napnuté, řemen bez defektů. Měnily se taktéž kladky a pumpa. Tak co to může být? Před výměnou to stopro nedělalo! Jo a je to patrné až po pořádném prohřátí motoru.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LcswKN2GEqU&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Tak mechanik opět rozhodil rozvody,vyzkoušel, co se dalo - rozvodový řemen, kladky, ale i řemen plochý (k altíku) a taktéž všechny kladky,napínák....a nic se nezměnilo. 

 

 

Otázka zní.Může  toto dělat dvouhmota i když auto nevibruje, motor je relativně klidný...? Vyměnit setrvák a zjistit, že to nebylo ono - to by byl dost drahý pokus :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Takže ve věci je mírný posun. Nejde to od rozvodů, není to ani setrvák. Jde to zevnitř motoru, jakoby od vaček. Bude se tedy rozebírat motor a uvidí se, čím to je. Jsem ale bytostně přesvědčen o tom, že to začalo až po výměně rozvodů! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Takže resume: po kontrole jiným mechanikem mi bylo sděleno, že ten zvuk dělá nějaká rozvodová kladka. Že dřívější model toto nezapřičiňoval, ale nový model toto dělá (starý už se sehnat nedá). Údajně, když se řemen trošku "povolí", tak ten zvuk ustane.

 

Zajímal mne by Váš názor. Nějak se s tímto vysvětlením nemohu smířit. To mi jako po výměně rozvodů v nich takto bude rachtat a je to "normální"? Mně ten zvuk štve a chci ho odstranit. Někdo schopný z Brna/okolí?

Link to comment
Share on other sites

Hm,tak je to tak - dneska mi to mechanik ukazoval in-natura. To rachocení zapříčiňuje kladka. Když se nějakým předmětem zatlačilo na řemen, tak ten zvuk ustal. Asi se ty kladky nyní dělají s nějakou silnější pružinou.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...