Přejít na obsah

STK- technicka kontrola


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

Kdo mi poradí, kam jít na STK - Praha - Modřany a okolí. Dřív jsem jezdil na STK do Březové (za Dolníma Břažanama), ale tam se to zkazilo, už jsem tady psal jak jsem neprošel s Fávem. Koukal jsem že je v Radotíně na tý hlavní vedle Condora nějaká nová - nemáte někdo zkušenosti?

Myslíš STK v Radotíně firmy Auto Femat? Tuhle byl u nás ve firmě jejich zaměstnanec, tak jsem se ptal jak tam přistupujou k foliím na předních bočních oknech. Prý, když je jinak auto v pořádku, tak to pouštějí. Já jsem si vždy nechával dělat STK u Auto Adámek a vždy to bylo bez problémů. K servisům na STK také vychází vstříc více než k jednotlivcům.

jj STK v Radotíně naproti Fematu.

STK s Fábií mě čeká přesně za 2 měsíce a 6 dnů - 5.1.2007, takže to zkusím tam - auto je OK, tak snad nebude nějaký problém a na podzim 2007 s Fáčkem :palec2:

Tak budu držet palce :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak hasici oblubuju zavarene klucky, kamos je hasic a s takymito autami to pri havarii riesia iba jedinym sposobom a to hydraulicke klieste a strecha dole. je to vraj ich oblubena cinnost na tunovanych autach :)

moja prva STK, vravim si nove auto, pohoda, zistil neskutocne mnozstvo CO vo vyfukovych plynoch. najprv ze odisiel katalizator, to som myslel ze ma jebne, ale ukazalo sa ze je to "len" vadna lambda sonda.

za dva tyzdne idem na svoju v poradi druhu STK tak som zvedavy, nefunguje mi skon svetiel ale psssst :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak hasici oblubuju zavarene klucky, kamos je hasic a s takymito autami to pri havarii riesia iba jedinym sposobom a to hydraulicke klieste a strecha dole. je to vraj ich oblubena cinnost na tunovanych autach :)

moja prva STK, vravim si nove auto, pohoda, zistil neskutocne mnozstvo CO vo vyfukovych plynoch. najprv ze odisiel katalizator, to som myslel ze ma jebne, ale ukazalo sa ze je to "len" vadna lambda sonda.

za dva tyzdne idem na svoju v poradi druhu STK tak som zvedavy, nefunguje mi skon svetiel ale psssst :D

zavařený kliky jsou pěkný, ale v tomto ohledu dost nepraktický :angry:

Co ti odešlo na naklápění světel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zavařený kliky jsou pěkný, ale v tomto ohledu dost nepraktický :angry:

Co ti odešlo na naklápění světel?

servo motorceky, jeden ide nejako dost divne, teda ten zvuk je taky chorobny a druhe prezmenu nejde vobec, kontakty su ok, napätie tiez proste je to shit

naozaj je to pekne, ale dal by som si zavarit iba zadne, predsa len ak by sa nieco stalo rad by som bol aby pri mne hasici boli co najskor, nie aby sa srali s dverami ktore nejde otvorit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Prochy nekecá, počítá se to 4 x 365 dní od data registrace = uvedení do provozu. Někde jsou ochotní tolerovat "prošlou" STK do konce započatého měsíce. Příklad - auto uvedené do provozu v lednu ´07 by mělo první kontrolu absolvovat ideálně ještě před koncem prosince ´10, ale kontrolní orgány NĚKDY tolerují STK udělanou během ledna ´11. Každopádně - pokud jsi ještě v červnu (júli) ´11 NEABSOLVOVAL kontrolu na STK, koleduješ si o mnohatisícovou pokutu každým vyjetím z garáže. V Česku například auto bez platné STK nelze ponechat ani zaparkované na veřejném prostranství, protože hrozí jeho prohlášení za vrak a odtažení kamsi do negerský (_!_)... !!! :p:p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Přátelé okřídleného šípu, vlastníci TDI motorů,

byl již někdo z Vás na STKáčku v roce 2016? Zajímá mne, jak probíhaly emise. Vlastním 1,9 TDI 74 kW a čeká mne STK v prosinci tohoto roku. Doposud, alepoň u mne to probíhalo tak, že se nic nehonilo. Letos, to už tak nepůjde. Doufám, že místní ekologicky smíšlející kolegové, mne nebudete kamenovat, či navrhovat po vzoru Norska, mi motor odejmout z vozu. Děkuji.  Radek.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy nekecá, počítá se to 4 x 365 dní od data registrace = uvedení do provozu. Někde jsou ochotní tolerovat "prošlou" STK do konce započatého měsíce. Příklad - auto uvedené do provozu v lednu ´07 by mělo první kontrolu absolvovat ideálně ještě před koncem prosince ´10, ale kontrolní orgány NĚKDY tolerují STK udělanou během ledna ´11. Každopádně - pokud jsi ještě v červnu (júli) ´11 NEABSOLVOVAL kontrolu na STK, koleduješ si o mnohatisícovou pokutu každým vyjetím z garáže. V Česku například auto bez platné STK nelze ponechat ani zaparkované na veřejném prostranství, protože hrozí jeho prohlášení za vrak a odtažení kamsi do negerský (_!_)... !!! :p :p :p

Mně se povedly 3 měsíce přes a tatíkovi 6měsíců...obě auta od novoty tzn. 4roky. Pravim,nové auto mám čas...mám...čas a potom a kur...a  :kol-28:  Výhoda je že když máš nové auto,tak PČR si tě moc nevšímá...horší kdyby se stal jakysik karambol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, prosím Vás, v autech se absolutně nevyznám, mám škodu Fabi z roku 2004, podědila jsem po otci. Mám ji 6 rokem, dvě technické kontroly jsem již absolvovala, vždy bez problému. Letos jsem buď jela někam blbě, nebo nevím, třeba je to opravdu tak vážné, jak to pan technik píše. Káždopádně jsem přijela a hned se do mě pustil, že mám ofuky na oknech, které tam dával ještě můj otec (do ted to nikomu nevadilo), že to tam nemá být, že to musím okamžitě sundat, pak mu vadili nějak divně nabarvné žárovky či co, a měla jsem špatnou ruční brzdu, což mi dal do nebezpečných závad. Vše jsem vzala a odvezla ještě ten den do servisu, kde mi vyměnili žárovky, sundali ofuky a spravili brzdu. Jedu na technickou kontrolu znovu a pan technik mi řekl, že je vše ok, že je vidět, že  brzda je spravená, ale že prý při sešlápnutí pedálu dosahuje hodnoty 5 a má to být 8. Takže jsem opět neprošla! Je to opravdu tak velký problém ta ruční brzda, já j i osobně moc nepoužívám, když parkuji dávám tam rychlost. Takže ani nevím, kdy se stihla pokazit, ale auto mi stojí venku, tak to asi za ty roky prostě stihla. Můj dotaz zní, projdu s tím na jiné kontrole (na jiném místě a hlavně u jiného technika) nebo znova do servisu, znova spravit a znova na tu samou kontrolu? Doufám, že to bude srozumitelné páč jsem fakt naštvaná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan technik měl ten den asi osum vozů svých známých z autoopraven za které inkasuje paušál a tím pádem je nevyhodí,aby splnil limit tak vyhazuje za věci typu ofuky a barva žárovek(předpokládám oranžové blinkry),ruční brzda beru,i když jsem neviděl co to dělá na válcích. Každopádně pokud auto neprošlo kvůli ruční brzdě tak při opakovací stk se zkouší pouze původně nesplněné položky,tzn. nevím u ruční brzdy nač šlapal na pedál,krom toho mi ani není jasná ona magická hodnota 8,každopádně bych s tímto výsledkem jel zpět do servisu ať si to pořeší po své linii že auto i přes opravu u nich znovu neprošlo.

Příště samozřejmě jet na jinou STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mají nějake zvláštní číslování na stroji. Ale asi to je u každého jinak. U nás na stk předemnou byla Felicie orezla a dostala se sotva na 2 stupínek horko těžko. Já s F 2 se dostal někde k 5 myslím každopádně pul stupnice jsem mel. A pustili nás oba! Ruční brzdu me kdysi na F1 dali taky do těžkých závad. Stačily vyměnit lanka. mozna bych to zkusil na jiném stk. I když tobude o nnějaký peníz drahsi. Otázkou taky je co servis udělal za opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ofuky asi neměly homologaci - teď se nově auta na STK fotí a kdyby se něco stalo, tak technik bude těžko tvrdit, že tam při kontrole nebyly - takže v tomto ho plně chápu. Dřív se to běžně přehlíželo.

 

žárovky - pokud byla oloupaná barva, tak to také není co řešit

 

brzda - a jakou ti tam nyní napsal závadu? U brzd se hodnotí funkčnost a souměrnost. To číslo na stupnici, je závislé na tom, jakou silou stojí na pedálu. Je možné, že lanko brzy není úplně dotažené, možná by se to dalo reklamovat v tom servise, kde to dělali. Pokud se ruční brzda nepoužívá, tak zarezne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, prosím Vás, v autech se absolutně nevyznám, mám škodu Fabi z roku 2004, podědila jsem po otci. Mám ji 6 rokem, dvě technické kontroly jsem již absolvovala, vždy bez problému. Letos jsem buď jela někam blbě, nebo nevím, třeba je to opravdu tak vážné, jak to pan technik píše. Káždopádně jsem přijela a hned se do mě pustil, že mám ofuky na oknech, které tam dával ještě můj otec (do ted to nikomu nevadilo), že to tam nemá být, že to musím okamžitě sundat, pak mu vadili nějak divně nabarvné žárovky či co, a měla jsem špatnou ruční brzdu, což mi dal do nebezpečných závad. Vše jsem vzala a odvezla ještě ten den do servisu, kde mi vyměnili žárovky, sundali ofuky a spravili brzdu. Jedu na technickou kontrolu znovu a pan technik mi řekl, že je vše ok, že je vidět, že  brzda je spravená, ale že prý při sešlápnutí pedálu dosahuje hodnoty 5 a má to být 8. Takže jsem opět neprošla! Je to opravdu tak velký problém ta ruční brzda, já j i osobně moc nepoužívám, když parkuji dávám tam rychlost. Takže ani nevím, kdy se stihla pokazit, ale auto mi stojí venku, tak to asi za ty roky prostě stihla. Můj dotaz zní, projdu s tím na jiné kontrole (na jiném místě a hlavně u jiného technika) nebo znova do servisu, znova spravit a znova na tu samou kontrolu? Doufám, že to bude srozumitelné páč jsem fakt naštvaná. 

 

Prijet k polska na stk. Platiš 100 zlotych a technik Ti prohledně celé auto a napiše že je spravné :) . Asi , že maš moc slabe brzdy nebo diry v podvozku nebo velké chyby u zadni nebo předni napravy tohle tehdy už nejde.

Za žarovky , jen Ti řekně že musiš změnit nebo změnit ted' a v tuto chvili. Ale za olupane žarovky Ti nic neřekné. Kdy máš nefunkčni to musiš změnit při techniku.

Ofuky - tohle vůbec nevadi.

 

Ja ted' měl rozdil sily brzdeni až 30% to mi technik řekl že musim se tohle opravit . Ale napsal že auto je spravné a zaplatil jsem 100 zlotych a na rok mám klid :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...