Přejít na obsah

Problém s výkonem


snllegend

Doporučené příspěvky

Zdravím, určitě nebudu v autech tak znalý, jako většina z vás, tak se předem omlouvám, za mou neznalost. Má chyba začala tím, že jsem si koupil Škoda Superb 2.0 tDi 2006 u AAAauto ... to bych radši dál nerozebíral,každopádně auto má slabý výkon ... Autu svítila kontrolka žhavení po příjezdu z Prahy, vyměnila se žhavící svíčka a celkově elektronika na 3 válci. Poté jsem zjistil, že to má filtr pevných částic, tak jsem hledal levnější nákup AD-Blue,poté jsem však dodatečně zjistil, že filtr pevných částic už je "vykuchanej", takže nemá smysl tam něco lejt ... měl jsem to u 2-3 mechaniků (žádný autorizovaný,prostě jen garážoví mechanici) a i po připojení na počítač nic nezjistili, jen zjistili z jízdy, že auto jezdí místo na 103kW, tak jen na cca 80-85kW ... a já už si s tím nevím rady, tak bych chtěl poradit ještě od vás, pokud něco víte, než to strčim do drahýho autorizovnýho servisu. Předem moc děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jim to vratit když to mělo vykuchany PDF filtr a neinformovali tě o takovém zasahu :-)

Jinak slaby vykon může být způsoben čimkoliv.....zaneseny filtr na naftu,zasrany EGR, ucpany vyfuk sazema od predchoziho tygra co to soferoval :-) nebo spatne vykuchany PDF filtr ... softwarove to je upravene kdyz je kuchnutej ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím to teda loupnout někomu s parádnim počítačem a jukne mi na ten software ohledně toho filtru ... můj laickej pohled je takovej, že na jedničku, dvojku a ještě trojku to vcelku dobře tahá a pak už je to lenoch líná, turbo podle mě sepíná cca až od 2000-2500 otáček, takže musí být něco špatně v elektronice ... moc díky za rady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Caute,mampodobnej problem,take jsem koupil 2.0 tdi 103kw.rv.2005,take v AAA.po privezeni z pardubic svitila zavada motoru kterou smazali a uz se nerozla...po privezeni ke svemu mechanikovy se s tim projel a pravil auto netahne jak by melo...tak jsme vymenili vsechny filtry,vycistili egr.provedli regeneraci dpf.provedli korekci vstriku a auto stale nema vykon...co se tyce turba tak zabira az kolem 3000 ot.do te doby to ukazuje hodnoty ze turbo neplni...moc vas prosim o jakou koliv radu,predem moc dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem z Břeclavi,na slovensko coby kamenem dohodil,teda pokud jsi zahorak:-) pokud jo tak se muzem domluvit a dofrcel bych k tobe.podarilo se mi spojit s byvalim majitelem a mel ten samej problem,ale vzdy kdyz nechal turbo vycistit tak mel na chvili klid...turbo je tam prej druhe z duvodu preliti oleje o 1l.tenhle problem mel i u toho prvniho turba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ale sehnat takový normální servis je téměř v ČR nemožné, pak už jen autorizák
Pokud by ale v autorizovaném servisu zjistili vykuchaný DPF, odmítli by další opravu, nebo by ho chtěli namontovat zpět, nebo by rovnou zavolali policii a nechali odjemout technický průkaz pro nezpůsobilost pro provoz na pozemních komunikacích. Bežná praxe

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ano to mas pravdu ale nedal sem to do autorizaku, a tak Vas prosim o radu co by to teoreticky mohlo byt ? Kdyz jsem to daval do servu byl spatny dpf filtr takze vycisteno ale ted to porad haze do nouzaku, nechce se mi davat za turbo 15 tis tak jestli to neni neco mensiho, napriklad ta vaha ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...