Přejít na obsah

Hučení v rozmezí 3000 - 2500 otáček


Rados_

Doporučené příspěvky

Zdravím, jelikož jsem se o tomto problému nedočetl (nebo jsem špatně hledal), zakládám nové téma. Problém se vyskytuje se u mojí Fabie 1,4 16V 55kW. Co jsem vysledoval tak výhradně při poklesu otáček z 3000 na 2500 (nestojim na plynovém pedálu a nechávám jen padat otáčky), pod 2500 se to již neobjevuje. Typicky se to stává při přeřazení na vyšší rychlostí stupeň, kdy otáčky na okamžik poklesnou ke zmiňovaným 2500, zahučí to asi tak na 0,5 sek. To samé se děje pokud pustím plyn a nechám auto dojíždět setrvačností, otáčky klesají a to dělá i třeba 10, 20, 50 sek... než otáčky spadnou pod 2500, to samé se děje i pokud v neutrálu prošlápnu plyn. Děje se to pouze při zpomalování, klesání otáček. Při stojícím autě na volnoběh nebo zrychlování se to nevyskytuje, převodovka nijak nehučí. Napadl mě nějaký člen co vyrovnává otáčky... spojkové ložisko nebo tak něco. Auto je z roku 2003, najeto 120 tis km. Zajímal by mě váš názor co to může způsobovat. Dík za odpovědi.

Editováno: , autor: Rados_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...