Přejít na obsah

Autokosmetika - ochrana laku (vosky, detailery, atd.)


Radino

Doporučené příspěvky

Ahojte, akú používate akutokozmetiku? Ja mám dobrú skúsenosť zo značkou Meguiars. Chcel by som ale niečo trvácnejšie a odolnejšie, pozeral som keramickú ochranu ale to je drahé. Našiel som produkt od firmy sonax - sklenený vosk (http://www.sonax.cz/eshop-autokosmetiky-sonax/premium-autokosmetika/skleneny-vosk-sonax-nano-lak-premium-detail.html) má s tým niekto skúsenosť, či sa to oplatí za tie peniaze, koľko to vydrží a či to balenie vystačí na celé auto? Chcel by som niečo, čo aspoň čiastočne ochráni lak v zime pred kameňmi, aby nebola hneď otlčená kapota :).

Editováno: , autor: Radino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenost s autokosmetikou od Pikatecu? Viděl jsem tom na Primě v pořadu autosalon. celkem mě to zaujalo.

http://www.pikatec.c...metiky-pikatec/

 

Jen mě zajímá, zda to opravdu funguje a případně jak dlouho to vydrží z vaší zkušeností na autě. Neb se mi zdá, že O3 se celkem enormě špiní (musím ale podoknout, že jsem schopen mýt auto co 14 dnů - prostě nemám rád špinavé auto).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môže sa nový lak hneď leštiť a voskovať? Niekde som čítal, že to nie je dobré, pretože vraj lak vytvrdne na 100% až o pol roka od výroby :kol-32:. Ako to vlastne je ?

Leštit nový lak je přece blbost ne? dyt na novym laku nejsou škrábance, počkal bych tak  rok možná více, jinak chránit lak začni co nejdřív třeba voskováním nebo zkus nějakou nanokosmetiku. Já například používám jako podklad Chemical guys  EZ creme glaze, a pak vosk petes 53.

Editováno: , autor: nik221
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrkni na detailingclub.cz, jednak jsou tam tipy a návody jak dobře pečovat o lak a tipy na opravdu dobrou autokosmetiku vhodnou např. teď na zimu. Musím říct, že jakmile jednou vyzkoušíš kvalitu, po sonaxech, želvách apod už nikdy nešáhneš.

 

Já osobně na zimu mám syntetický vosk Finish Kare 1000p. Při dobré přípravě podkladu vydrží vpoho 4-5 měsíců ve 2 vrstvách.

 

btw. před šutry ti lak ochtání leda tak nějaká fólie, na autokosmetiku zapomeň

Editováno: , autor: nixberg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môže sa nový lak hneď leštiť a voskovať? Niekde som čítal, že to nie je dobré, pretože vraj lak vytvrdne na 100% až o pol roka od výroby :kol-32:. Ako to vlastne je ?

Tohle je asi každého volba, co vím tady z fóra, tak jsou lidé, kteří hned z autosalonu jedou do myčky na nejvyšší program, aby se "vmasíroval vosk", další, kteří hned z autosalonu jedou ručně voskovat, aby ochrana a lesk byly dle jejich představ (vyšší než u nového auta). Myslím, že v dnešní době už půl roku lak netvrdne. Každopádně já mám na tohle můj styl, který se mi na nových autech vždy osvědčil (při následném prodeji byli kupující nadšeni stavem laku) – nové auto má na sobě vrstvu vosku, který dle mých zkušeností vydrží celkem dlouho. Tak ho tam nechám, dokud funguje, k mytí používám jen wap, pak hodně vody na oplach, pak zase wap a pak vysušit utěrkou. Žádný šampón, žádný vosk. Za nějakou dobu, když už vidím, že původní vosk slábne, auto umyju šampónem a nově navoskuju voskem od Škody. A pak zase čekám, až vosk zeslábne a postup opakuju. Tenhle postup mi vyřešil udržení stavu laku z výroby (samozřejmě až na různé promáčkliny atd...). Pokud se ale člověk pustí do detailingu, tak lak může dostat i do lepšího stavu, než byl z výroby, to už je ale jiná liga, na kterou já jen obdivně koukám a vždy, když se rozhodnu to také zkusit, tak se ztratím v nabízených produktech. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Pikatecu jsem našel tohle – http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=2&t=1736&start=10 a tohle https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=161&t=29618

 

Ale praktické zkušenosti jsem žádné nenašel. V Autosalonu na Primě (a "shodou náhod" tou samou dobou i na ČT v tom jejich Auto Moto) to byla prostě reklama, to se pak asi odráží na ceně produktu. Ale kvalita může být bezvadná, jen mám pocit, že asi existují minimálně stejně kvalitní věci za méně peněz.

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé okřídleného šípu,

tak já, jsem zakoupil od Sonaxu - Brilliant Wax 1 s nano částicemi. V listopadu jsem provedl nanesení. Zatím jsem automobil jednou umýval. Po tom umytí to bylo zase jako naleštěné a kapičky vody krásně stékaly. Jsem zvědav jak dlouho tento stav vydrží. 250 ml. stálo cca. 250 Kč. Zatím pro mne nejlepší výkon z produktů do 300Kč. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám Sonax karnaubský vosk a jsem naprosto spokojený. Jednoduchá aplikace, lehké rozleštění, 3 měsíce následné mytí wap a stále je vidět, že je tam vrstva - voda se pěkně sráží do kapek a lehce ztéká. Co je dobré, aplikoval jsem zatím 3x a vosku z krabičky ubylo celkem málo, takže to vidím na používání na hooodně dlouho. Spokojenost. Pikatec mám teď k vánocům, zatím nepoužito.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mluvím přímo o Sonax karnaubský vosk. Zadejte do vyhledavače a vypadne Vám, cena je něco přes tisícovku. Je v černé válcové krabičce.

http://www.zbozi.cz/hledani/?q=tvrd%C3%BD%20karnaubsk%C3%BD%20vosk%20-%20sonax#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_term=tvrd%C3%BD%20karnaubsk%C3%BD%20vosk%20-%20sonax&utm_content=nabidky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nemáte někdo zkušenost s autokosmetikou od Pikatecu? Viděl jsem tom na Primě v pořadu autosalon. celkem mě to zaujalo.

http://www.pikatec.c...metiky-pikatec/

 

Jen mě zajímá, zda to opravdu funguje a případně jak dlouho to vydrží z vaší zkušeností na autě. Neb se mi zdá, že O3 se celkem enormě špiní (musím ale podoknout, že jsem schopen mýt auto co 14 dnů - prostě nemám rád špinavé auto).

Ahoj,

 

já mám na své O3 Pikatec... Kdyby jsi něco chtěl ozvi se...

To samé platí i pro ostatní samozřejmě...

 

Pikatec se nanáší docela pracně... Podle mě je to tak na 3 dny když budu přepič _a_těle důsledný.. První den se auto musí důkladně umýt... Myslím opravdu důkladně...Já jsem ho myl asi 6x... Na autě totiž nesmí být vůbec nic... žádná moucha, žádný asfalt žádná černá tečka od kol či co to je...  Pak musí auto dokonale uschnout včetně vody ve spárách kde se stýkají díly (kliky, rámečky, maska atd... ) a auto se zároveň nesmí zase zaprášit jinak je to zase na houby... Takže asi přes noc někde pod plachtou nebo tak... Druhý den, ve stínu nanášet Pikatec... POZOR doporučuji opravdu NESAVOU hadru nebo hadřík... Kosmetiky je málo a flaštička na jednoho Transita mi vyšla tak tak na Octávu (mělo mi zbýt cca 1/3) nanášet střídmě nechat působit dělal jsem to tak že jsem udělal jeden díl, přesunul se na další a pak se vrátil k dřívějšímu na vyleštění a tak dále...Po aplikaci se doporučuje počkat 24hodin mimo přímé slunce a pokud chcete mít auto ťipťop tak nanést kosmetiku znovu... Na to jsem už neměl nervy... Musím uznat že kosmetika funguje, není to ale tak že by stačilo auto jen vapkou postrašit a je zase čisté.. Ale myje se tak 3x rychleji.. a navíc na něm nedrží špína. Stačí jen navlhčit lehce postrašit třeba hadrou nebo houbou a wapka 15 min a není co dělat...

 

Ahoj Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Autokosmetika - ochrana laku (vosky, detailery, atd.)

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...