Přejít na obsah

Autokosmetika - ochrana laku (vosky, detailery, atd.)


Radino

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...

Jelikoz kazdy nema cas misto, a vlastne chut lestit a hrat si stim nekolik desitek hodin,

Me se osvedcilo z pohledu co nejmene prace a casu dosahnout "neceho trochu navic" i kdyz auto nebude detailne nalestene ani vycistene...

 

1)Umyt auto mikropraskem na bezkontaktnich wapkach, pak jen oplachnout, podojet pobliz do stinu pokud nejaky je

2)Dosusit auto nejakym rucnikem nebo vice mikrovlaknovymi uterkami, ja mam https://autokosmetika.heureka.cz/microfiber-madness-dry-me-crazy-64x42cm-susici-rucnik/# a osusi cele auto, jako bonus jak je bily tak po tom je cerny od spiny co jeste na aute zustala :D

3)sonax quick detailer jen nastrikat a rozetrit, dle meho je trochu lepsi odlesk laku a hlavne je hydrofobni, odpuzuje vodu cca mesic určitě i možná déle...

 

pak jezdim jinam na wapku kde maji penu /neagresivni chemii pry pouzivaji/, pockat az to pena trochu odmoci tu viditelnou spinu a splachnout vodou... a hned pri tom splachovani je videt zdali jeste quick detailer od sonaxu plni svoji hydrofobni vlastnost a voda odteka v potuckach a zanechava to kapky vody...

 

jinak mam koupen tento vyrobek:

https://autokosmetika.heureka.cz/sonax-polish-wax-color-lestenka-modra-500-ml/#

a planuji ho co nejdrive vyzkouset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred rokom som kupil synteticky vosk od Soft99. Auto som hneď navoskoval (moje prvé takéto voskovanie). Plus som naniesol detailer od Sonaxu. Celú zimu to prežilo. Po cca 6mesiacoch som auto umyl a vosk tam bol stále, čo je super. Pred mesiacom som dal detailer znova a stále tam je. 

 

Od toho Turtlewax používa známy na Passata a jemu to moc nevydrží. Pretože vždy pri umývaní to tam musí dať. Asi to je ten 1 mesiac. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

J_V:

Tvůj postup taky používám, jen s jiným detailerem (Dodo Juice). Je ale bez výhrad použitelný jen v případě, že je auto jen lehce zaprášené. Pokud je na něm špína zaschlá nebo je auto opravdu špinavé (od bahna, které stihlo zaschnout, naschlý zimní "šlem" atd.), je velká šance, že bezkontaktní mytí neodstraní / neodmočí všechny mechanické nečistoty a ty si pak ručníkem patláš / škrábeš po karoserii.

Větší znečištění vždy vyžaduje kontaktní mytí metodou dvou kýblů.

 

K tématu: na umývání a voskování používám komplet kosmetiku Dodo Juice: od čističe brzdného prachu po tvrdý vosk. Auto doma umývám cca jednou za dva až tři týdny, cca 2-3x do roka dostane větší údržbu v podobě claye a tvrdého vosku. Cenově to jsou cca dvě objednávky za rok po 4000 Kč.

 

Jen na voskování litých disků používám Waxaddict SiO2 tekutý vosk.

 

Komplet umytí vnějšku a vnitřku auta včetně vysátí mi zabere cca 1,5 hodiny. Jen vnějšek cca 0,5 hodiny pokud spěchám a odfláknu to (bez důkladného odstraňování hmyzu a mytí komplet kol i vevnitř) a cca hodinu včetně hmyzu a kol. Pokud clay a tvrdý vosk, je to na celé odpoledne.

 

Do běžný kartáčový myčky nejezdím vůbec. Rozdíl mezi 3letým autem, který absolvovalo kartáčovou myčku asi 30x a 2,5letým jen ručně umývaným autem, je propastný. Karoserie ručně mytého je až na ťupky od kamínků jako nová, téměř bez hologramů, má zásadně větší hladkost a lesk. Obě auta jsou černá a pokud stojí čerstvě umytá na slunce vedle sebe, to umývané v myčce má matný šedavý závoj.

 

Nemalý je i rozdíl v ceně umývání, cca 2000 Kč vs cca 8000 Kč (ruční) za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo asi jsem zapomnel zduraznit ze ten jednoduchy postup se da když je alespon dostacne navoskováno, to pak spina se skoro splachne i zahradni hadici...

 

jenze na kvalitni pripravu laku na finalni zavoskovani je potreba uz poradne umejt a odmastit, a poletavou rez atd. atd. to je uz spousta hodin a energie...

 

ohledne ALU kol... dosel mi muj oblibeny Aluclear na cisteni disku, ten umyl disky krasne bez kontaktne... ovsem co jsem nasel za informace na netu uz se neprodava,

kolega mi doporucil nejaky sonax, ma jako bonus krasny efekt kdy nastrik na alu kolech krasne zfialovi , nesmrdi jako ziravina jako ten aluclear... ale stejnym zpusobem ze nastrikam na kola a splachnu wapkou neumeje kola dostatecne... bude asi potreba k tomu kartac a rucne to osudlat...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Nemusí to být blbost, je docela dost značek co dělají šampóny s voskem nebo třeba křemičitým sealantem. Samozřejmě člověk od toho nemůže čekat, že to bude stejné jak nanesený vosk nebo keramika, ale posiluje to původní ochranu (vosk, keramika) a dokonce i na neošetřených autech to na určitou dobu vytvoří určitou ochranu a zlepší odvod vody z laku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dvoreks

Šampón s voskom je veľký kompromis, určený pre niekoho, kto nemá priestor, čas, chuť alebo peniaze na detailing...

Lepšie ako šudlať Pur-om alebo len šampónom, avšak výdrž je tak týždeň - dva, takže treba častejšie umývať = neušetríš.

To už radšej po umytí aplikovať napr. Gyeon Wet Coat - rýchla a jednoduchá aplikácia, presvedčivé výsledky, výdrž 2-3 mesiace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už správně zaznělo výše, šampon s voskem samozřejmě nenahradí plnohodnotný navoskování / keramiku. Ani nepředpokládám, že by si to někdo mohl myslet. Ale pro neošetřený lak je to alespoň nějaká ochrana, i když ne tak účinná a krátkodobější. A pro ošetřený lak prodlužuje výdrž tvrdého vosku a odpadne potřeba použití quick detaileru po umytí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj nevydrží dlouho. Je to jen detailer. Jde u něj spíše o ten lesk a finish po umytí, když už vosk máš. Já ho beru právě kvůli vzhledu. Je to jedno z jednoduchých řešení místo šamponu s voskem, jinak lépe určitě ochrání rychlý vosk. 

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám doma svoje auta jako koníčka, převážně Amerika, ale také máme doma běžná auta k ježdění. Tzn. Superb na delší cesty a fabia město. Každopádně každé naše auto je leštěnka, protože se o ně řádně starám. Nikdo by v mém autě nenašel smítko prachu ( s nadsázkou) Mám doma auto z roku 74, které vypadá jako by právě vyjelo z linky. Vše je to o tom, jak dobře se o exteriér, ale i interiér auta staráte. Nezáleží jen na autokosmetice, kterou použijete, záleží také na správném postupu a houbičce k mytí, potom hadře k leštěné a hadře k rozleštění vosku. Též na auta nepoužívám vysokotalaké čističe, ale jen běžné čerpadlo s úpravnou vody při tlak 2 -3 bary, aby nedošlo k mechanickému poškození laku. Než jsem došel ke kvalitní kosmetice na auto, tak mi to chvilku trvalo, ale hodně dobrá je zahraniční autokosmetika od gs27.cz, kde mají kompletní program pro mytí interiéru i exteriéru auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...