Přejít na obsah

Autokosmetika - ochrana laku (vosky, detailery, atd.)


Radino

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Hello,

 

ja mam pozitivne skusenosti so znackou Sonax. Dlho som pouzival Sonax Xtreme Brilliant Wax 1 - lahko sa nanasa aj pomerne lahko sa lesti (islo mi to jednoznacne lepsie ako s "Turtlewax plus PTFE", a aj vysledky lesk bol lepsi. Vydrzalo to vzdy niekolko mesiacov, v zavislosti od poctu umyti / pocasia.

Teraz som skusil Sonax Xtreme Wax ( http://www.sonax.sk/index.php?route=product/product&path=60&product_id=840 ) - je to velmi tvrdy vosk v konzerve, a v baleni je nanasacia hubka + 1x lestiaca utierka. Jedna utierka vam na cele auto nebude stacit (ja som pouzil 3ks. 2 som dokupil tak isto zo Sonaxu, a bolo to tak akurat. Utierky sa daju vyprat a znova pouzit a su celkom kvalitne). Aplikoval som to s holou rukou, lebo ta nanasacia hubka mi prisla napr*, hlavne kedze je ten vosk velmi tvrdy, a treba ho trosku zohriat v ruke aby sa pekne rozpustil. Nasledne vylestenie bolo tazsie ako s Xtreme Brilliant Waxom, ale vysledok stoji za to. Zivotnost este uvidim, ale predpokladam ze bude lepsia ako s tekutym Brilliant waxom. Jo a ten vosk velmi pekne voni, takze po navoskovani ma auto prijemnu vonu =).

Editováno: , autor: Jugedrum
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najlepsie na to pouzivat veci ktore su na to urcene. Daju sa kupit mikrofazove utierky ktore su na to urcene, a funguju perfektne. Na nanasanie bud hubicku tak isto na to urcenu, alebo ja som pouzival aj jednorazove utierky od sonaxu z ovcieho runa, s ktorymi to islo tak isto dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, ja pouzivam na auto:

sampon: http://kozmetika.umysi.sk/katalog/sour-power-lestiaci-autosampon-250ml-38/

vosk: http://kozmetika.umysi.sk/katalog/-rainforest-rub-vosk-na-karoserie-250ml-28/

 

najprv auto vystriekam slabsim prudom vody od hrubej spiny, nasledne umyjem hubou a cistou vodou a potom so samponom.

auto ususim jelenicou a nanasam vosk tymto aplikatorom: http://kozmetika.umysi.sk/katalog/roo-mikrovlaknovy-aplikator-121/

nasledne lestim mikrovlaknovou utierkou.

 

tot moj postup. aplikacia je ok, akurat je treba si dat zalezat na vysuseni auta, pretoze ak auto vyschne prirodzenou cestou tak predovsetkym na vodorovnych castiach auta (kapota, strecha) ostavaju nepekne skrvny od vody (take oká).

 

po aplikacii auto vyzera super. Mam ale problem s tym, ze ked na auto nasada spina, cakal by som, ze vdaka tomu, ze je auto navoskovane, tu spinu lahko zmyjem tlakom vody. ale nezmyjem.

okrem toho, ked som naposledy na skusku pouzil namiesto dodo juice vosku obycajny synteticky vosk Turtle wax http://www.autokelly.sk/#PATH=35557883;35557518;35556956|CT=5|PCT=4|PDID=582006|LNG=1

auto drzi dlhsie ciste. akoby na ten dodo juice sa viac lepila spina.

 

Ma niekto podobnu skusenost??

 

Vopred dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používam tiež kozmetiku dodo. Vidím v tvojom postupe viac problémov:

Určite neumývaj auto hubou a čistou vodou, pretože v princípe čo robíš je, že roztieraš prach po laku a robíš mikroškrabance. Takže tento krok preskoč a rovno umývaj šampónom. Neviem akú hubu používaš, ale určite použi mikrovláknovú ktorá dokáže nečistotu dvihnúť z laku a uvoľniť vo vode. Špongiám sa na laku vyvaruj.

 

Najlepšie bude keď jelenicou v zime zatopíš v kozube a na sušenie použiješ nejaké mikrovlákno s dlhým vlasom popr. postriekaj počas sušenia na to určeným detailerom, ktorý ti spravý dodatočnú lubrikáciu medzi utierkou a lakom. Sušenie je krok pri ktorom vzniká najviac hologramov na laku.

 

Problém je aj to, že vosk aplikuješ na lak bez dekontaminácie, takže pod voskom ti zostáva špina, ktorú ti šampón nedokáže zmyť ani po viacnásobnom umytí. Vosk by sa mal aplikovať na čistý, dekontaminovaný lak, ktorý spravíš jedine clay-om (plastelínka alebo hlinka) a popr. leštenkou. To ti takéto veľké umývania predĺži o pár hodín takže tu sa ukáže tvoje odhodlanie.

 

Dodo juice má super karnubske vosky, ale syntetickým sa nevyrovnajú čo sa výdrže týka. O akom intervale umývania po voskovaní píšeš? Týždeň alebo mesiac? Syntetické vosky vydržia viac na druhú stranu majú po aplikácii menší lesk ako karnubske.

 

Čo by som ti teda odporúčal je pred aplikáciou vosku dekontaminovať lak, môžeš dať pod prírodný vosk aj nejakú syntetiku (skús hoc aj turtle wax, ale radšej to odskúšaj na jednej časti ako si navzákom rozumejú) a pri malom umývaní vyživuj už aplikovaný vosk nejakým detailerom (ja teraz skúšam Sonax Brilliant Shine a robí naozaj pekné kvapôčkovanie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj kluci,jsem úplný lajk na kastle... jednou za čas jedu na myčku a ne řešim . Každopádně jsem ve stádiu, že chci mít pěkný auto i z venčí... přečetl jsem si recenze atd..

Můj problém je ten,že od kamínků a bordelu je všelijak poškrábaná kapota a celkově ten lak je prostě zašlej. ..

Myslim si,že obyčejné tempo by to už nevyřešilo. .. a kamarád mi doporučil pikatec. .. vážně něco dokáže udělat s tou kapotou a celkově kastlí auta? Dík za info

Jinak jedna se o superba 2004 stříbrná barva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SI piš že Pikatec ti nic nevyřeší, tohle je běh na dlouhou trať. Doporučuji najít někoho v okolí, kdo má leštičku a o auto se ti postará. Pikatec má dobrý marketink a to je tak asi všechno. Navštiv detailingclub.cz a tam si to pořádně pročti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Nazdar chlapi, dovybavil som sa nejakou tou kozmetikou a najskor ako to bude mozne, chcem si umyt svoje auticko. nakoniec som zvolil kvoli cene kozmetiku sonax (az na par veci od dodo juice) aj ked si myslim, ze dodo juice je naozaj spicka. 

Planujem postupovat nasledujucim sposobom:

Auto umyjem mikrovlaknovou spongiou 


s aktivnym samponom


ktorym by sa mali zmyt z auta aj stare voskove vrstvy. Sampon vraj urychluje susenie tak som zvedavy ako a ci to bude fungovat. Kazdopadne na susenie pouzijem susiaci uterak


Takto auto umyjem a osusim aspon na dvakrat. Nasledne pouzijem pripravok Spray&Clay od Sonaxu


Predtym ale vyskusam pripravok od Dodo Juice 


 

Vyzera zaujimavo tak uvidim ako bude fungovat. Tu je moja prva otazka na niekoho kto sa vyzna? Myslite si, ze tento pripravok dokaze (asi nie uplne) ale aspon z vacsej casti nahradit clay? Vlastnu skusenost napisem az ho vyskusam. 

 

Po ocisteni auta (bud len tar and glue removerom od Dodo Juice alebo aj clayom) auto mozno este raz umyjem samponom a nasledne pouzijem


Zvolil som no.2 aj ked je lak na aute vo vybornom stave, no male mikroskrabanceky uz predsalen v odraze slnka vidiet. Na nanasanie som kupil 


no zda sa mi dost tvrda, tak asi pouzijem aplikator


Po naneseni a zaschnuti vylestim mikrovlaknovou utierkou


Nasledne planujem naniest aspon jednu vrstvu karnaubskeho vosku (v idealnom pripade dva ale to uz sa mi asi nebude chciet:))


Vylestim mikrovlaknom a na zaver pouzijem 


a vylestim mikrovlaknom. 

Minule som ho narychlo pouzil len na umytu karoseriu (dokonca este za mokra) a auto sa aj po dvoch tyzdnoch krasne leskne a odpudzuje vodu. 

 

Taketo velke voskovanie planujem robit aspon raz za 4 mesiace. Medzitym mesacne budem auto umyvat samponom, ktory nenarusa vosk


prip neskor doobjednam


 

a budem pouzivat Sonax detailer.

 

K exterieru zatial tolko. Na disky pouzijem len to co na karoseriu. Na okna standardne tekute stierace. 

Zatial som este nekupil vhodny pripravok na vonkajsie gumove tesnenia. Kupil som toto


no neskor som sa docital, ze silikon na vonkajsie tesnenia nie je vhodny, aj ked netusim preco. Ma s tym niekto skusenost?

 

 

Co sa tyka interieru, budem pouzivat standardny cistic interieru (na calunenie, koberce...)


Na palubnu dosku pouzivam


ktory nanasam tymto


a musim povedat, ze predovsetkym ten makky plast palubovky vyzera po aplikacii dobre, dokonca akosi hodnotnejsie a nepritahuje prach. 

 

Na osetrenie koze som kupil 


Taktiez spokojnost. Zanechava prijemny povrch. Vraj tento pripravok aj cisti, takze osobitny cistic na kozu nepouzivam. 

 

Tak chlapi, ak mate akekolvek tipy, postrehy, sem s nimi.

 

Vdaka

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Predtym ale vyskusam pripravok od Dodo Juice 
 
Vyzera zaujimavo tak uvidim ako bude fungovat. Tu je moja prva otazka na niekoho kto sa vyzna? Myslite si, ze tento pripravok dokaze (asi nie uplne) ale aspon z vacsej casti nahradit clay? Vlastnu skusenost napisem az ho vyskusam. 

 

 

Tar & Glue remover použi pred clayom, ktorý určite nevynechaj. Remover ti uvoľní zapečené asfaltové znečistenie laku. Nastriekaj ho na umyté auto a nechaj pôsobiť kým nezačne tie čierne bodky rozpúšťať. Neviem akú máš farbu, na tmavej to tak dobre neuvidíš. Nerob to na slnku ale v tieni ako celé umývanie a potom ho len opláchni vodou, netreba znovu umývať. Auto nechaj mokré a môžeš clayovať.

 

Podobne ako Tar & Glue remover môžeš použiť prípravok na odstránenie poletavej hrdze napr. http://kozmetika.umysi.sk/katalog/dodo-juice-ferrous-dueller-500ml-iron-remover-spray-584/ alebo IronX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

60g by sa ti mohlo dať rozdeliť na minimálne dve a možno aj tri "placky". Skôr či neskôr ti spadne na zem takže je lepšie mať menší kúsok tak na úchop do troch prstov a o hrúbke asi pol centimetra dosť hrubý na to aby si s prastami neprešiel na druhú stranu. Použi nejaké jednorázové tenké gumené rukavice, lepšie sa s nimi clay drží a je menšia šanca, že ti spadne na zem.

 

Na červenej určite dostatočne vidno asfalt, poletavú hrdzu už asi menej ako na bielej alebo striebornej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • Pawouk změnil název na Autokosmetika - ochrana laku (vosky, detailery, atd.)

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...