Přejít na obsah

Autokosmetika - ochrana laku (vosky, detailery, atd.)


Radino

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Značně nasrán oživím tohle téma. Rád bych slyšel vaše názory, na již zmiňované výrobky fi Pikatec. Právě jsem odeslal mail s reklamací, kde je vše popsáno, tak si počtěte. Řídím se sice heslem "žij a nech žít", ale sorry, tohle fakt nefunguje.

 

Dobrý den,

 

zhruba před dvěma týdny jsem u Vás zakoupil přípravek na ošetření disků kol, Ceramic nano protect wheel. Mám na svém voze zcela nová, originální VW kola bílé barvy a chtěl jsem si aplikací tohoto přípravku zjednodušit jejich údržbu. Přípravek jsem aplikoval přesně podle návodu na sundaných, umytých a odmaštěných kolech v garáži. Zatím jsem naštěstí udělal jen jednu stranu vozu. Protože mám i bílé auto, které je na údržbu náročné, jezdím téměř denně na teplou wapku.  Kola na pravé straně, která nebyla dosud přípravkem ošetřena, jdou proudem vody velmi snadno a dokonale umýt. Naopak ošetřená dvě kola jsou i po delším mytí wapkou v koutech stále špinavá a nečistoty nejdou dolu (viz foto)! Zkoušel jsem špínu seřít prstem, zcela bez účinku. Špína je na povrchu kola jak připečená. Pomohlo až použítí houby a auto šamponu. Kola jsem takto myl už min. 5x a výsledek je vždy stejný. Končí to s houbou v ruce.  

Jak jistě chápete, jsem značně rozčarován z přípravku, o kterém se v návodu tvrdí něco zcela jiného. Pokud má fungovat takto, v žádném případě ho na kolech nechci. Zbyla mi zhruba půlka lahvičky, kterou milerád vrátím. Očekávám z Vaší strany návrh řešení. 

 

post-773-0-51900500-1460133386_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no proto jsem to napsal jak jen to šlo blbuvzdorně. Aby z toho bylo patrný, že se nejedná o žádnou Čínu, že jsou úplně nový a tudíž nezasraný, že jsem je pořádně odmastil a že jsem to nedělal na slunci. Tohle v návodu píšou a já ho fakt čet a dělal podle toho. Je to prostě šmejd, kterej nemají vyzkoušenej a tvrdí o něm něco, co to nedělá. Chová se to úplně opačně, než uvádějí. Ale přesně kvůli tomu, aby se na to bordel nechytal a když už, aby šel snadno dolu, jsem to kurwa kupoval ! Za 30 ml chtějí 350,-Kč !!! Twl, s tím uděláš opravdu jen ty čelní plochy. Kdybys chtěl u 19" udělat i vnitřek, vystačí ti to možná tak na jedno kolo. 

Takže ne, pánové, tuhle reklamaci dotáhnu tam, kde ji budu chtít mít a jestli tomu nebudou rozumět, tak jim náležitě zavařím. Jak jste si všimli, cílej na propagaci na Primě, ale jsou i jiný televize, který se toho rádi chytí. Ale to už fakt předbíhám do krajnosti. Ovšem nebude-li zbytí, klidně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sledoval jsem tedy pouze masivní reklamu na ochranu vozu a říkal si, jak to může rok vydržet na karoserii, leda kdyby auto pořád stálo na jednom místě... Ale že to bude zadržovat špínu, která nepůjde opláchnout, to bych nečekal taky. Tím, že jsi ošetřil jen 1/2 auta máš důkaz, že to nefunguje a reklamace by měla být uznána.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska odpoledne jsem zase drhnul špínu dolu. S houbou a šamponem to sice jde, ale musí se poředně přitlačit. Vůbec to nechápu. Připadá mi, že to není snad ani pořádně odzkoušený. Nevím, co bych mohl při aplikaci udělat špatně. Resp. postupoval jsem dle návodu, tím jsem si jist. Ale už jsem na netu našel podobný názor i na jiný přípravek Pikatec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno taky se vyjádřím k PIKATECU. Před koupí O3 jsem viděl jejich reklamu a řekl bych pěkně zpracovaný marketing. Přípravek jsou koupil (2x šampon a 1x vosk - pardon nanovosk). Postupoval jsme podle návopdu a videa, ale aplikoval jsme pouze na kapotu, abych se s tím nepiblal zbytečně když fungovat nebude. A ono ejhle nefungovalo to tak jak deklarovali. Následně jsem našel detailing forum a detailingshop.cz a pěkně jsem prozřel. Šampon jsem dopotřeboval ve foam lance a zbytek vosku mi doma leží. Za mě teda už nikdy více.

 

Rada pro jirkaK - kup si přípravek WetCoat od fy Gyeon a aplikuj na kola. Bez práce a poměrně fajn výsledek. Mrkni na nějaká YT videa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Mě na Pikatecu dojal poměr cena objem :lol:
Nanovosk mě vyšel na auto tak akorát a to jsem s voskem šetřil, protože nejsem žádný začátečník ve voskování. Nakonec jsem musel lahvičku rozříznout a prstem vyškrábat zbytky abych dodělal celé auto střední velikosti (manželčinu Mazdu CX5 - kompaktní SUV). Učinek Pikatek nanovosku mě připadal stajný jako u vosku Briliant Wax 1 od Sonax, který jsem používal dříve.

 

Nyní jsem velice spokojená s vysoce odolným sysntnetickým voskem Quantum K2.
Na Superbu jsem provedl:

- důkladné mytí
- chemická dekontaminace laku
- odstranění polétavé rzi a asvaltu z laku
- odmaštění laku
- aplikace vysoceodolného syntetického vosku Quantum K2

Vosk má údajně vydržet minimálně 10 mytí v bezkontaktních myčkách s práškovou technologií mytí, která asi není uplně šetrná k laku.
Video testu odlnosti zde

0002.jpg

003.jpg

004.jpg

006.jpg

005-cut.jpg

0001-1.jpg

Editováno: , autor: Viki88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Trix od Car Pro jsem právě použil před aplikací vosku Quantum. Více na fotkách o dva příspěvky víš.
Duležité je také odmaštění laku před nanesením vosku. Na to jsem použil T6 Klinet K2 což je levný a objemný přípravek na odmaštění a zjištění skutečného stavu laku.
Na asfalt a náletovou rez je také dobré použít CLAY - dekontaminační hmotu
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dokázali byste, prosím, poradit, pokud máte nějaké zkušenosti se značkou Koch? Zatím jsem se dočetl samé dobré recenze, tak bych rád zkusil. Mám O2 po faceliftu, sice z druhé ruky, ale pořádně umýt a naleštit si ještě zaslouží. Ani ceny nejsou nijak šílené, jak jsem se dočetl například od toho Pikatec, čemuž důvěru už nevkládám po tom, co jsem četl výše. Pokud máte zkušenost, jak dlouho doopravdy nano kosmetika od Kochu vydrží? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

Zdravím,

Téma ohledně voskování O3 jsem nenašel tak se chci zeptat v obchodě jsem si koupil vosk s obsahem teflonu (na štítku vosk s teflonem +metalic) prodavačce jsem říkal že mám ale pastelový lak (bílá candy) a bylo mi sděleno že to znamená i pro metalický. Po dnešním podrobnějším prozkoumání lahvičky jsem se na zadní straně dočetl "vosk určený pro metalické laky" tak se chci zeptat zda li bude problém tento vosk nanest na moji oktu 

Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Autokosmetika - ochrana laku (vosky, detailery, atd.)

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...