Jump to content

octavia II tdi 2.0 103kw za jízdy se vypnul motor a nejde nastartovat


puskvorec
 Share

Recommended Posts

A co vag? hlásí nějakou chybu? Když se ti to stane zkus povolit odvzdušňovací šroubek na filtru a zapnout zapalování (i několirát po sobě) jestli čerpadlo dává a poslouchat jestli vůbec v té chvíli jde.Mohl by být spatný kontakt na el svazku nebo vadné čerpadlo během pohybu se zatřese a nejde zkoušej a dej vědět. Jo a kdy to začlo? Teď v mrazech? nemáš tam někde v naftě zamrzlou vodu? Špatná nafta umí divy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Zdravím. Dnes ráno jsem nastartoval nechal motor chvíli běžet a vyrazil. Po cca 1 kilometrů motor zhasnul a nejde nastartovat. Pise mi to emise do dílny a špatný tlak oleje. Oleje je tam dost. Jedine s čeho jsem si předtím všiml ze včera po ranním startu se chytne ukazovali otáčky (na volnoběh 0 a když jsem přidal tak se teprv začala ručička zvedat ale po sundání nohy z plynu zase 0). Dnes ale byl otáčkoměr uplne ok. Naftu to dava (rozpojil jsem potrubí za filtrem). Symbol žhavení ukazuje normalne. Nenapadá někoho něco? Nemám možnost na vag ani větší montáž, jak na svinku jsem v zahraničí.

Link to comment
Share on other sites

Tak záhada zhasleho motoru vyresena. Byla jen zamrzla nafta ve vstřikování, čerpadlo normalne jelo, z palivového filtru šla nafta taky ven. Pokud někdo pojedete do Itálie počítejte s tim ze tady je tak hajzl nafta jaka není ani u nas. Doporučuji přikoupit aditivum a to tady nafta stoji cca 1,5 eura. Jen se chci podělit o zkušenost ať nikdo z vás nemusí platit 150 eur za odtah a servis jak ja a to nemluvim o super zážitcích z dovolene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...