Přejít na obsah

Povrchová úprava ocelových disků-komaxit, chromování a nebo jinak?


Mr.Pavka

Doporučené příspěvky

Ahoj.

 

Jakým způsobem by se daly oživit starý ocelový ráfky? Prvotní příprava je jasná- důkladně odrbat rez a starou barvu až na kov.

 

Ale co potom- jaký zvolit povrch vzhledem k životnosti, odolnosti proti naklepávacím vyvažovacím závažím a aby to vypadalo hezky i bez poklic.

 

Kdo už si takhle nějak hrál. Kolik co stojí.

 

Své zkušenosti mohou připojit i ladiči disků z lehkých slitin.

 

Dík Pavel...

post-85140-0-05408300-1419956351_thumb.j

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po mých fakt už mnohých zkušenostech s odolností a cenovými náklady všech možných ochran nebo renovací disků, volím už jen výměnu pouze za nové! Vše ostatní jen cenově vysoko nebo ne tak odolávající jak originál! Pokud někdo renovuje jen pro provoz v létě, tak pak komaxit nebo zinek. Na zimní provoz pouze a jen originál komaxit a to s vědomím výdrže max. 5 let, pouze bez krytů disků, neboť se za nimi drží sůl a voda a v kontextu se změnami teplot jdou pak velmi rychle do hajzlu!

Editováno: , autor: fufal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podmínkou komaxitu je to, že disk musí být perfektně opískovanej. Hlavně ve spoji ráfku a středu.

Na focuse jsem si taky nechal disky opískovat  a pak dát komaxit, ale v tom spoji asi trochu rezi a barvy zůstalo (i když to nebylo vidět) a to se projevilo tak, že v těch místech komaxit udělal bublinky.

Jinak je to hodně odolný, ale v těch bublinkách to začalo po druhý zimě rezavět. A taky cenově to moc pěkně nevychází. Za ty peníze si můžeš koupit disky jiný, zánovní.

 

U plecháčů na fabii jsem zvolil jinej způsob. Rez jsem obrousil, pak jsem to vzal odrezovačem a nechal zaschnout. Potom klasicky základovka a vrchní barva, vše v syntetice.

Nechal jsem to měsíc vyzrát než jsem to obul. Uvidíme jak to bude držet, ale disky nebyly tak rezavý jako u toho focuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si raz žiadal o cenovú ponuku na moje plecháče kedže na nich je taká povrchová hrdza a za pieskovanie účtovali 11€/disk a lakovanie komaxitom 14,50€/disk

25 za povrchovú úpravu je dosť, ak si predstavím, že nový disk na Octu z Nemecka poštou domov za 31,65€. Oplatí sa to ?

Jarda-k : To isté som urobil na bývalej Felícii a disk bol po jednej zasolenej zime povrchovo hrdzavý ako líška.

Takže ako hovorieval môj výkoňák . " Seru na velikost Francie a dlabu na to."

Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žiarové zinkovanie a kvalitná lakovačka , ale aj tam to potom zvykne na spoji hrdzavieť a nedá sa tomu zabrániť , neviem s čoho sú tie originál disky ale na mojej OII boli po jednej zime ktorú prakticky nejazdili hrzdavé na obvode a na spojoch a po druhej zime a doslovne možno 2500km hrdzavé všade , dal som to opieskovať , nalakovať /bolo to gratis tak ma to nemrzelo/ obul som ich , samozrejme pri vyvažovaní farbu obiješ a môžeš to každoročne zatierať , a čo myslíš , po zime už zase začínajú hrdzavieť , na letné jazdenie by to pri pozinkovaní a kvalitnej farbe niečo mohlo vydržať , farbu ti zničia akurát naklepávacie závažia , u mňa to skončilo tak že som zobral akciové hlinikáče a už to neriešim , tie ceny sú dnes veľmi podobné a pri plechu nebude nikdy pokoj čo sa týka estetiky 

post-51372-0-84852000-1420097923_thumb.j

post-51372-0-01944300-1420097933_thumb.j

post-51372-0-45705000-1420097964_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Ty škvíry u spojů, to je největší pakec.

 

A když teda mluvíš o těch originál litých kolech. Na jaké bázi je provedeno jejich lakování?

 

Pokud bych si sehnal nějaký lehce podřený, jaká barava (čim ředitelná) by na tom držela nejlépe bez nějakého tepelného vytvrzování?

 

Pohopitelně bych je nejdřív zdrsnil nějakou brusnou houbičkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...