Přejít na obsah

Sportovní podvozek


Hkubes

Doporučené příspěvky

Dnes mi přišla zpráva ze škodovky jak to je se sportovním podvozkem. U Fabie hatchback jsou pouze zkrácené pružiny o těch 15mm. U Fabie combi jsou zkrácené taktéž pružiny a pouze na zadní nápravě mají tlumiče nastavenou jinou charakteristiku. Takže teď nevím v čem že to je sportovní podvozek a jestli to má cenu za to připlácet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laicky bych řekl, že když se zkrátí pružina, tak musí být i tužší, aby se nechodilo po dorazech. U kombi by asi měla být jinak nastavená zadní náprava (tužší) i u standardního podvozku (kvůli nákladu). Ve výsledku bych za sportovní podvozek asi nepřiplácel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za vyriešenie dilemy, nakoľko mi predajca doteraz iba vedel potvrdiť tých -15mm, ale -15 mm + štandardné tlmiče by som za športový podvozok teda určite nepovažoval..... Tvrdosť podvozku podľa mňa nerobia ani tak pružiny ako tlmiče, tak to priplácanie za "továrenské" poňatie "športového podvozku" nemá význam, obzvlášť, pokiaľ kratšie pružiny majú identickú výrobnú cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Sportovní podvozek u Fabie II combi je při ostřejší jízdě v zatáčkách znát a tam to je tuším uděláno stejně (tj. stejné tlumiče, kratší pružiny). Na ježdění po městě nebo po dálnicích to moc cenu brát nemá, ale na okreskách a při svižnější jízdě bych ho bral znova, Je teda trochu sviňárna, že za to chtějí příplatky, ale za ty 3 tisíce to stojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim, prosim Vas, nemate niekto sportovy podvozok na fabii combi a zaroven ste z Bratislavy ? Chcel by som ti porovnat s mojou fabcou nakolko som zistil dnes v predajni ze seriovy podvozok je citelne tuhsi resp. Tvrdsi comu vobec nerozumiem. Skor si myslim ze by to malo byt presne naopak a teda ze sportovy podvozok by mal byt tvrdsi. Celkom ma tato skutocnost irituje nakolko sme si skusali do zadu mojej combi fabie sadnut dvaja a to auto padlo o niekolko viac cm nizsie ako u serii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ono to nebude tak jednoduché..

 

 - Zadní náprava, jsou tam čtyři druhy pružin pro sportovní podvozek dle hmotnostní kategorie značené dle barevných pruhů, zkus kouknout co tam máš teď, k dispozici tedy je:

 

   6Q0 511 115 BB - Váhová třída 1

   6Q0 511 115 AF - Váhová třída 2

   6Q0 511 115 AA - Váhová třída 3

   6Q0 511 115 AB - Váhová třída 4

 

   Cena je stejná 1604,- / Ks

 

  Tlumič

 

   6C0 513 025 AM

 

  Cena je 1211,- / Ks

 

- Přední náprava, tady jsem nenašel pružiny přímo pro sportovní podvozek jen se liší "okruh pérování" zase dle barevných pruhů. Je jich celkem 17 druhů. Tlumiče by měly být stejné. 

 

  Cena je cca 1900,- / Ks

 

Tady se bez značkového servisu asi neobejdeš  :kol-32:

Editováno: , autor: Reeshanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-14753-0-66065500-1452185604_thumb.j post-14753-0-17768600-1452185693_thumb.j post-14753-0-82072700-1452185760_thumb.j post-14753-0-24981000-1452185820_thumb.j post-14753-0-94851400-1452185131_thumb.j

Takhle vypadala když jí přivezli ještě ten samej den co jí vyrobili, na dvoře u dealera, nestojí na rovině a myslel jsem si, že tam nedali sportovní podvozek. Změnil jsem názor, když jsem viděl v salonu Fabii s normálním podvozkem, proti sportovnímu je vysoká jako koza, těch 15 mm je znát.

Editováno: , autor: dodge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...