Přejít na obsah

Sportovní podvozek


Hkubes

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Obecně APčko má lepší antikorozní ochrany. Oboje není cesta k nějakému více než drobnému zlepšení jízdních vlastností. To co zlepší pružina zhorší originální tlumiče. V narůstající ceně s originálním nebo nevhodným tlumičem nedostaneš nic navíc. AP je už na hraně toho co takové samostatné pružiny mohou nabídnout. Doporučil bych ti zakoupeníze rovnou celého sportovního podvozku, protože pak teprve dostaneš radikální zlepšení jízdních vlastností. Tím proti ST nechci nic říct. Obecně se v ČR prodávají méně a s AP je více zkušeností..

 

Pokud jdeš po ceně:

http://vwshop.cz/sportovni-pruziny/70787-sportovni-pruziny-30-30mm-skoda-fabia-3-kombi-nj5-ap-sportfahrwerke.html

 

Byť oba slibujou 1,2 TSI, tak velekj pozor na váhový limity. Můžeš tam mít nějakou výbavu co ti to posune do jiných váhových limitů. Pak je vždycky nadřazený váhový limit ať si píšou co si píšou za motory. Jinak by to nefungovalo a nesedělo ti snížení. Počítej s tím, že jestli máš trochu jeté sériové pružiny, tak snížení bude cca 25mm oproti tomu co tam máš.

 

 

AP i ST má dodací doby zhruba stejný. V tomhle si to escape trochu nedává, když nabízí něco jako express. AP i ST kdyby jsi stál před fabrikou dřív než za tejden nic ze skladu nevydá. To třeba TAčko nebo JOM ty ti to daj relativně hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

@Martinro prosim te, vypada, ze vis o cem mluvis.

Rad bych asi nizsi pruziny, protoze seriovy podvozek je opravdu hodne vysoky. Je mi jasny, ze celej podvozek je ideal volba, ale 15t,- se mi ted nechce davat. Je nejaky zasadni rozdil v kvalite mezi: Eibach, ST, H&R ?

 

potom bych potreboval poradit v tech vahovych limitech nejaky jsou do 820kg nejaky nad 830kg a nevim jaky objednat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2017 na 21:27, moralles napsal:

@Martinro prosim te, vypada, ze vis o cem mluvis.

Rad bych asi nizsi pruziny, protoze seriovy podvozek je opravdu hodne vysoky. Je mi jasny, ze celej podvozek je ideal volba, ale 15t,- se mi ted nechce davat. Je nejaky zasadni rozdil v kvalite mezi: Eibach, ST, H&R ?

 

potom bych potreboval poradit v tech vahovych limitech nejaky jsou do 820kg nejaky nad 830kg a nevim jaky objednat. 

 

 

Pokud dáš jenom pružiny tak to nikdy nebude ideální, takže rozdíl nehledej a teď hodně lidí popíchnu mezi AP, H&R, ST, Eibach ... Ale když do toho zamíchaš třeba TATechnix tak ani tam zásadní rozdíl nenajdeš.. Mluvim z praxe a mám opravdu na porovnání stejné díly. Musíme se však bavit o shodných pružinách. Porovnávat 40/40 s 40/40. Jakákoliv pružina pod nějakých -25mm už není nic ideálního pro sériový tlumič. Sériový tlumič to do -25mm dává, proto se taky osazujou sport modely pouze zkrácenými pružinami zpravidla -15 a -25mm.. Taky pružiny ojetím klesají, takže musí tlumič fungovat i když auto kleslo o 15mm..

 

Lidi si chválej Eibachy atd protože je tam snížení zanedbatelný kolem 20mm. Ti to z toho udělá RSko a to funguje skvěle.

 

Ten článek o tý montáži je na uražení rukou. Nic o povolení ramen a silentbloků v podélném směru. Pak se to celý kroutí.. To je peklo..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čiže ak dám Eibachy, ktoré sú papierovo -30/-35, budem mať reálne zníženie iba -20mm?

 

Pretože čo som trochu surfoval rôzne značky pružín, zatiaľ som pre F3 nenašiel žiadne, ktoré by dali len tých -15- až -20mm, čo by mne úplne postačovalo, ale všetky sú -30 až -45mm a to je na môj vkus a potreby trochu príliš. Škoda, že originálne -15mm majú tak strašne uletenú cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martinro diky moc za odpoved.

takze je jedno jakou znacku, ale aby to nebylo proste pod - 25mm,

bohuzel se hodne prodavaji - 30mm to je jeste v ok?

 

Mohl bys prosim poslat link, ktery bys doporucil? 

 

Co treba tyhle EIBACH 30 / 30 nebo spist tyhle HR 15 / 30 ?

 

mohl bys vice dovysvetlit "Nic o povolení ramen a silentbloků v podélném směru. Pak se to celý kroutí."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Kamarad ma F3 Monte Carlo, chce ji dat decentne k zemi a hlavne by ji rad vyrovnal, protoze ho stve, ze zadek je vys nez predek. Rozhodl se pro H&R -15 predek/-30 zadek.Monte Carlo by ale mela byt nizsi oproti normalni verzi o nejak 15-20mm. Pokud koupi ty pruziny, pujde to dolu o tech 15/30 nebo zustane na stejnem s tim, ze zadek bude o kousek niz oproti originalu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎7‎.‎9‎.‎2017 na 21:27, moralles napsal:

@Martinro prosim te, vypada, ze vis o cem mluvis.

Rad bych asi nizsi pruziny, protoze seriovy podvozek je opravdu hodne vysoky. Je mi jasny, ze celej podvozek je ideal volba, ale 15t,- se mi ted nechce davat. Je nejaky zasadni rozdil v kvalite mezi: Eibach, ST, H&R ?

 

potom bych potreboval poradit v tech vahovych limitech nejaky jsou do 820kg nejaky nad 830kg a nevim jaky objednat. 

Vahovy limit pre tvoje pruziny si over na zatazovom stitku na pravom Bstlpiku po otvoreni spolujazdcových dveri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

jen pro info zjistoval jsem kolik stoji vymena. poptal jsem v autorizaku kam jezdim Autokomplex Mensik - Karlin

 

Cena Geometrie je 1000,-bez DPH

cena výměny pružin je do 4500,- bez DPH.

Pokud měníte pružiny za kratší než jsou originál tak se musí měnit i jiné části podvozku. Např. Tyčky stabilizátoru

 

jaky mate zkusenosti vy a kolik vas to kde stalo? Mate tip nejaky servis popr garaz, kde to berou spis jako hobby a klidne u toho muzete byt popr vam udelaji fotodokumentaci? 

 

jako treba Auto Vašenda Motorsport

 

 

Editováno: , autor: moralles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ST Suspension variant 2(KW variant2) je to tá istá značka... 

 

vyškovo a tuhostne nastavitelny podvozok a maximalne spokojny lepšie ako seriovy podvozok... auto drzi krasne zakruty sa daju krasne rezať bez toho aby sa auto naklanalo proste ina jazda to je... :) 

prikladam foto...  rozhodne odporučam... :) 

 

DSC_0654.JPG

DSC_0673.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Prosím Vás, vie niekto, ako to je pri kombinácii "športového" podvozku s ťažným zariadením? Či tam je niečo v zadu upravené (tlmiče, pružiny, atď)? V podstate na ťažné pôjdu iba bicykle, vozík v pláne rozhodne nie je :) Tak či sa tejto kombinácie báť, či s tým má niekto skúsenosť a podobne. Pre admina, snáď som to zaradil dobre, fakt som dumal, či to dať k ťažnému, či tu, alebo niekde úplne samostatne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kombíka s orig. sníženým podvozkem a nosič na kola používám naprosto bez problému. Výška nad zemí je víc než dostatečná.

PS: Máme doma kombíky dva, jeden se sportovním podvozkem a druhý se standardním. Pokud ty auto naložíme, tak ta se standardním podvozkem má zadek níž.

DSC_0579.JPG.f35456c606724f1041a9c3c6e0ff297e.JPG

Editováno: , autor: Pavel M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Nieje potreba povolovat stabil. Budes musiet povolit 3 srouby uchyceni ramena a tehlice (lepsi jako vybijet kulak na tehlici), pak povolit poloosi a vytahnout z tehlice, lip se pak vyndava tlumic a mas vic mista. Nezapomen odpojit tycky stabilizatoru od tlumice, vyndat z drzaku hadicku brzd a elektriku k ABS. Good luck, neni to slozity... A zadni napravu mas za 10 minut hotovou.. Staci vyndat pricne skrutky zespod tlumice, spustit napravu.. Pozor na hadicky, vycvaknout z plasovych drzaku v naprave.

 

Btw.: Eibach pruziny -35mm/-35mm k tomu 17" kola ET38 , skvele to vypada, hezky to sedi, pruzi kde ma. Ne jako seriovej ze jedes jako na obláčku. Zatim pouze se seriovejma tlumicema (maji 40 tis ) davaji to s prehledem, casem pudou Bilsteiny... Naklaneni pri prujezdu zatackou snizeno, dalsi snizovani naklaneni v zatacce ma uz na starost stabilizator, bohuzel nevim o tom zeby se delal nejakej sportovni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...