Přejít na obsah

Jaký presovač, espresso kávovar vybrat? Poraďte..


Petrkiller

Doporučené příspěvky

tak jsem laboroval o víkendu s pěnou z Jury a prostě mě to moc nejede:( Pak jsme byli v kavárně s velkým pressovačem, kde pěnu dělali za pomocí nerezové konvičky a o dost lepší. Každopádně když to srovnám s mým zlepšovákem, kam se naleje ledové mléko, 5s se pumpuje, tak to prostě nemá konkurenci. Prostě krásně jemná pěna, není potřeba to nechávat odstát atd. Prostě super a to je pouze z 1,5% mléka. Z plnotučného to bude o dost lepší. Doporučuju. Každopádně pěna je na kávě vlažná, ne horká.

Stačí tam nalít na dvě kávy třeba 1dcl mléka, hodně to nabude.

http://www.kuchynskepotreby.cz/cz-detail-95464-simax-exclusive-kavovar-lin-1l.html

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

zdarec, nemáte někdo zkušenost s tímto https://www.alza.cz/delonghi-ecam-45-760-w-d2358390.htm

začal jem s pákovkou, al ežena pie latte a když příjde návštěva, tak udlat 6 kafí ja za trest, takže máme automat Krups, kterej dokáže z konvičky našlehat mlíko, ale už má cca 6000 cyklů a kafe se furt zhoršuje, tak jsem si říkal že bych koupil něco sofistikovanejšího, ale víc jak 25 nedám

týdně uděláme tak 40-50 kafí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Radím - vyhněte se švýcarskému presovači Cremesso!

Dělá sice dobrou kávu, ale je poruchový. Neustále se nám blokoval odvápňovací proces (nešel zastavit). Měli jsme presovač několikrát v opravě, ale závada se opakovala.

Tak jsme si koupili nový - bohužel zase Cremesso - a tatáž závada se opět opakovala.

Teď máme doma dva presovače Cremesso, nefunkční, protože nás nebaví s nimi pořád běhat do opravy.

A chystáme se koupit nový presovač úplně jiné značky a jiného výrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

čau, máme 5 a půlroku Bosch tca 5201, až teď se pokakal ventil, jsou v něm dva, tak jsem to rozebral a oba vyměnil. Oprava 800,- a jede jako zamlada. v práci maj chlapi mašiny krups a hodně deloghi.

Stroj si kávu namele. Odzkoušené a chutné zrnkové kávy/espressa za rozumnou cenu: Tmavě hnědá Jihlavanka-v akci je hned pryč, dále Marila,teď testuji kafe z pražírny APE espresso NO1, má hustou pěnu a chutná jinak- mě zachutnal až 4 šálek, voní nejvíc ze všech kafí, co jsme měli.Dále budu testovat APE espresso original a espresso LIDL volume 7....

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

vyzkoušel jsem několik pákových kávovarů, jden automat, dva na kapsle a nakonec jsem zakotvil u nespressa. jednoznačně nejlepší kafe co jde v domácích podmínkách vytvořit a lepší než ve většině restaurací a kaváren. tomu odpovídá i cena. pokud ale nepijete desítky káv denně, tak se to dá. je to rychlovka, čistá práce bez laborování a 100% výsledek vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se hadat zase klidne budu, nejlepsi espresso v domacich podminkach je jednoznacne z kapsli nespresso. co z toho ze par lidi ma kvalitni kavovar a mlynek, ale kafe po uprazeni uz ctvrtym dnem neni jaksi ono, ikdyz doba pouzitelnosti se udava vyssi. nikdo nekupuje v prazirne 100g nekolikrat tydne, aby zajistil 100% kvalitni surovinu. jo to ze dokaze udelat dobry kafe prvni tri dny pote co dotahl dom kilo bobuli a dale z toho tecou patoky uz nikdo neprizna. v restauracich a kavarnach se k tomu navic pridava laxni pristup k udrzbe kavovaru, blee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dolce a nespresso je vpodstate neco jako Skoda vs Bmw. ja piju espresso a i ostatni kavy bez cukru a mlika a uz vim, ze kafe neni horka voda, ale opravdu je sladky,horky, chutove zabarveny atd. Dolce udela nejaky kafe, ale chutove a harmonicky velka slabota. z nespressa leze presne to, co od espressa ocekavam. jeste mam Tchibo na jejich kapsle, to le jepsi nez Dolce co se kavy i pripravy tyka, ale porad to neni ono. u paky a mlynku me rozcilovalo to laborovani, hrubost hleti, pechovani, kazdy kafe jiny. na stole a ve drezu pordel, vsude kafe, blee. no automat to me zklamalo nejvic.kdyz je uplne novy, tak budiz. ale az so pace byt trochu zanese mlynek a vypust, tak ma kafe hnusnou pachut, ikdyz vetsina lidi to nepostrehne, ale nejhorsi jsou ty plisne co v masine vevnitr rostou, maji tam idealni prostresi.takze cisteni porad, hrozna drbacka. navic do mlynku se nasypou bobule ve vetsim mnozstvi a jsem nucen pit jen ten jeden druh a treti den je poznat vyvytrani. nektery jsou i na mletou, ale to je totalni nouzovka. asi je potreba vyzkouset vic moznosti a najit si to svoje. mam jeste french press, moka konvicku a prekapavac, kave neni je espresso. a nez nejakou levnou pakovku, tak rozhodne lepsi je ta moka konvice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čau,

koukám na ten delonži stroj, to ti i za 20 tisíc podrbe pytel, ne ? ? ? ? To byl ftip:D

Jináč jsme pořídili za draho Baristu od Tchibo a to bylo docela čerstvé, chutnalo výtečně. V albertu měli akci, 1 kilo baristy zdrn ,místo 590,- pouhých  240,- kč za zrno/kilo. Je ale znát že je starší než tamta dávka tchibo baristy. Jinak vedoucí v práci chlastí Lavazza v černým pytli, smrdí jak starý ponožky i to kafe, šéf mi furt nabízí ale já nechci, nakone c mu to kolega prásknul, že je to hnus, tak jsem si přiznal taky. Nevim odkud to fasujou ale to je hnus největší. Logrem tu chuť přetluču. Chodíme do kanclu vedle na kafe z Lidlu volume 10. Je to lepší než rospustný, než logr než cokoliv jiného v práci. Přístroj používáme Delonghi https://www.euronics.cz/espresso-delonghi-magnifica-ecam22-110b-cerne-delecam22110b/p197162/     uvaří až 20 kafí za den. Má víc možností než můj bosh. Udělá kýbl pressa najednou.

 

šéf má tohle   https://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwjB4bToqarYAhWmHJoKHW87DwYQjhwIBQ&url=https%3A%2F%2Fwww.okay.cz%2Fkrups-ea-8107%2F&psig=AOvVaw2K3Ht5xT7s8PdB3kYTuHQu&ust=1514468615977901

po naší kritice sračkový Lavazzy bude zakupovat testovací pytel kafe z lídlu vol.10. Tak jsem zvědav ze který mašiny bude kafe lepší. Udělá taky kýbl kafe. Obě ty mašiny jsou lepší než to co mám doma.

 

A velkej šéf má delonži tak za dvacku, k němu ale nechodíme :D

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Taky jsme dlouho přemýšleli jaký kávovar pořídit, protože kávu pijeme celá rodina denně a tak jsme aktivně všichni začali hledat na netu. Co by člověk pro kafe neudělal, že. Já jsem našel tuhle stránku https://vas-pomocnik.cz/kavovary/ kde mají všechno, co potřebujete vědět ke koupi, takže jsme díky tomu vybrali Catler ES  a jsme vážně spokojení. Máme ho asi třičtvrtě roku a díky občasnému čištění pořád šlape jak má a žádný problém jsme neměli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...