Přejít na obsah

Vibrace motoru


camron

Doporučené příspěvky

Ja to mam nekdy tichoucke, ze cvakaji jen vstrikovace a brumla si vyfuk a nekdy mam naopak pocit, ze mam pod kapotou motor ze Zetoru. Taktez to ve me chvilema evokuje pocity, ze se ten motor rozleti. Prijde mi to, ze tam neco mechanickeho dre.

Navrhuji celostatni sjezd 3.6 (samozrejme v Brne) a budeme si je poslouchat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam nekdy tichoucke, ze cvakaji jen vstrikovace a brumla si vyfuk a nekdy mam naopak pocit, ze mam pod kapotou motor ze Zetoru. Taktez to ve me chvilema evokuje pocity, ze se ten motor rozleti. Prijde mi to, ze tam neco mechanickeho dre.

Navrhuji celostatni sjezd 3.6 (samozrejme v Brne) a budeme si je poslouchat :)

Tak přesně takhle to mám já jednou si naskočí že o něm není z venku vědět a jindy alá 1.9TDi a nikdo mi to nedokaze vysvetlit ani na nic přijít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dají ve snu(pokud najedeš s tím autem třeba 60000km/za rok, tak výměna po 90000km stačí, jinak asi moc ne). diferák ve snu taky dá 300 000km bez výměny oleje, ale musíš pak koupit další  :D

po 50000km u našeho byly krásně zkorodovány.(bohužel fotky nemám)

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jenom takovej dotaz v jednom nejmenovaným autorizáku mi bylo doporučeno dát na plnou nádrž místo VIF do benzínu dát kapku oleje do 2taktních motorů že to promaže ventily... A k tomu zvuku (ne vstřiky) že se s podobným zvukem setkal u R36 a bylo to olejový čerpadlo...

Editováno: , autor: LadaT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem 3.6, protože mě každý ujišťoval, jak je to nesmrtelná atmosféra, že se tam nemá co podělat, atd. Auto má najeto 108 tkm a je pravidelně servisované. Abych řekl pravdu, jsem z něm dost rozpačitý a radost mi určitě nedělá! Čekám, kdy se tam něco podělá. Pánové prominou, ale ty zvuky prostě normální nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten motor je v pohodě teda alespoň tady v ČR protože kolik lidí ho má? 5% z celkovýho prodeje z toho minimálně 2% statní správa. Takže se nic moc o tom motoru neví. To stejny je to s VW taky minimáně lidí má 3.2,3.6, R36. Z toho důvodu že tady má každej druhej 1.8 tsi a 2.0tdi tak proto se o těch motorech moc neví. Ale například jen ve státech se dal dohromady seznam lidí kterým klekl motor kvůli olejovýmu čerpadlu protože ztratilo tlak a uplatňovali to u VW (kdyžtak je to na VW Vortex je tam speciální vlákno) a nejsou to jen lidi který mají 100tkm ale byli tam i kousky 20tkm atd... Nadruhou strank klep klep ten můj motor má na ten zvuk nárok ma 320tkm a podle servisky bez zásahu jediný co já jsem na něm dělal bylo odvětrávání klikový skříně praskla tam membrána. Ale je fakt že posledních 100tkm se mu dostává 5w40 po 8tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čísla kedysi hovorili o 10% 3,6 v celkovej produkcii , niekde som videl graf , ja ich teda poznám kopec , v intervaloch od 50-400tkm a žiadne nemali tieto problémy , všetky čo poznám sú motoricky netknuté , tiché a spoľahlivé autá / a to s tým jazdia blázni ktorých stretnúť na ceste radšej nechcieť .../ , viem o pár KO DSG , ale aj to po 200tkm , nejaký ten hučiaci diferenciál , problémy okolo elektriky - káble vo dverách , káble okolo Twindooru a pod .., niektorým kusom hučia neskutočne predné brzdy /tam bolo oficiálne servisné riešenie výmena za 340tky z nového Passata/ , o motore neviem nič , rozvod na tom riešilo pár ľudí ale vždy na kusoch ktoré mali hodne cez 250tkm a prestali jazdiť dlhšie trasy , proste klasika mesto kde odišiel napínák , na jednom 3,2 Passate s 320tkm som menil aj ja napínák a reťaz bola okamžite ticho , už je tomu nejaký rok a 30tkm a zatiaľ nič ... Háklivé je to na benzín a na sviečky ako všetky FSI , samozrejme bežná údržba ... o problémoch tých prvých 3,6 čo sa týka povoleného kolesa rozvodu , tým pádom možno aj tlaku oleja sa vie , ale ten motor nikdy v SII nebol ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...