Přejít na obsah

ŠKODA Surround


Doporučené příspěvky

Intenzivnější prožitek z hudby zprostředkuje systém ŠKODA Surround, odladěný pro akustiku interiéru modelu Fabia. O reprodukci se stará soustava digitálního zvukového procesoru, 6 fyzických reproduktorů a dvou virtuálních reproduktorů s jedním subwooferem. Systém je standardem pro rádio Bolero, pro rádio Swing je dodáván na přání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Škoda Surround je asi potřeba dodat, že jak prodejci tak infolinka Škoda, poskytují informace, které úplně nesedí.
U své Fabie III jsem řešil funkčnost Škoda Surround a jak od prodejce, tak i na infolince jsem dostal informaci, že balíček Multimedia Plus nebo Style Plus tento surround vždy obsahují.
Mě se ovšem Surround neustále nechtěl aktivovat a nakonec jsem zjistil, že je tomu jinak než Škoda informuje.
Dle jejich informací u radia Bolero, Surround podporuje pouze radio a ne CD jako zdroj.
Už z toho vyplývá zmatek protože Bolero CD player nemá :-D
Takže konečná verze je taková, že Škoda Surround funguje pouze při přehrávání z USB zdroje nebo paměťové karty.
Deaktivuje se pokud přepnu na radio a aktivovat ručně nejde.

Tak jen aby někdo zbytečně nepátral jako já :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, uvažuji o koupi F3 combi a rád bych vyměnil reproduktory a rádio za nějaký který bude  lépe než to co je tam ve standardu. Nevíte jak by bylo složité vyndat origo rádio a zapojit tam nějaké běžné 1 din rádio ? A výměna repro ? Šlo by vyměnit jen přes mřížku ? Nebo bude potřeba rozebrat dveře ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radio bych nechal původni. Jednak přes něj zjistíš spousty informací o autě, popřípadě nastavíš nějaké funkce. Spolupracuje s ovládaním na volantu a to hlavní, zapadá designově do interiéru. Rozebráním dveři se nevyhneš, ale pokud investuješ do vytlumení dveřǐ, věr že budeš spokojen i s kombinací origo repro a rádio. Osobně si nedovedu představit vycvakávat "tatranku" z rádia a nedejbože ji tahat s sebou. Origo je prostě origo.

Editováno: , autor: Reeshanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si uvědomil, že mám vlastně taktéž škoda sorround s rádiem Swing, ovšem aktivovat nelze, je šedý... Nějak jsem nepřemýšlel a měl za to, že aktivní je vždy.

Jak to tedy je, on není aktivní? Nebo jen při přehrávání SD karty nebo rádia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem úplně jiný rádio než škodovácký tam dát, ale nedošlo mi že se přes to vlastně ovládají nějaký věci atd ... Jde mi o to že když jsem se byl na fabii podívat u prodejce tak ten zvuk z rádia byl dost hroznej tak jedna z prvních věcí co mě napadla udělat po případný koupi bylo že rádio i reproduktory vyhodím a dám tam nějaký jiný co si koupím. Ale je pravda že možná bude stačit vyměnit jen reproduktory a zatlumit. Přijde mi škoda mít v autě který je dobře odhlučněný špatnej zvuk z rádia.Nejsem žádnej audiofil, stačí mi lepší rádio a repro ve dveřích, na žádný subwoofery nejsem zvědavej ale takhle ve standardu mi ten zvuk přijde špatnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si uvědomil, že mám vlastně taktéž škoda sorround s rádiem Swing, ovšem aktivovat nelze, je šedý... Nějak jsem nepřemýšlel a měl za to, že aktivní je vždy.

Jak to tedy je, on není aktivní? Nebo jen při přehrávání SD karty nebo rádia?

 

jde aktivovat jen při přehrávání z USB/SD karty... Při poslechu rádia je nefunkční.

 

kkaktus: mně naopak přišel zvuk rádia naprosto v pohodě (Swing). Srovnávám s FII FL s rádiem Pioneer. JInak přijde mi zvláští řešit výměnu reproduktorů, zatlumení dveří, výměnu rádia a spokojit se s tříválcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kkaktus_Baxton, on 07 Kvě 2015 - 11:24:

Neviem, ale ja som so Swingom v FII a bolerom v FIII úplne spokojný, pravda, všade mám orig. repro aj vzadu, originál audio od škodovky podľa mňa hrá super. Ešte by som odporúčal zaskočiť ku predajcovi, sadnúť do auta a pohrať sa s nastavením korekcií..... mohli byť niekým  neznalým (prípadne sabotérom z H/K) úplne rozhodené........... Originálne autorádiá sa kódujú podľa auta podľa frekvenčného priebehu kabíny, teda ak sa zmení kódovanie z FIII na OIII tak sa počuteľne zmení frekvenčná charakteristika, teda orig rádiá sú prispôsobené k danému autu a nevidím objektívny dôvod aby akékoľvek rádio hralo so základným nastavením lepšie, no možno sa priblíži po pár hodinovom ladení EQ.Na vylepšenie by pravdepodobne pomohlo vytlmenie dverí, ale obvykle stačí vybrať drobné a iné malé predmety z prepážok dverí, prípadne tam na dno vložiť textíliu, aby veci v prepážkach "nedrnčali". Inak. obvykle tak 99% majiteľov škodovky má doma najlepšie audio vonku v aute.......

 

 

Tak jsem si uvědomil, že mám vlastně taktéž škoda sorround s rádiem Swing, ovšem aktivovat nelze, je šedý... Nějak jsem nepřemýšlel a měl za to, že aktivní je vždy.

Jak to tedy je, on není aktivní? Nebo jen při přehrávání SD karty nebo rádia?

škoda sorround jedine z SD alebo USB, skrátka signál z FM rádia nie je dostatočne kvalitný, napr. je orezaný od 12,5kHz z technických princípov prenosu stereofónneho signálu na FM..........

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

súhlasím že je to veľmi počuvateľné ale naposledny na zraze som počul vytlmenú rapidku plus nové repro a to malo ozaj krásny zvuk hlavne čistý vo všetkých pasážach piesní. Tak neviem možno aj ja časom podstúpim opäť tento proces i keď zo seriovým zvukom som dosť spokojný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mp390: Přece nesouvisí motor se zvukem z rádia.. 

 

Jinak je pravda že to tam mohlo bejt nějak špatně nastavený ten eq ale v práci se občas půjčuji firemní octavii 2 nebo fabii starou a zvuk je stejnej.

 

 

Jakub3211: Přesně takovej zvuk myslím a jak si zvykneš na lepší tak pak už ten "normální" ti přijde špatnej. Editováno: , autor: kkaktus_Baxton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba skontolovať EQ a nastaviť si ho podľa svojho ucha, často sa totiž stáva, že sa popri preladení stanice alebo korekcii hlasitosti "na slepo" počas šoférovania poprestavuje aj kadečo iné, na firemných autách úpne bežná vec. Motor a audio majú jednu vec spoločnú, a síce financie, ak mám investovať 1000€ a vybrať si medzi kW v motore a v audiu, radšej si priplatím za kW v motore, tam majú význam....... Radšej mám pocit, keď tlačia do chrbta, ako do uší....... Inak, dobré sluchátka bývajú obvykle ďaleko lepšou investíciou ako akýkoľvek amp a repro...... Ale ak má niekto auto primárne ako koncertnú sálu, potom motor samozrejme nie je podstatný, ja ho mám však hlavne na jazdenie......

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

mp390: Přece nesouvisí motor se zvukem z rádia.. 

 

Jinak je pravda že to tam mohlo bejt nějak špatně nastavený ten eq ale v práci se občas půjčuji firemní octavii 2 nebo fabii starou a zvuk je stejnej.

 

 

Jakub3211: Přesně takovej zvuk myslím a jak si zvykneš na lepší tak pak už ten "normální" ti přijde špatnej.

 

 

Nesouvisí, každý máme jiné priority, jen mi to přišlo zvláštní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, nepotřebuji tsi když budu většinu času jezdit po městě nebo po městském okruhu (praha) ale když občas pojedu po dálnici tak zase  nechci aby to byla úplná tragédie, radši ušetřím za silnější motor a budu mít slabší kterej je pravděpodobně spolehlivější (proto jsem psal do vlákna o tom 1.0 mpi 55 kw jestli tam není někdo kdo má větší zkušenosti s tímto motorem než jen testovací jízdu nebo přečtení recenze). A teď ve svém starém autě mám docela dobré rádio a reproduktory přední lepší asi za 1500 kč komponentní a když si sednu do jinýho auta kde je základní audio tak je mi jasný že s tim zvukem budu muset něco udělat ... nový auto je pro mě velká investice a chci s tim pak bejt spokojenej,

Editováno: , autor: kkaktus_Baxton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

No mě ani trochu nevyhovujou výšky, no a když kouknu kolik stojí samotný výškáče od Gladenu a kolik to samé v komponentech a a přihlédnutím na to že tapec už stejně bude dole, tak to vyměním celé. Jako oproti Fabii 2 to hraje mnohem líp, ale tu jsem vytlumil a přehodil komplet repro a najednou tohle teď už nestačí. Jediný co řeším je či repro vzadu, jestli ty nechat jak jsou, dát tam stejné středobasy jako dopředu a nebo dát koaxiály kvůli více výškám.... Pak snad ten surround bude poslouchatelný, tak jak to je teď mi to teda přijde hodně špatný a mám ho vyplej 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komponenty do dveří jsou tak trochu kontraproduktivní, protože výšky jsou poměrně úzce směrované, čímž ti budou hrát do holení, což je od ucha dost daleko. Raději kvalitní komponenty a pořádně vytlumit. Jinak surround je kurvitko zvuku, alespoň dle mne, stejně jako virtuální subwoofer. Osobně jsem velký zastáncem pořádných zesilovačů, bohužel manželka tuto teorii na novém autě absolutně odmítá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...