Přejít na obsah

ŠKODA Surround


Doporučené příspěvky

Je možné, že plno majítelu si mysli že to funguje když nemají srovnání:) Pokud hraje hudba a aktivuje se SS a SW tak to na pul sekundy přeruší hudbu a pak se změní podání zvuku.Pokud to nefunguje jako na mém autě tak při aktivaci hudba hraje nepřerušeně a žádná změna v podání zvuku nenastane. 

Editováno: , autor: Likorian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj.. ešteže Adam mal možnosť porovnania, čo aj mňa dosť zaktivizovalo. Ja som bol zase v tom, že to funguje iba pri USB a SD.. a pri rádiu a BT nie. Keďže 99% počúvam hudbu cez BT, nejak som to neriešil... ale aj včera predajca mi potvrdil, že cez BT by to malo tiež fungovať. Taktiež mi najskôr tvrdil, že aj zadné reproduktory majú dávať basy, ale keď sme fader posunuli naplno dozadu, zostal zaskočený, basy žiadne. No uvidíme, či sa ozve, včera mal na dvore kopec ešte nerozbalených fabiek, tak snáď bude mať príležitosť sa na to pozrieť.

 

Adam.. ak budeš mať príležitosť, skús prosím ťa ešte čeknúť aj tie zadne reproduktory, či na tej s fungujúcim ŠS idú vzadu aspoň nejaké basy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli to pomůže, ale jeden z oficiálních popisů: Využívá „nedokonalosti“ lidského ucha, které se nechá oklamat různě modulovanými zvuky. Pomocí časového popř. fázového
posuvu nebo i rozdílnou hlasitostí lze docílit nejen výrazného prostorového efektu ale i například vytvořit virtuální reproduktor. Ten je pak pasažéry subjektivně vnímán jako zdroj zvuku z místa kde jej Surround systém emuluje."

 

Plus parametry repráků (těch skutečných)

surround.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to celý divný...vzadu to bez zapnutého  ŠS hraje bez basů, když se zapne tak to basuje slušně, ale zase to tak nějak celkově pok.rví zvuk.....tak jsem si říkal, že bych to nakódoval tak, že prostě ŠS vyřadím a nechám jen aby mi zůstal ballance a fader a ŠS nebyl v nabídce a že to třeba bude vzadu basovat zhruba jako vepředu a omyl...i po továrním nastavení to prostě vzadu nebasuje...jen a pouze se zapnutým ŠS..nechápu to.

Chvíli mi to fungovalo se změněným kódováním tady od FERDY, ale pak jsem to tady na žádost už nevím koho nakódoval do původního stavu abych mu něco ověřil a když jsem to dal zase zpět tak už to nefunguje...no jo no.

Jediný aby to vzadu hrálo jako vepředu jde udělat případně tak, že se změní kódování tak jako by v autě zadní repro vůbec nebylo, to pak zadky hrajou jako předky, ale zase člověk přijde o fader, což mi osobně dost vadí.

 

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako píše cz pida, zadok nám bude basovať iba so surroundom. Lenže nám nejde spustiť surround a teda nám to nebasuje. Dúfam, že to nie je hw chyba. Každopádne nechápem, akú výstupnú kontrolu majú v škodovke, keď podľa všetkého je asi chybný celý modelový rok 2017 s Bolerom + 6 reproduktorov.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to schvalne zkusil. Mam MR2017 (vyroba nekdy konec cervna zacatek cervence 2016) a ŠS se zda funguje (neni to nejaky velky rozdil a asi zalezi i na typu skladby, ale po prepnuti se podani zmeni). Stejne tak se podani trochu zmeni po zapnuti virtualniho subwooferu. Je pravda, ze fader mam nastaveny defaultne na stred. Pokud s tim zacnu hybat, tak se to cele rozhodi a moc se to poslouchat neda.

(bolero; HW: H30; SW: 0353; Cislo zarizeni: 5Q0035819B; Codec medii: 3101.0.0.9)

Editováno: , autor: kirameku
pridano cislo zarizeni a codec.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kirameku.. díky za info! -_-

 

V pondelok budem kontaktovať svojho predajcu, či mi tam nevedia dať tento starší soft.. iskierka nádeje sa objavila, ale som zvedavý, čo mi zase pre zmenu prestane fungovať! ;) Inak, fader mám tiež stále na stred, pri tejto konfigurácii mi zvuk znie najlepšie..

 

Včera som sa bavil ešte s jedným, ktorý má výrobu ten istý mesiac ako ja (9/2016) a jemu to tiež ide. Ale ešte mi nestihol poslať info o jeho Bolere, asi tam tiež bude mať tento starší soft.. ja mám rovnaké parametre ako Adam..

 

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som mal možnosť vyskúšať ďalšie dve Fabie, obe mali hw H30...

 

Jedna mala ten istý sw ako ja a ŠS samozrejme nefungovalo, druhá mala tiež ten istý hw, ale sw bol starší 353 a tam to naozaj fungovalo. Pri ťuknutí na voľbu to na okamih stíchlo a zvuk sa trochu vylepšil. Nebolo viac času na dôkladnejšie testovanie, tak som len narýchlo spravil fotku fungujúceho auta:

58b2fabfec1bb_2017-02-2613_43_13.thumb.jpg.76ecebaf94bb4d22b923ba5c298bae2d.jpg

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu potvrdit že na sw 353 fungovalo ŠS a docela slušně to basovalo i na zadních repro, mám teď nový sw 359 po reklamaci nefunkční couvací kamery a zamrzání Bolera a na tom ŠS nefunguje, ověřeno. Budu zkoušet další protest na nefunkčnost ŠS. Asi budu v servisu hodně neoblíbený ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, auto dnes v servisu. Dělala se diag. atd. Poslali to do škodovky. Ta jim prý vzkázala, že jsme pitomci a pouze tu změnu neumíme rozeznat. Servis to zkusil na autech co mají na salonu (celkem 5 fabií) a na všech to samé - nefunkční ŠS. Zároveň si ve Škodovce vymysleli, že pokud chceme něco řešit, musím dovést auto s funkčním ŠS do servisu, kde si udělají opět diagnostiku a VLASTNÍ nahrávku funkčního ŠS. Tu pak pošlou těm pitomců s tím, že to v minulosti fungovalo a teď nefunguje. Proč mám zase pocit, že z lidí pouze dělají idioty... :) Takže tak. Ostatní se prosím nedejte a trvejte na tom, aby to alespoň oznámili jako závadu. Smutné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by toto bylo něco na mě takové jednání. Bych jim řekl, že si s tím dám tu práci, ale že jak budu mít pravdu tak zaplatí veškerý náklady a můj čas a ještě přehodí 5k navíc. Pokud si za tím škoda stojí tak vlastně nemá co ztratit :D. Jsem objednaný na 8. března můj prodejce je docela ochotný a příjemný chlapík tak uvidíme. Každopádně děkuji za info. Budu taky informovat mé zkušenosti. Doufám, že se najde více lidí co tento problém na-reportují a škodovka se chytne za čumák a zadá někomu aby to tam za IF oval :)

 

Adame zkuste jiný salón jak někdy na cestách potkáte, třeba se najdou lidi na větší úrovni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že si nelze stále brát dovolenou na tyhle srandy... Starou jim tam zkusím zavést a uvidíme. Tohle ani není tolik problém servisu, jako přístupu Škodovky. Ta musí uvolnit nový SW a hlavně dovolit rádio přehrát. Zpravidla dělají z lidí voli dokud to jde. Nějaké TPI apod. jim jsou ukradené. Už jsem si toho užil loni dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj.. určite treba ísť navštíviť predajcu a žiadať nahlásenie tejto skutočnosti. Ešte ma napadlo, ak si škodovka myslí, že sme blbci, že nerozoznáme zmenu so zapnutým ŠS... čo tak skúsiť reklamovať chýbajúce basy v zadných repro? Som zvedavý, či aj tu škodovka odpovie, že sme blbci a tie repro v skutočnosti hrajú basy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...