Přejít na obsah

Nedovírání dveří


MartinSatek

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

tak po cca 2 měsících užívání nové Oktávky mi došla trpělivost a chci se s vámi podělit o problému s dveřmi.

Dveře oktávky se prostě nedovírají. Nestává se to jen u dveří řidiče, ale i spolujezdce a zadní posádky. 

Každý kdo vysedá a zavírá za sebou dveře, nikdy nedovře a musí dovřít znovu. Samozřejmě, když s nimi více prásknete, tak se zavřou.

 

Dnes se mé ženě podařilo zjistit takovou věc, že když jsou otevřeny více jak jedny dveře, tak ty co chcete zavřít, se normálně dovřou, ale jakmile jsou všechny tři zavřené, tak ty poslední čtvrté (jakékoliv) se nikdy nedovřou a musíte se do jejich zavřítí více opřít. Jakoby naplnění interiéru vzduchem nebo něco podobného.

 

Je to normální nebo máte taky něco podobného. Pokud má někdo něco podobného, doporučuji vám to vyzkoušet.

 

Díky za postřehy.

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MartinSatek:

 

robí mi presne to isté. takže to aspoň dobre tesní, ked sa vzduchu ide zle von  :-)

 

to mi pripomenulo ten starý vtip s mačkou v aute :-p

No s tou těsností bych to neviděl tak perfektně. Když jedu více jak 90 km/h a otevřu si o 5 cm okno u spolujezdce, tak od ojna řidiče jde slyšet netěsné syčení vzuduchu, který se dere dovnitř. Totéž to dělá i při 6. stupni ventilace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsem si to dovolil vytahnout ze stranek, tak snad me nikdo nezabije... Nicmene je to pruduch co je schovany v kapse v prave zadni casti za podbehem a musi se sundat tapec. Zevnitr vypada viz obrazek a zvenku je schovani pod naraznikem. Mozna to bude videt, kdyz si lehnes pod auto, tak zespodu. Jak podotknul Peter.s tak na ridicove strane kvuli Cantonu nebude. Nicmene jsou v nem klapky a ty se musi volne pohybovat

 

(jinak na te fotce uz je v aute nalepene odhlucneni, coz v aute normalne z vyroby takhle neni)

post-4531-0-76782500-1420914537_thumb.jp

Editováno: , autor: XJOHNNYX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MartinSatek: Myslím, že bez oddělání tapecu v kufru, to nepůjde zjístit.... ale upřímě se mě nezdá, že by s tím něco bylo, tam se nemá co pokazit  - je to prostě zakrytá díra ven.... pokud jsi tam teda vědomě nedělal nějaké úpravy... 

 

Aleš_BX: Jojo dlouho jsem o tom uvažoval a nakonec tam zajel... blbý, že tam auto muselo být celý den, a náhradní nepůjčují... :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vrátím se k původní otázce. 

První Octavii III jsme brali loni v únoru. Problém se zavíráním jsem registroval hned ze začátku a konkrétně jen u kufru. Chytnul jsem madlo a stáhl dolů a.... kufr se nedovřel. Tohle se prostě občas vyskytlo. Před 14 dny jsem vyzvedával nové auto a ten kufr je k zašílení. Kolikrát s ním třískám i 5x, než se zavře. Prostě jakoby tam bylo víc vzduchu než se vejde a kufr se prostě nezavře. 

Ještě párkrát s tím třísknu a nazdar servis!

:kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co dveře, ale s kufrem mlátím jak blázen :-D Mám i šestkové GTI, se kterým jezdí přítelkyně a když jsem tam nědo dával do kufru a zavřel to silou, na kterou jsem zvyklý u Oktávky, tak jsem se lekl, že rozmlátím zadní okno, jak to jeblo :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovím za Sanka. Na boku jsou takové kónické dorazy, tak s těmi laboroval. Mě se víko zpočátku také napoprvé nezavíralo, ale postupem doby se to ochodilo a nyní již OK.

 

Edit: Možná by pro začátek stačilo je potřít zlehka teflonem

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...