Jump to content

Pískají brzdy


jurdadavid
 Share

Recommended Posts

Tak opět další nemilé zjíštění. Jak se ochladilo, již v prosinci minulého roku, začaly šíleně pískat brzdy. Prostě lokomotiva jak prase...

 

Servis mi říká ať je nechám vyčistit, ale chce to u rok starého auta už plně uhradit :-/ 

Pokud je ale vyčistí stále nechápu, proč by to tak hučelo až pískalo jen někdy. Jednou v -5 jednou v +10 ale v létě byla pohoda...

 

Těch závad co je na mojem citigu už začíná být moc :-/ 

 

Nemluvě, že během té ledovky co byla tak mi "umrznul" držák na parkovací lístek. Normálně příjdu do auta za 3 dny po opuštění a hle, držák na palubní desce... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

čéče ty máš asi smůlu na blbej kus, my máme dvě CG a obě cajk. K tomu pískání, ondyno sem jel z vysočiny do perníkova a před koncem cesty při zatáčení se ozývaly šílený jakoby plechový zvuky, při brždění to ještě zesílilo. No, nakonec jsem z toho obložení vpředu vyklepal něco co vypadalo jako dětský zuby, ale zřejmě to byly kusy inertního posypu (doufám, ačkoliv toho sousedovic smrada už jsem dlouho neviděl :)

Zkus kouknout na přední brzdy, případně tam kapku fouknout z hadice. Jo a pokud s CG třeba týden nejedu, tak se mi na kotoučích udělá takovej ten orezlej sajrajt a první dvě tři přibrždění (než to odřu) to má taky tendenci pískat. Třeba bude tvůj problém podobnej.

Link to comment
Share on other sites

JO ta rez, je normální, bohužel to nedělá jen po delší odstávce auta nebo tak. Ale klidně ráno nepíská a odpoledne jo po cestě z práce do školy nebo i jindy...

 

Rád bych něco vyklepal, ale co zvládnu je asi sundat kolo a...? Nevím jak třeba sundat destičky a zase jsou to brzdy.... 

 

Vidím to na tu 500,- servisu. Zase nemůžu chtít v záruce bezproblémový a bezplatný servis že :-) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Aleši-BX v  jiném příspěvku uvádíš, že jsi byl  nedávno v autorizáku na výměnu oleje ? No a copak Ty jsi ty brzdy přitom nereklamoval, když to máš pořád v záruce ?

I když ono je to těžké, takhle mi v minulosti také brzdy pískaly a časem to samo přešlo. Když to tedy neřešíš přes reklamaci, tak nevím jak si manuálně zručnej, já bych si  sundal třmeny brzd, vše profoukl stlačeným vzduchem a nastříkal spreyem na čištění brzd a vytřel do sucha, a ještě jemným smirkovým papírem lechce  přebrousil brzdící plochu brzdových segmentů. Tohle  kdysi pomohlo kolegovi z práce, byl jsem u toho. Jinak dnes taky kvalita materiálu od subdodavatelů pro fabriku Škoda je někdy diskutabilní (i proto segmenty mohou pískat), viz třeba u moji Fabie vrzající přední náprava, kde mi po 1. roce od koupi byly měněny kulové čepy na řídících tyčích. Fabrika mi přímo písemně přiznala, že špatná dodávka od výrobce čepů. 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Zajímalo by mě, zda má ještě někdo problém s pískajícími brzdami u Citigo FL, ale předních.

 

Jedná se o skoro nové auto, servis brzdy vyčistil (na svoje náklady) a po dvou dnech opět pískaly a je jedno zda je venku teplo nebo zima a vlhko nebo sucho.

 

Máte také někdo tuto zkušenost? a ještě doplním, že to pískání se projevuje při úplném dobržďování, při minimální rychlosti, tedy při téměř stojícím autě.

Link to comment
Share on other sites

Nám to píská téměř stále v podstatě od nového auta (před FL). Pozoruji to taktéž právě při zcela minimální rychlosti, ale nejspíš to píská trvale jen se to při větší rychlosti ztratí v ostatním hluku. Nepřestalo to ani po vyčištění brzd v servisu. Už to ani neřeším.

Edited by mike_k
Link to comment
Share on other sites

Vyplatí se nechat namazat destičky nějakou pastou - ne plochy, ale v bodu kontaktu s brzdičem, mohlo by to pomoct. Ona se tam může udělat škvírka a vibrace při brzdění to rozezpívaj. Já měl třeba problém u zastavování se zatočenejma kolama (parkování) - tehdy by to asi pomohlo. Jo a dělalo mi to jen na zimních plecháčích, u alu ticho. Nic se nedřelo, pokud vím. Jinak, brzdiče musí chodit volně - namazat třmeny pastou. Ono to pískání, hučení může mít i původ ve vibracích.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...