Přejít na obsah

Pískají brzdy


jurdadavid

Doporučené příspěvky

Tak opět další nemilé zjíštění. Jak se ochladilo, již v prosinci minulého roku, začaly šíleně pískat brzdy. Prostě lokomotiva jak prase...

 

Servis mi říká ať je nechám vyčistit, ale chce to u rok starého auta už plně uhradit :-/ 

Pokud je ale vyčistí stále nechápu, proč by to tak hučelo až pískalo jen někdy. Jednou v -5 jednou v +10 ale v létě byla pohoda...

 

Těch závad co je na mojem citigu už začíná být moc :-/ 

 

Nemluvě, že během té ledovky co byla tak mi "umrznul" držák na parkovací lístek. Normálně příjdu do auta za 3 dny po opuštění a hle, držák na palubní desce... 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čéče ty máš asi smůlu na blbej kus, my máme dvě CG a obě cajk. K tomu pískání, ondyno sem jel z vysočiny do perníkova a před koncem cesty při zatáčení se ozývaly šílený jakoby plechový zvuky, při brždění to ještě zesílilo. No, nakonec jsem z toho obložení vpředu vyklepal něco co vypadalo jako dětský zuby, ale zřejmě to byly kusy inertního posypu (doufám, ačkoliv toho sousedovic smrada už jsem dlouho neviděl :)

Zkus kouknout na přední brzdy, případně tam kapku fouknout z hadice. Jo a pokud s CG třeba týden nejedu, tak se mi na kotoučích udělá takovej ten orezlej sajrajt a první dvě tři přibrždění (než to odřu) to má taky tendenci pískat. Třeba bude tvůj problém podobnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JO ta rez, je normální, bohužel to nedělá jen po delší odstávce auta nebo tak. Ale klidně ráno nepíská a odpoledne jo po cestě z práce do školy nebo i jindy...

 

Rád bych něco vyklepal, ale co zvládnu je asi sundat kolo a...? Nevím jak třeba sundat destičky a zase jsou to brzdy.... 

 

Vidím to na tu 500,- servisu. Zase nemůžu chtít v záruce bezproblémový a bezplatný servis že :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Aleši-BX v  jiném příspěvku uvádíš, že jsi byl  nedávno v autorizáku na výměnu oleje ? No a copak Ty jsi ty brzdy přitom nereklamoval, když to máš pořád v záruce ?

I když ono je to těžké, takhle mi v minulosti také brzdy pískaly a časem to samo přešlo. Když to tedy neřešíš přes reklamaci, tak nevím jak si manuálně zručnej, já bych si  sundal třmeny brzd, vše profoukl stlačeným vzduchem a nastříkal spreyem na čištění brzd a vytřel do sucha, a ještě jemným smirkovým papírem lechce  přebrousil brzdící plochu brzdových segmentů. Tohle  kdysi pomohlo kolegovi z práce, byl jsem u toho. Jinak dnes taky kvalita materiálu od subdodavatelů pro fabriku Škoda je někdy diskutabilní (i proto segmenty mohou pískat), viz třeba u moji Fabie vrzající přední náprava, kde mi po 1. roce od koupi byly měněny kulové čepy na řídících tyčích. Fabrika mi přímo písemně přiznala, že špatná dodávka od výrobce čepů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Nám to píská téměř stále v podstatě od nového auta (před FL). Pozoruji to taktéž právě při zcela minimální rychlosti, ale nejspíš to píská trvale jen se to při větší rychlosti ztratí v ostatním hluku. Nepřestalo to ani po vyčištění brzd v servisu. Už to ani neřeším.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyplatí se nechat namazat destičky nějakou pastou - ne plochy, ale v bodu kontaktu s brzdičem, mohlo by to pomoct. Ona se tam může udělat škvírka a vibrace při brzdění to rozezpívaj. Já měl třeba problém u zastavování se zatočenejma kolama (parkování) - tehdy by to asi pomohlo. Jo a dělalo mi to jen na zimních plecháčích, u alu ticho. Nic se nedřelo, pokud vím. Jinak, brzdiče musí chodit volně - namazat třmeny pastou. Ono to pískání, hučení může mít i původ ve vibracích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...