Přejít na obsah

Rozpouštění karbonu v motoru 1.4 MPi


tgfh

Doporučené příspěvky

Zdravím, koupil jsem fabii cca před 3 měsící r.2002, najeto 110.000 km, ted jsem se známým měnil olej a zjistil, že pod víkem prosakuje olej, sundal jsem víko vyměnil těsnění. Při sundání jsem se zhrozil jak to vypadá ( zakarbonované), zřejmě předchozí majitelé auto dusili, protože byl olej pravidelně měněn, co s tím trochu jsem to vyčistil, známý říkal, že existuje nějaká kapalina co se nalije do oleje, nechá motor cca 40 minut běžet, vylije se olej vymění a údajně jsou ventily čisté moc tomu nevěřím má někdo zkušenosti, děkuji přikládám foto 

post-5962-0-05400500-1460289430_thumb.jp

post-5962-0-45046400-1460289457_thumb.jp

post-5962-0-19346800-1460289518_thumb.jp

post-5962-0-76810200-1460289545_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je celkem humus,.. hlavu mas vyndanou, tak kup arvu, nebo nejake takove to dalsi sracky a poradne vse rozeber vycisti a pak sloz,.. nic jineho s tim neudelas a kor kdyz si to takhle uz nacal,.. to je snad jeste horsi,... struktura je na rusena a zacne se to samo cistit a tim padem zanaset i motor,.. udelal bych to takovymito srackami a poradne steteckem,... popripade to odvez do servisu, maji tam na to takovy specialni stul se stetcem kde ze stetce tece neco na zpusob arvy a krasne to cisti,.. takze cca pul hodky prace a vycisti se to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 roky později...

Takhle zakarbonovat motor způsobuje Castrol magnatec a přetáhle výměny olejů. Já takovou Fabii koupil kde byl používaný celou dobu jen Castrol magnatec a když jsem jen tak sundal víko ventilu měl jsem to zamrdané skoro jako na obrázku výše,tak přecházím na Shell HX7 10W-40  častěji měním olej a tak postupně se snažím motor čistit. Jak jsem na Castrol magnatec nedal dopustit,tak teď opravdu věřím i po konzultaci z 3 automechaniky nezávislých na sobě,že Castrol maganatec stojí za vyliž koule.Toť moje zkušenost z PRAXE!

Editováno: , autor: sachmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...