Přejít na obsah

Problem s trhanim motora


Janes360

Doporučené příspěvky

Mam uz 1 rok moju octavku zatial jazdila prefektne no po novom roku jak keby utalo auto trha ako stara skodovica najcastejsie sklve po preradeni z 2-3 ale stava sa to aj na 5ke za plinulej jazdy  to len raz dva krat sklblo pocas jazdy. Ale dnes manzelka isla a sklbalo je ja auto 5 km skusala podradovat   zacalo jej trhat v 5 pri cca 85km podradovala ale marne trhalo auto dalej tak podradila do 3 no trhalo dalej tak zastavila vypla motor a skodovka isla normalne . Dakujem za rady dnes s nim skocim na diagnostyku a uvidim co zahlasi bojim sa ze nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diagnostyka dnes neukazala ziadnu zavadu skusal som schvalne motor podtocit v 5ke som isiel 60km rychlostou otacky boli iba okolo 1100 1200 rmp a motor netrhal zoslapol som mu hned na podlahu plyn a auto sa normalne rozbehlo. No tak som sa zastavil v servise  povedal ze diagnostyka je cista a auto  obcas potrhava a odporucili mi dat aditiva na precistenie palivoveho systemu udajne moze byt aj nafta na vine tankujem na Shell obycajnu naftu  a aditiva som zatial nedaval.

Editováno: , autor: Janes360
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujimave vediet ze to asi niebude ojedinala porucha no ja som po naliati toho aditiva moc nejazdil a  auto netrhlo zatial. Mozno v autorizaku  o tom budu nieco vediet . Kedy vyrobili tvoju oktavku  ja mam Februar 2010

Editováno: , autor: Janes360
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice benzín ale podobné cukání mě způsoboval egr ventil přičemž diagnostika nic neukázala a servis mě taky odbyl špatným palivem ap. aby se mě zbavil protože jsem uplatňoval záruku. Po delších peripetiích erg na 3 pokus vyměnili a byl klid. Cpal jsem do nádrže všelijaké čističe a placebo palivo od mušle zbytečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj .Resim stejny problem jako janes 360.Mel jsem to na diag. Kontroloval jsem korekcni mnozstvi vstrikovacu, egr ,v pameti zavad zadna chyba, provedl jsem nucenou regeneraci dpf (dle diag.20 gr.a skubne si obcas porad. Myslite ze by zavadu mohl zpusobovat volnejsi dvouhmotak ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechce se mne tomu moc verit ale elektronicky vse v poradku.Je pravda ze hlavne pri studenem motoru je trochu slyset spojka-setrvacnik ale ze by nejak klepal to ne.Ani neni citit skubani do pedalu. Ze dvou nezavislych zdroju ze skody servise se pry s tim u 1.6 TDI setkaly.Proto se chci zeptat zde jestli se s tim nekdo nestkal nez se pustim do vymeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som objednany v utorok do Skodovky tak potom napisem. S tou spojkou to podla mna nebude spojku sice jemne pocut ale ziadne vibracie a smykanie spojky niesu. Zabera krasne. Tu KUBOX riesil teraz tento isty problem a u neho sa zistilo ze Vysokotlakove cerpadlo sa poskodilo a uvolnilo do palivoveho systemu mikro piliny preto mu auticko trhalo .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak v aurorizaku mi nahrali soft a zacalo sa prejavovat pri studenom starte ze auto nastartuje na brnk cca3-4 sek ide plynulo na 800rmp potom sa otacky rozkmytaju a motor zdochne toto sa opakuje az po kym neprydam plyn v case ked su otacky ustalene. Ked su otacky uz rozkmytane plyn nereaguje. od nahratia Softu mam iba 300 km a trhanie sa neprejavilo. K tomu startovaniu do teraz som nemal problem startovalo mi perfektne aj pri -15 nikdy pred tym nebol problem.Nahral som video  https://www.youtube.com/watch?v=yxIx-XRtUSo

Editováno: , autor: Janes360
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekde som sa docital ze taketo zhasinanie  motora moze robyt aj skrtiaca klapka. Tak som ju rozobral a vycistil.Po nastartovani sa auto spravalo rovnako ako na videu

  . Robyil som to prvi krat ale podarilo sa to vycistit a uspesne zmontovat. Len neviem ci je normalne ze na klapke neboli len sadze ale emulzia a voda pozri video https://www.youtube.com/watch?v=8vatPNrqr4s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...