Přejít na obsah

Přísady do benzínu


koldik

Doporučené příspěvky

Dočetl jsem,že motory (TSI,ecoboost atd) s přímým vstřikem a ERG ventilem mají velký neduh - usazování karbonu v sacím potrubí a jeho zanášení.Mám tedy dotaz jaké aditivum,přísadu do benzínu dát,aby se tomu dalo zabránit.Nestačilo by třeba přidavat do benzínu malé množství např 5 l/nádrž ethanolu,jelikož je známo,že toto palivo dobře rozpouští veškerý karbon a usazeniny spojené s chodem mororu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dočetl jsem,že motory (TSI,ecoboost atd) s přímým vstřikem a ERG ventilem mají velký neduh - usazování karbonu v sacím potrubí a jeho zanášení.Mám tedy dotaz jaké aditivum,přísadu do benzínu dát,aby se tomu dalo zabránit.Nestačilo by třeba přidavat do benzínu malé množství např 5 l/nádrž ethanolu,jelikož je známo,že toto palivo dobře rozpouští veškerý karbon a usazeniny spojené s chodem mororu.

Ve Světě motorů vyšel článek o přísadách do benzínu, ve kterém testovala SGS přísadu do benzínu VIF Super Benzin Aditiv. Tato přísada se míchá v poměru 1:1000 a čistí palivový systém, rozpouští karbonové usazeniny a má i mazací schopnosti. V časopisu jsou zveřejněny fotky před a po a motorové části, především sací ventily jsou čisté. měla by se projevit i mírná úspora paliva, ale i bez ní tento přípravek prodraží 100 km jízdy cca o 1 Kč.

 

Dnes jsem přípravek zakoupil a rozhodl jsem se ho pravidelně používat

post-87142-0-02499600-1438348844_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIF používám již přes rok.Když je v akci stojí 180,- Slouží hlavně jako mazací složka. Dal jsem hodně na referenece kolegy který používal VIF, ale pro naftové motory (Focus TDCI), Dávám 2x větší dávku než je doporučeno. Snad to tomu motůrku pomůže :-)

Je to to samé, jako brát aditivovaný benzín na pumpě, akorát tady má člověk jistotu, že to aditivum tam opravdu je :-) Uvidíme až bude bude více najeto, zatím mám jen necelých 18 tis.. Co se týče spotřeby, nemůžu posoudit, ono je to TSI hodně náchylné na "nohu". Dlouhodobě od koupě mám 5,9 l. Každopádně mám lepší pocit, když je VIF v nádrži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Děkuju za přesun a omlouvám se :) Jinak do octávky jsem lil VIF a asi u něj i zůstanu. Jen nechápu proč by to výrobci mělo vadit :/ Snad neni člověk takovej jantar, aby tam lil kde co, když plechovka kvality na 500l paliva vyjde na 200,-

 

BTW: Že 1.2 TSI nmá EGR je moc krásný zjištění, o kterém jsem nevěděl  :kol-47:  :kol-47:  Snad neni nahrazen dalším a horším nesmyslem, o kterém taky nevim :D :D

Editováno: , autor: speKtis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ač nerad, taky jdu do VIFu. za poslední týden mně auto ráno 2x pocukávalo a to přitom beru optimal95, kde už by to aditivum mělo být. odpoledne jedu pro vervu100 a zkusím tam koupit VIF, příp. objednám z netu. mně dřív vadila ta otrava s dávkováním, ale tentokrát mám 60ml stříkačku, kterou naplním před cestou na pumpu, takže to nebude taková pruda tam dávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

verva 100  a max motion 100 hlavne neobsahuje bio slozku.. u optimalu si nejsem jisty, jestli bio obsahuje nebo ne.., mohlo ti pocukavat i z toho duodu, ze mas bordel v nadrzi, kal, vodu atd.. a ta mohla zamrznout a delat neplechu.. ale VIFem nic nezkazis.. ba naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle Verva 100 + VIF ?? Nebude to už zase naopak moc ?

 

To už je zbytečné. Nic se dít nebude, ale jsou to vyhozené peníze. Taky jsem s benzíny experimentoval a nejlepší mi přišela 100 oct maxx od OMV. Vyhlášená Verva na mne dojem neudělala. Každopádně jsem se zase vrátil na VIF, tak nějak mi to přijde nejlepší protože nemusím řešit kde zrovna natankuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...