Jump to content

Nesvítí


vfi
 Share

Recommended Posts

Ahoj, mám dotaz ohledně formana z roku 1994. Nesvítí mi pravá strana světel (přední obrysovka a zadní obyč. červené). Pojistky jsem vyměnil všechny za nové, žárovky jsem samozřejmě zkoušel. Nedávno mi začlo blbnout podsvícení rychloměru a otáčkoměru, po pár ranách do palubky se rozsvítilo, ale teď už taky nic. To že mi nesvítí palubka přežiju, ale jde mi hlavně o ty světla nevíte co stím? a může to mít něco společného s tou palubkou?

Link to comment
Share on other sites

Tipuju tištěný spoj v pojistkové skříni, celkem běžná závada, nebo spíše vlastnost. Vymontovat, zespod přeletovat, namontovat, dá se i v autě, konektory se mi párkrát nezadařilo odpojit. Lakovat kvůli oxidaci asi už nebude vzhledem k stáří auta nutné.

 

Jirka

Link to comment
Share on other sites

Ne, jsou tam ty malý bezpaticový označený W2 - výkon se dá koupit podle obchodu 1W, 1,5W nebo 2W, já tam měl dokonce nacpaný LEDky - ale ty jsem si dovnitř bastlil včetně odporů sám a už bych to dělat nechtěl, je to strašná piplačka tam všecko nacpat a nevyčudit nic do zkratu ani neroztavit ten plast okolo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Díky. Ještě mám další dotaz. Když nastartuji, rozsvítim světla a zařadim zpátečku (většinou stojim na brzdě), tak se mi na palubce rozsvítí zadní mlhovky a výhřev skla a zpátečka nesvítí. když při tom zmáčknu bud výhřev nebo mlhovku na palubce to svítí jasněji. Problém zmizí jakmile se rozjedu, pustim brzdu nebo vyřadim ( v tu chvílí pokud mám zpátečku se rozsvítí i zpátečkové svělo). Nevíte kde by mohl být špatný kontakt? Kolikrát to dělá i za jízdy že mi to asi na nerovnostech problikne.

Edited by vfi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...