Jump to content

Studený start 1,4 TSI G-tec

tyrms01
 Share

Recommended Posts

Ahoj, zdravím kolegy plynaře, ale i všechny ostatní! Taky jsem si udělal radost a od listopadu mám v garáži G-tec.

Dnes ráno se mi ale přihodila nemilá věc. Tentokrát přes noc auto parkovalo venku. Ráno zhruba -2°C a namrzlá okna. Nastartoval jsem, spustil ofuk okna na max. a šel škrábat. Start na plyn bez problémů, ale po zhruba 2 min. nastal nepravidelný chod motoru až to zcela zdechlo. Poté byl okolo auta i uvnitř silně cítit plyn. Auto nechtělo znovu nastartovat. Povedlo se asi na 3. pokus. Po nastartování jsem se rovnou rozjel a další provoz bez problémů.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Edited by tyrms01

• 1 month later...

Já parkuji v garáži a těch 5 měsíců zatím bez podobných problémů jak uvádíš.

Ale jednu "negativní" zkušenost mám; 1x se mi stalo, že ačkoliv jsem měl asi 3/4 nádrže plynu (bylo asi 5°C), tak přesto auto nastartovalo a dále jelo asi 7km na benzin, než jsem auto chcípnul a znovu natočil - pak vše bez problémů na plyn...

• 1 month later...

Já zatím s G-TECem 3.5 tisíce km, auto venku, žádný problém se startováním. Ale zato jsem si po čase všimnul, že při nastartování po delší době (v řádu hodin) se jako by z palubovky ozývá něco jako šplouchání, nejvíc mi to připomíná tekoucí vodu v zavzdušněném topení, takže si říkám, že by to klidně mohla být voda v okruhu topení. Po chvilce nebo po prvním přidání plynu to zmizí. Nenarazili jste někdo na to?