Přejít na obsah

Studený start 1,4 TSI G-tec


tyrms01

Doporučené příspěvky

Ahoj, zdravím kolegy plynaře, ale i všechny ostatní! Taky jsem si udělal radost a od listopadu mám v garáži G-tec.

Dnes ráno se mi ale přihodila nemilá věc. Tentokrát přes noc auto parkovalo venku. Ráno zhruba -2°C a namrzlá okna. Nastartoval jsem, spustil ofuk okna na max. a šel škrábat. Start na plyn bez problémů, ale po zhruba 2 min. nastal nepravidelný chod motoru až to zcela zdechlo. Poté byl okolo auta i uvnitř silně cítit plyn. Auto nechtělo znovu nastartovat. Povedlo se asi na 3. pokus. Po nastartování jsem se rovnou rozjel a další provoz bez problémů.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Editováno: , autor: tyrms01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já parkuji v garáži a těch 5 měsíců zatím bez podobných problémů jak uvádíš.

Ale jednu "negativní" zkušenost mám; 1x se mi stalo, že ačkoliv jsem měl asi 3/4 nádrže plynu (bylo asi 5°C), tak přesto auto nastartovalo a dále jelo asi 7km na benzin, než jsem auto chcípnul a znovu natočil - pak vše bez problémů na plyn...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já zatím s G-TECem 3.5 tisíce km, auto venku, žádný problém se startováním. Ale zato jsem si po čase všimnul, že při nastartování po delší době (v řádu hodin) se jako by z palubovky ozývá něco jako šplouchání, nejvíc mi to připomíná tekoucí vodu v zavzdušněném topení, takže si říkám, že by to klidně mohla být voda v okruhu topení. Po chvilce nebo po prvním přidání plynu to zmizí. Nenarazili jste někdo na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Trochu ozivuji...

Poslední dobu se mi začalo dít, že auto při studeném startu na CNG startuje tak nějak tvrdě. Někdy kolísají otáčky, jindy to chvíli točí a pak hned nějak tvrdě naskočí (nvm jak popsat, ale jiný stav než na benzín a není to úplně čisté dle zvuku). Jednou se i stalo,  že na CNG 2X chcíplo a na po 3 nastartovalo na benzín a pak se na plyn preplo až za cca 10 min. Celkově jakou ty starty po 2 a více dnech divné. 

Na benzín bez problémů.

Nemáte někdo zkušenosti co a jak?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem vypozoroval jednu vlastnost. Auto ma Kessy takže můžu startovat tak, že hned vyslapnu spojku a startuju - obvykle problém viz výše. Nebo stisknu tlačítko, nechám to auto chvilku se vzpamatovat a pak teprve se spojkou znovu - zatím vždy bez nějakého špatného projevu.

 

Pokud to bude ta sonda, tak sice dražší ale aspoň rychlé řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Delší dobu se nic nedělo, ale zase to zacalo chcipat. Jen v chladnem počasí a jen na CNG. Na benzín startuje ihned bez problému. Na palubce žádná chyba.

Takže asi fakt pořídím diagnostiku a zkusim, jestli jsou nějaké chybové kódy, co se teď nezobrazují.

 

UPDATE: 

 

  • Napíchnul jsem to na diagnostiku, žádná chyba se neprojevila
  • S venkovním oteplením se závada postupně vytrácí, už to skoro zase nedělá 😆
  • Auto má startování na tlačítko a vypozoroval jsem, že pokud nejdříve rozsvítím palubku atd. (stisk tlačítka beze spojky) a počkám, než probliknou kontrolky a pak teprve nastartuji, tak to problém potlačí úplně

 

No není to ideální, ale než se to projeví jinak, tak budu jen jezdit a neřeším.

Editováno: , autor: Nobody.12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...