Jump to content

Nastavení AFS bi-xenonovýh světlometů po zapnutí


statik_08
 Share

Nastavení bi-xenonových světlometů po zapnutí Octavia III  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zdravím vespolek,

S kamarádem jsme udělali takový test předních AFS bi-xenonových světlometů. Udivilo nás, že ač se jedná o obě Octavie Combi MR 2014, tak mají rozdílný proces nastavení (kalibrace) světlometů. Nejlépe je to vidět na krátkém srovnávacím video souboru, který je součástí přílohy.

 

První dieselová Octavia byla vyrobena v dubnu 2014. Druhá benzínová Octavia byla vyrobena v září 2013. Na videu je patrné, že obě Octavie jdou nejprve shodně se světelným paprskem dolů, pak hodně do vnějších stran a zpět. Teď nastává však rozdíl. Dieselová Octavie jde ještě jednou málo do vnějších stran a zpět a pak nahoru do cílové polohy oproti benzínové, která jde bez znovu vychýlení světelného paprsku nahoru do cílové polohy.

 

Má proto někdo z Vás nějaké fundované vysvětlení? Budeme rádi, když se s námi podělíte, jak se nastavují bi-xenony právě Vám.

 

K tomuto tématu byla založena i anketa, tak pokud chcete, můžete hlasovat.

Bi-xenony_s_AFS_Octavia_III.mpg

Edited by statik_08
Link to comment
Share on other sites

Podle mě je to rozdílným modelovým rokem a tedy verzí SW...občas se mi taky stane že jdou asynchronně, ale podle mě to je dané tím, že při vypnutí motoru jedno zůstane někde trochu nestandardně...zatím se mi to stalo tak dvakrát třikrát...možná proto se tomu říká kalibrace, aby se srovnaly...

Link to comment
Share on other sites

U mě se nastaví synchronně do stran pouze 1x. Nehraje v tom roli třeba svolávací akce na xenony, která proběhla / stále běží, s označením 94H2?

Již 2x se mně ale stalo, že levé světlo při kalibraci nešlo vůbec do stran, pouze nahoru a dolů. Nevím zda to řešit či je to "běžný jev" .))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...