Přejít na obsah

FIII - sleva %


svsv

Doporučené příspěvky

Mě jednen prodejce tvrdil,že sleva(dotace) 15000Kč při výkupu staršího auta je pouze,když vykoupí auto staré max. 6 let.

Informoval jsem se ve Škodovce a je to při výkupu jakéhokoli auta.Můžete tam třeba nechat Š120 za korunu a oni jí dají do šrotu ,pošlou Škodě doklad o sešrotování auta a dostanete dotaci 15000Kč.Podmínka je,že auto musí být alespoň půl roku psané na vás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám stejnou zkušenost,taky mi to v autosalonu tvrdili. Nechápu proč salon mluví tak,a Škoda Auto zase jinak... Jo a nabídli mi max slevu 2%, říkám že to je nějak málo a že vím o salonech kde dávají víc a on na to že to není možné a prej že je to blbost ,jedině zaměstnanci ŠA atd.A že sám má marži 2 %.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepav: máš SZ

Teď před ukončením výroby S2 me dva prodejci dali bez handrkováni 120tis slevu na S2 hodnota nového 800-slevy.

Poslední den objednávek me jeden dokonce nabidl slevu 160tis.

Odolal jsem a čekám na S3, tam me byla prislibena % sleva kterou rradši nebudu zmiňovat

Tímto děkuji všem klukům kteří me doporučili bezva prodejce!

OT: když to vidím, ani nechci vědět kolik jsou výrobní ceny nových aut...

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dodam pro upresneni, ze 10,5% na jednu stranu ano, na druhou bez paketu plus, bez 5ti lete zaruky za symbolickou tisicovku a jeste v kombinaci s cilovou skupinou.

No vidíš.Ale tohle mi ten prodejce neřekl. A za předpokladu,že si nevemu žádný paket,ani prodlouženou záruku, abych dosáhnul na 10,5% do které cílové skupiny bych musel patřit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna je to jednoduche staci urobit mailovu rozposielku dealerom a je. Uvidi sa kto co ponukne. Poslal som takto cca 30 dealerom a bolo to zaujimave (samozrejme, ze v hlavicke nemozu vidiet dalsich, cize solo mail). Niekto za cennikovu, dalsi nejaka zlava , dalsi zlava  + bonus, dalsi vyraznejsia zlava atd.................... potom sa rozhoduje lahko, nechaju sa 2-3 do finale  a ide sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna je to jednoduche staci urobit mailovu rozposielku dealerom a je. Uvidi sa kto co ponukne. Poslal som takto cca 30 dealerom a bolo to zaujimave (samozrejme, ze v hlavicke nemozu vidiet dalsich, cize solo mail). Niekto za cennikovu, dalsi nejaka zlava , dalsi zlava  + bonus, dalsi vyraznejsia zlava atd.................... potom sa rozhoduje lahko, nechaju sa 2-3 do finale  a ide sa.

Mohol by si aj nám ostatným povedať ktorý z tých 30 tich mali najlepšiu ponuku - čiže tých 2,3 aby si nám ušetril čas :D :D Lebo na SR som sa skôr stretol čoo ? Zľava ? Aká :D ale to nie je pri škoda aj pri Kii :D 

A k tej marži a počkať si rok - to je predsa čisto nezmysel - či predajca ma momentálne maržu na jednom aute 2,5% a o rok bude mat 11% ? Ale no tak...Ide len o atraktívnosť modelu - keď si v rodine  rok do zadu kupoval X5 tku a bol výbehový model ( už sa prdedávala aj nová) tak zlava bola 19%. 

Čiže kto robí v obchode pozná polopravdy ktoré človek musí servírovať zákazníkovi - a toto je niečo podobné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepav: máš SZ

Teď před ukončením výroby S2 me dva prodejci dali bez handrkováni 120tis slevu na S2 hodnota nového 800-slevy.

Poslední den objednávek me jeden dokonce nabidl slevu 160tis.

Odolal jsem a čekám na S3, tam me byla prislibena % sleva kterou rradši nebudu zmiňovat

Tímto děkuji všem klukům kteří me doporučili bezva prodejce!

OT: když to vidím, ani nechci vědět kolik jsou výrobní ceny nových aut...

Tak ona sleva 120 tisíc z 800 tisíc je 15% což u SII se dá sehnat relativně v pohodě zvlášť na konci prodeje této modelové řady.

Mám možnost mít tyto slevy na jednotlivé modely:

Fabia III 11,5%

Rapid 15%

Octavia 16%

Superb 17%

 

Rok a půl zpět jsem přítelkyni koupil nového Rapida jako dárek za narození našeho prcka, jako není to úplně špatné auto, ale už spíše pošilhávám po Octavia RS TSI pří těch 16% dolů už to udělá docela zajímavou cenovku, teď jenom čekám jaká bude cena RS 230 jestli má vůbec smysl do toho jít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkazuješ mě na příspěvek 21 kde jsou uvedeny informace viz. níže. Kde jsou tyto informace napsány v příspěvcích co jsem uvedl?

  • Zda-li je objednávka na RČ nebo IČ
  • Zda-li je započtena sleva za protiúčet
  • Zda-li jde o velkého nebo malého dealera
  • Zda-li je sleva počítána z ceníkové ceny a nebo z ceny plus povinná výbava, gumové koberce, doprava, atd...
  • Zda-li se nejedná o množstevní slevu
  • Zda-li se nejedná o slevu dosaženou prvotním přihlášením vozidla na dealera (čili jestli je vozidlo úplně nové)
  • Zda-li se nejedná o skladovku
  • Zda-li se nejedná o speciální zaměstananeckou slevu
  • Zda-li se nejedná o slevu při využití financování
  • A určitě spousta dalších okolností...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zajímalo by mne, jak tady psal mp390 nabídky různých dealerů, jak je možné, že se ta úroková sazba tak liší. Zatím jsem se ptal dvou prodejců, jeden z nich je ten, od kterého jsem kupoval už dvě předchozí auta, a úroková sazba byla stejná (9,68%). Jinak co se týče slevy, má nakonfigurovaná F III by měla katalogovou cenu 262 tis. 15 tis dolů je za ponechání staršího vozu, dalších 5 tis. sleva na paket plus a od prodejce ještě zhruba 5 až 6 tisíc. Takže samotná sleva dealera je asi 2% z ceníkovky (262 tis.). Zajímalo by mne, zda by tam byl ještě prostor aspoň na ta 4%. Chápu, že u dražšího vozu zřejmě ano, ale přece jen si myslím, že i u F III za výše uvedenou cenu nějaký další menší prostor je. I když je zase pravda, že gumové koberce a povinnou výbavu bych tam měl už v ceně, takže bych asi měl započítat i toto. Odpoví někdo, kdo do toho víc vidí? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co mam informaci, tak jeden nejmenovany autosalon (pro  "normalniho cloveka") muze nabidnout maximalni slevu 10,8% - zde zalezi na konfiguraci - samozrejme se bavime o FIII. Kolem 7% mi prislo ze prodejci davali bezne.

Co se tyka urokove sazby, jeste je dobre si pohlidat celkove RPSN. Ale chapu, ze se da s prodejcem domluvit na nizsi urokove sazbe (holt kdyz tak pujdes jinam, ze jo:)). Dalsi dobra vec na vyjednavani je, posilat nabidky, co ti nabidla konkurence, oni pak pujdou dolu taky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...