Jump to content
Buldog77

Sunset

Recommended Posts

Ahoj,

zajímalo by mě jestli je možné u sunsetu zvolit stupeň zatmavení nebo je prostě nějaký standard, díky za info.

taky mi přijde že maj ten sunset jinej na každým autě, třeba na citigu mi to přijde výrazně tmavší než na OIII... kdoví proč...

Měl jsem FII v zelené barvě rally a teď mám FIII v modré race...obojí se sunset, výrobce tvrdí, že obojí má stejný stupeň zatmavení a přitom to na modré FIII vypadá jako mnohem tmavší.
    Buď lžou a nebo to subjektivně ovlivňuje barva laku :)

Právě proto jsem se na to ptal, protože mi taky přišlo, že na některých autech to vypadá tmavší - možná že to opravdu subjektivně ovlivňuje  barva laku. Chtěl jsem jít do hnědý topaz - ale časem mi to přišlo takový nevýrazný - tak teď přemýšlým taky nad modrou race nebo červené rio :kol-32:

Nejen že to subjektivně ovlivňuje barva vozidla, ale taky okolní světelné podmínky. V podzemních garážích jsem do auta téměř neviděl, kdežto na parkovišti za jasného zimního počasí, jako by na oknech nic nebylo. Fakt značný rozdíl. Nevím jak je v létě.  

Za menší příplatek ti tam nalepí folii s vyšším stupněm zatmavení. To ale až dodatečně v servisu.

Ja som Sunset pôvodne nechcel a teraz po roku som sa rozhodol (ešte kým tu nie je leto) dať nalepiť fólie. 
    Najvyšší stupeň zatmavenia s 5% priepustnosťou svetla a 67% odrazom solárneho tepla, výsledok viď foto.
    Cenovo ma to vyšlo na 110€ (130 bez zľavy) a záruka na fólie je 10 rokov.

DSC_0004.JPG

DSC_0006.JPG

Nevim, těch 5% mě připadá už jakoby tam byl plech místo skla a tím pádem jakýsi praktik.

Co to dělá s viditelností z interiéru za šera?

Ako "plech" je to akurát zvonku a teda že nie je nič vidieť dnu ale z vnútra von je to ako pohľad cez slnečné okuliare, teda také riadne slnečné okuliare :D hodím foto a posnažím sa ten rozdiel nejak rozumne zachytiť. Samozrejme za šera to bude horšie a za tmy tiež ale auto za sebou vidíš pokiaľ svieti :D

Spravil som narýchlo 2 páry fotiek s 2 sekundovou uzávierkou kamerou Gopro hero 4 takže nie je to bohviečo ale rozdiel myslím poznať :D Na fotke od Milanxx sa mi nezdá že by mal tak tmavé fólie ako ja ale možno je to len spôsobené foťákom. Zajtra spravím aj ja fotky za denného svetla.

GOPR0157.thumb.JPG.020ea30711f60ddbe0e2de8de739dd0e.JPGGOPR0158.thumb.JPG.ca7f603426a2ebaa55eced555fcd9aa3.JPG

GOPR0167.thumb.JPG.3285460daa4a34915a7b92fe536c8db5.JPGGOPR0166.thumb.JPG.81b29366cf3686700fa7613ea5bc5d77.JPG

Edited by Helmic-Svk

Ja osobne folie nemusim, Sunset bohate splnuje moje pozadavky a i vzhledove vypada lip. 

BTW, je zajimavy, ze cim dal na vychod, tim jsou folie popularnejsi. Tady v Cine je ma 99,5% aut a to nejen na zadních sklech, ale i na předních a dokonce na čelním skle - na něm pochopitelně poněkud světlejší :wacko:

• Upvote 2

před 8 hodinami, MilanHos napsal:

Ty  máš taky 5%?

Mám Suntek 15%. Společně se základním tonovaním to stačí. Ale stejné sem měl na f1 a tam byla skla sama o sobě tmavší. Takový pocit

Ty to máš právě ještě celkem v pohodě, že jdou trochu vidět obrysy sesaček, ikdyž na té fotce venkovní to moc vidět není.

Ja som si dal v utorok tiez robit folie na auto...... na zadne okna som dal najtmavsie s 95% zatmavenim a na kufrove dvere o stupen svetlejsie s 81% zatmavenim. Z vonku to nie je vobec poznat, ze su ine ale z vnutra je ten rozdiel celkom slusny, zial nemam fotku zatial

IMG_20170523_172739.jpg

IMG_20170524_073045.jpg

před 2 hodinami, los pakos napsal:

Jaké parametry zatmavení má originál Sunset? Jen pro porovnání.

Nevim, jake probehly v mezidobi zmeny, ale propustnost byla:

- cire sklo 90%, 86%

- tonovane 75%, 50%

- sunset 40%, 23%

Prvni je svetelna, druha tepelna. Takze pokud tady maji nekteri propustnost svetelnou 5%, tak je tepelna na urovni 33% dost zvlastni.

před 13 hodinami, JaMi napsal:

Podla mna folie su vzdy lepsie ako povodny sunset

Mne osobne se libi tonovani sunsetu, pohrebaky nemam rad. Ale obdobne rikam, ze sou hnusna cerna kola. Takze rozumim, ze pro nekoho muze byt hnusny sunset. Nastesti je moznost vyberu.

Edited by bojler
    • Upvote 1