Přejít na obsah

Kontrola tlaku v pneu


MichalV123

Doporučené příspěvky

Tak jsem si prohledl log jednotky ABS která podle mne řeší i hlídání tlaku. Jsou tam zajímavé informace. Jinak jsem vyměnil jeden ventilek, vymazal jakousi chybu v infotaimentu, a od posledního potvrzení tlaku je zatím klid.

 

 

IDE04939-IDE04248,kontrola pneumatik-Indikátor difuze tlaku vzduchu v pneumatice vpředu vlevo,255, 

IDE04939-IDE04249,kontrola pneumatik-Indikátor difuze tlaku vzduchu v pneumatice vpředu vpravo,255, 
IDE04939-IDE04250,kontrola pneumatik-Indikátor difuze tlaku vzduchu v pneumatice vzadu vlevo,255, 
IDE04939-IDE04251,kontrola pneumatik-Indikátor difuze tlaku vzduchu v pneumatice vzadu vpravo,255, 
IDE04939-IDE04432,kontrola pneumatik-Tlačítko ukazatele kontroly pneumatik,nesepnuto,   
IDE04939-IDE04946,kontrola pneumatik-Stav kilometrů posledního učení,25914, km    
IDE04939-IDE04947,kontrola pneumatik-Stav kilometrů posledního varování,25906, km  
IDE04939-MAS04538,kontrola pneumatik-Stav kilometrů při předposledním učení,25909, km  
IDE04939-MAS04539,kontrola pneumatik-Stav kilometrů při předpředposledním učení,25719, km  
IDE04939-MAS04540,kontrola pneumatik-Stav kilometrů při čtvrtém posledním učení,25083, km  
IDE04939-MAS04541,kontrola pneumatik-Stav kilometrů předposledního varování,25716, km  
IDE04939-MAS04542,kontrola pneumatik-Stav kilometrů předpředposledního varování,25072, km  
IDE04939-MAS04543,kontrola pneumatik-Stav kilometrů čtvrtého posledního varování,23280, km  
IDE04939-MAS04544,kontrola pneumatik-Indikátor vadné pneumatiky vpředu vlevo,255,   
IDE04939-MAS04545,kontrola pneumatik-Indikátor vadné pneumatiky vpředu vpravo,255,   
IDE04939-MAS04546,kontrola pneumatik-Indikátor vadné pneumatiky vzadu vlevo,254,   
IDE04939-MAS04547,kontrola pneumatik-Indikátor vadné pneumatiky vzadu vpravo,255,   
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje vám správně kontrola tlaku pneumatik? Měnil jsem v dubnu na letní a po výměně resetoval v palubním PC. V pátek v dešti jsem projel dírou, po cca 1km mi začalo auto plavat v zatáčkách a pak bylo jasné, že je po pneu, ale žádné upozornění během úniku. Jakmile jsem vyměnil za rezervu a rozjel se s rezervou, tak teprve začal palubní PC hlásit kontrolu tlaku v pneumatikách. Po výměně v servisu celé nápravy na nové pneu jsem opět resetoval a odteď dobrý, ale moc tomu systému nedůvěřuji. Funguje vám spolehlivě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Já třeba očekával, že když dám například 2,5 dozadu a 2,4 dopředu a nastavím to do rádia, tak to tak snad chci mít a tento tlak udržovat a tedy být při poklesu u jakékoliv / všech pneumatik upozorněn. A ne že když všechny tlaky půjdou dolů tak to nic hlásit nebude. Na co potom něco nastavují?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Systém, který má Fabie, a většina vozů, je nepřímé měření tlaku, které vyhodnocuje ABS dle toho, jaký je rozdíl v otáčení kol. Jakmile obě kola na nápravě mají stejně nafoukáno, nebo začnou unikat oboje stejně, tak to nepozná. To stejné pokud všechny čtyři budou stejně unikat. A nutno podotknout, musí ten rozdíl trvat delší dobu, tzn. když někdo píchne, začne to unikat, tak to nevyhodnotí na prvních pár km.

Systém, který to umí přesně měřit, je přímě měření tlaku v pneumatikách. Dá se dodělat, ale za ty peníze a práci to nestojí :D Je to vlastně tak, že v každém kole je "chytrý" ventil, který pravidelně měří tlak, jakmile se pohybuje a dává informaci do jednotky, která tyto informace předává dál do vozu.


Jen doplním, že systém přímého měření tlaku může mít aktuálně (ve Škodovce) Superb, Kodiaq, Octavia 4 a určitě i další vozy, ale u těchto tří to vím jistě. Dodělat to však lze prakticky na každé auto vyrobené od roku 2013 (samozřejmě záleží hlavně na ABS jednotce, aby byla možná na to nakódovat).

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidla berou údaje z ABS a vyhodnocují rozdíly na nápravě. Jestli chceš občas vyměňovat drahý ventil v každém kole musíš k jiné značce. Mě se stalo jednou za 3 roky že auto hlásilo únik. Bylo to za nějakku dobu po přehození na letní sadu, když jsem dohustil kola a neuložil. Zastavil jsem na pumpě nepatrně dohustil jedno kolo, byla to moje chyba. 

Krosta> byl jsi rychlejší 😀

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím vždy když měnil léto/zima a obráceně a zapomněl uložit tlaky tak po pár kilometrech píp. Při kontrole pak měli vždy všechny 4 stejný tlak.

A taky mu nevadí různé tlaky na jednotlivých kolech. To zas tak, že klasicky hřebíček nebo šroubeček, to je pak píp ale na kole není nic vidět, tak uložím tlaky a po pár dnech zas píp  a to už  je poznat nižší tlak a nemusím mít ani pneuměřič. To pak rovnou do pneuservisu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...