Přejít na obsah

Ochrana laku - voskování


MichalV123

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Co si myslíte o těchto přípravcích na ochranu laku?

https://tuning.autodoplnky.cz/autokosmetika/meguiars/lestenky-a-vosky-na-lak/meguiars-paint-protect-extremne-dlouhodoba-ochra-s541171533

 

https://tuning.autodoplnky.cz/autokosmetika/meguiars/lestenky-a-vosky-na-lak/meguiars-nxt-generation-tech-wax-2-0-532-ml-s379854289

To druhé je tekutý vosk s tím, že by mělo jít o rovnocenou alternativu tuhého vosku stejného typu. Je tomu tak i reálně? S tím tekutým se mě lépe pracuje.

Já se nechci nijak věnovat detailingu, auto slouží mě, ne já jemu. Ale o vhodnosti navoskovat auto mě už řeklo pár lidí a tím pádem mě to hlodá v hlavě. Jen mě štve že nemám prostory kde auto mýt v zimě. Venku s teplotama kolem nuly ale i 10° není zrovna příjemné :D

 

U F2 jsem po mytí použil pouze rychlovosk od Turtle a byl jsem spokojený byť nějaká ta ochrana vydržela 14 dní a pak šla rychle dolů. Takže tak s mojí náročností..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten paintprotect jsem chtel taky vyzkouset, teorie zní slibně, praxe nevim...ale celkově mě zatím meguiars moc nepřesvědčil, buď s tím neumím pracovat, nebo jsem od toho čekal něco víc, ale efekt se nedostavil. Každopádně mi přišel výsledek stejnej když jsem to patlal věcmi od Sonaxu, a to přibližně za poloviční cenu. Každopádně k tomu paintprotectu to bude víc pro lidi co si to auto jednou dvakrát za rok ošetří a pak nějak pravidelně umývají a mělo by to vydržet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, u tech dveri to mam stejne. Na tmave modre je to videt celkem dost. Zadek je zadelany komplet. Uz jsem se parkrat zapomnel a otrel se o naraznik, kdyz jsem lovil neco hluboko v kufru. Zasira se cudl, kterym se otevira kufr. Ale jeste jsem nevidel combi (nejen Fabka), které by to melo jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Měl bych prosím dotaz,

nemám zkušenost a nikde se mi nedaří dohledat...

Udělal jsem auto voskem Finish Kare 1000P, funguje to skvěle, jen si nejsem zcela jist, po jak dlouhé době se má nanesená vrstva začít leštit...

Nechal jsem to cca 15 minut...málo? Moc? kdy prosím začít leštit?

Děkuji za informaci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačně se nedá odpovědět, Záleží nateplotě a vlhkosti, jak po nanesení zasychá. Tady Ti posílám odkaz na návod na použití .

https://www.detailingpro.cz/p/finish-kare-big-white-hi-temp-paste-wax

 

Věřím že je postačující.

Nevím jak ses k vosku dostal, ale je povinnost prodávajícího dodat český návod k použití !!!

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, můžete doporučit nějaký vyzkoušený přípravek na umytí auta? Asi nějakou ultra-chemii :lol: aby to auto odmastilo a zbavilo veškerých nečistot z provozu... Zatím mám jen pH neutrální šampon, ale to je tak na umytí navoskovaného auta, aby se neporušila ochrana

Editováno: , autor: nseries100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...