Jump to content

Závada diferenciálu - nutná výměna za jiný ?


Guest Lukoo
 Share

Recommended Posts

Ahoj,

rád bych se zeptal někoho z Vás, kdo má s podobným problémem zkušenost. Mám Octavia I 4x4 1.9TDi 66kw ( 11/2000, model 2001 ). Problém mám ten, že mi auto při jízdě hučí ( takový kovový zvuk ). Zvuk se projevuje již od malé rychlosti a se zvětšující se rychlostí, sílí i hluk. Nemění se v závislosti se zatáčením. Zvuk jde ze zadní strany vozu. 

Měl jsem auto u technika, který ho měl zvednuté a poslouchal "naslouchátkem". Při rozjetí zjistil, že ten hukot je právě ze zadního diferáku. Vyčíslil mi opravu cca na 20 000 s tím, že bude nutné diferák vyměnit ( samozřejmě za starší kus, nový je drahý ), jelikož budou asi očesaný zuby. 

Koukal sem, že starý diferák se dá sehnat od 5 - 7 000. Je tedy práce cca za 13 000 oprávněná ? Prý se bude muset vše sundat .. Časově to odhadoval na 2 - 3 týdny.

Říkám si, jak by se očesaly zuby ? Je to možné ? Případně projevovalo by se to právě hukotem, nikoliv třeba " praskáním ?? ". Nemohly by být jetý například ložiska, či olej ?? Upozorňuji, že jsem laik ... S autem se samozřejmě bojím jezdit a tolik peněz momentálně na opravu nemám..

Díky za Vaše poznatky ..
Edited by Lukoo
Link to comment
Share on other sites

A nebyl by tu někdo případně z okolí Pardubic, či Hradce Králové, kdo by si s tímto dokázal pomoci. Myslím případnou výměnou ložisek v difru, nebo sehnáním jiného difru a výměnou za rozumnou cenu ? Jsem asi prakticky schopen dojet kamkoliv, pokud to pro mě bude znamenat, že zaplatím o několik tisíc míň, než mně bylo napočítáno. :kol-29:

 

Díky

Edited by Luk00
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Zdravím po delší době,

 

takže byl vyměněn komplet diferák (stejné výrobní číslo) + haldex za 13 500,- :-(. 

 

1.) Ujel jsem s ním 2000 km a příjde mi, že mírně pohučívá (nejvíce to je slyšet, když jedu na čtyřečku cca 55-60km/hod), je to normální ??? Bohužel v jiné 4x4 nemám možnost se svést. Technik tvrdí, že diferák byl repasován, výměna ložisek.

 

2.) Zdá se mi, že při prokluzu nesepne zadek, ach jo, může to být jen nějaká blbost ?

 

Díky za informace

Link to comment
Share on other sites

Pokud jenom ložiska, tak cena 2500 se mi zdá tak akorát. Doporučuji si to opravit sám, protože výměnná metoda kus za kus(myslím diferák) je k ničemu. 

 

To bych také rád udělal, ale bohužel nemám prostory a ani zkušenosti :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...