Přejít na obsah

Slevy na nový vůz


KubinoPv

Doporučené příspěvky

U nás žádný prodejce není a protože návštěva jednoho autosalonu je na několik hodin jak jsem zjistil, obeslal jsem pár prodejců se žádostí o jejich nabídku na Fabii C dle přiložené konfigurace a slevy se pohybovali od 3.000 do 20.000 korun za auto v ceně cca 380.000kč. V rámci jednoho autosalonu vám každý jeho prodejce udělá jinou nabídku, ale musíte brát v potaz i různé bonusy od povinné výbavy zdarma přes levnější servis atd. a to má každý jinak nastavené. Porovnat všechny nabídky dá opravdu docela zabrat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, co pořád dokola řešíte. Obešlete dealery s poptávkou, oni pošlou zpět nabídku. Pak vyberte podle nabídky. Někteří nabídnou ceníkovou, jiní sleví. Jak moc, to už záleží na více faktorech, podle mě i na tom, kolik autosalon prodá aut a jaké vazby má na Škodovku. JInak si nedovedu vysvětlit ty rozdíly nejen ve výši slev, ale i v rozdílech v pojistce a úrokových mírách. Já byl připravený zaplatit ceníkovku, zajímaly mne spíše nabídky financování, jestli vykoupí starý vůz, za kolik a vzhledem k tomu, že tam budu jezdit servisovat, tak i přístup servisu. Nakonec vyhrál prodejce, který nabídl největší slevu, dvojnásobnou výkupní cenu za starý vůz, nejnižší pojistku, nejnižší úrokovou sazbu a se servisem, který mne neodmítl, když jsem potřeboval akutně vzít hned. Takže sleva byla už jen bonus, který potěší.

Jestli to není tajné mohu se zeptat na dvojnásobnou cenu v řeči čísel u tvojí FII 1.2 HTP 44kW  při tom výkupu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevykupovala se FII, ale O1 1.8 20V 92kW rv 1999. Byli jsme první majitelé, najeto 154 tis., po celou dobu jen autorizované servisy. Závady až na váhu vzduchu žádné.

Prodejni ceny na netu byly kolem těch 44-50 tis. Jeden prodejce řekl, ze to auto je prakticky neprodejné a nabídl 18 tis. Druhý byl nadšený jak auto vypadá, že takhle staré auto v takhle dobrem stavu jeste neviděl. Ihned nabídl výkupní cenu 45, s tím že o případné náklady na opravy, přehlášení a ekodaň se budou odečítat. Po prohlídce se musely udělat přední brzdy, opravit zasekly kufr a výsledek je 35 tis., což se nám zdalo fér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zybtečné dohadování. Těm co si zajistí slevu se osobně nedivim. ALe jsem naštvanej na ostatní prodejce, kteří jsou  schopni poslat auto za nula. Chápu to u nějakého skladového ležáku, toho se potřebuje zbavit.

Ale nabízet nové auto s nulovým ziskem? To není obchod, to tam může rovnou sedět cvičená opice a bouhat to za nula.

 

A ze zkušenosti můžu říct, že ti co chtějí největší slevu, tak s nimi jsou téměř vždy nějaké problémy. Takové zákazníky nepotřebuji.

 

Pře rokem byl u mě člověk a řešili jsme spolu Octavii, jiný dealer mu nabídl cenu o cca 10.000,- nižší. Zákazník se začal rozčilovat, že ho chci okrást.

Auto teda koupil u jiného dealera. Po jeho přístupu mě to bylo jedno.

Na podzim jsme tady měli předváděcí Octavii III RS 2.0TSI, s tím sme vozili nebo nechali naše zákazníky. Pán se tady objevil a chtěl se s tím vozem svést, že to skoro nikde nemaj.

Pána jsem slušně odmítl s tím, že toto auto tu je pro zakázniky, kteří od nás kupují vozy. Vím, že to není hezký, ale lidi musí pochopit, že všichni dealeři si nenechají ,,srát,, na hlavu. Promiňte, že jsem sprostej.

Editováno: , autor: Habi001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zybtečné dohadování. Těm co si zajistí slevu se osobně nedivim. ALe jsem naštvanej na ostatní prodejce, kteří jsou  schopni poslat auto za nula. Chápu to u nějakého skladového ležáku, toho se potřebuje zbavit.

Ale nabízet nové auto s nulovým ziskem? To není obchod, to tam může rovnou sedět cvičená opice a bouhat to za nula.

 

A ze zkušenosti můžu říct, že ti co chtějí největší slevu, tak s nimi jsou téměř vždy nějaké problémy. Takové zákazníky nepotřebuji.

 

Pře rokem byl u mě člověk a řešili jsme spolu Octavii, jiný dealer mu nabídl cenu o cca 10.000,- nižší. Zákazník se začal rozčilovat, že ho chci okrást.

Auto teda koupil u jiného dealera. Po jeho přístupu mě to bylo jedno.

Na podzim jsme tady měli předváděcí Octavii III RS 2.0TSI, s tím sme vozili nebo nechali naše zákazníky. Pán se tady objevil a chtěl se s tím vozem svést, že to skoro nikde nemaj.

Pána jsem slušně odmítl s tím, že toto auto tu je pro zakázniky, kteří od nás kupují vozy. Vím, že to není hezký, ale lidi musí pochopit, že všichni dealeři si nenechají ,,srát,, na hlavu. Promiňte, že jsem sprostej.

Tak tak. Obchod je o obchodu a ne charitě, případně handrkování jak v Turecku na tržišti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je bezpochyby, že většinou ti větší prodejci umějí i mnohem lepší cenu (včetně souvisejících služeb a servisu). Je to asi větším obratem, či co. Ale argument, že u nás sice koupíte dráž (v mnoha případech o dost dráž), ale za to někdy v budoucnu možná ušetříte na servisu ... no slibem nezarmoutíš :-)

A jak byl ztrestán pán co si dovolil koupit jinde levněji, přestože cenu avizoval dopředu ... no tedy zvláštní přístup a za mě pro takového prodejce palec dolů. Jak by to asi vypadalo, kdyby tam dal auto na servis, protože ho nekoupil u nich za víc?

Editováno: , autor: svsv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je bezpochyby, že většinou ti větší prodejci umějí i mnohem lepší cenu (včetně souvisejících služeb a servisu). Je to asi větším obratem, či co. Ale argument, že u nás sice koupíte dráž (v mnoha případech o dost dráž), ale za to někdy v budoucnu možná ušetříte na servisu ... no slibem nezarmoutíš :-)

A jak byl ztrestán pán co si dovolil koupit jinde levněji, přestože cenu avizoval dopředu ... no tedy zvláštní přístup a za mě pro takového prodejce palec dolů. Jak by to asi vypadalo, kdyby tam dal auto na servis, protože ho nekoupil u nich za víc?

To jsi napsal hezky. Fascinují mně když třeba servis dá 5% slevu na práci......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KubinoPv.Tobě někdo vyhrožuje,nebo dělá na tebe nátlak?Je to přece jen obchod.Nabídka-poptávka.Ty nabídneš cenu.Záleží na zákazníkovi,jestli je s ní spopkojený,nebo není.V druhém případě jde dál.Nic se neděje a život jde dál.Ano patřím mezi ty co se o slevu ozvaly,napsal jsem email pár prodejcům,zvážil vzdálenost a taky nabídku financování od Škofinu a podle toho se rozhodl.Co mě by ale zajímalo,proč se lišily urokové sazby  ve stejném produktu se stejnou prodejní cenou ve splatce třeba i o 230kč měsíčně.Toho už si možná lidi nevšimnou a konečná cena při financování uvěrem je zase někde jinde.

Kdo tady psal o vyhrožování? Nepodsouvej nic co jsem takto nenapsal. Přečti si řádně příspěvky a v jakých souvislostech bylo co a jak napsáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zybtečné dohadování. Těm co si zajistí slevu se osobně nedivim. ALe jsem naštvanej na ostatní prodejce, kteří jsou  schopni poslat auto za nula. Chápu to u nějakého skladového ležáku, toho se potřebuje zbavit.

Ale nabízet nové auto s nulovým ziskem? To není obchod, to tam může rovnou sedět cvičená opice a bouhat to za nula.

 

A ze zkušenosti můžu říct, že ti co chtějí největší slevu, tak s nimi jsou téměř vždy nějaké problémy. Takové zákazníky nepotřebuji.

 

Pře rokem byl u mě člověk a řešili jsme spolu Octavii, jiný dealer mu nabídl cenu o cca 10.000,- nižší. Zákazník se začal rozčilovat, že ho chci okrást.

Auto teda koupil u jiného dealera. Po jeho přístupu mě to bylo jedno.

Na podzim jsme tady měli předváděcí Octavii III RS 2.0TSI, s tím sme vozili nebo nechali naše zákazníky. Pán se tady objevil a chtěl se s tím vozem svést, že to skoro nikde nemaj.

Pána jsem slušně odmítl s tím, že toto auto tu je pro zakázniky, kteří od nás kupují vozy. Vím, že to není hezký, ale lidi musí pochopit, že všichni dealeři si nenechají ,,srát,, na hlavu. Promiňte, že jsem sprostej.

Tady bych si auto nekoupil,prazvláštní přístup a jestli to onen zákazník někde povykladal tak se té prodejně vyhnou obloukem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z kapacitních důvodů se Fabia lakuje i v Kvasinách ve "společných" odstínech linek Bolka-Kvasiny. Jsou to -bílá candy, modrá pacifik a další.  22 týden bude ukončen Roomster. :kol-26:  Model, který byl zbytečně zazděn cenovým nastavením, které bylo zmírněno v posledním cca 4 letém období produkce. Jinak bezva auto nemajíc užitkovostí konkurenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Má tu někdo zkušenost se slevou na Rapida Fresh? Já jsem obešel už několik prodejců a ty slevy jsou v porovnání s tím, co tu píšete dost mizerné... 2-4%... Jednalo by se sice o konfiguraci kolem 360 000, ale předpokládám, že tak nízká sleva může zapříčiněná tím, že se jedná o akční model. Nebo jsem jen narazil na špatné prodejce? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc... jen jsem si chtěl ověřit, že neplatím zbytečně moc. Trochu jsem se lekl, když jsem si četl, kolik někteří dostali slevu. Asi se ve finále rozhodnu pro prodejce, který nabízí 3% slevu a nějaké drobné bonusy k tomu. Je to sice o procento méně, než jsem dostal jinde, na druhou stranu je to dealer v místě mého bydliště, takže do toho asi půjdu. Jen jsem měl trochu pochyby, jestli nemá ve skutečnosti daleko větší prostor pro vyjednávání a nesnaží se mě jenom natáhnout.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že nějaký čas jako prodejce pracuji, tak vím co je kolkrát ze strany potencionálního klienta možné a co není. Proto mi to míchání toho či onoho jako "sleva" (kolikrát velký rozdíl mezi autem do výroby, skladovým, předváděcím a neodebraným vozem za scénáře vytvoření konečné ceny, který samosebou na 100% daný křikloun neví a na diskuzích je sám pro sebe za machra)už navozuje úsměv na rty... To že někde někdo s cenou couvne není povinností, jak si někdo myslí. Když mne navštívil místní kšeftman s auty a jak jsem mu řekl, že kolikrát je z auta procento, tak se mi smál, jest-li nejsem normální. Pravda je taková, že ve sféře "obchodu" to je mizivá marž a nezbývá nic než to dohánět na pro někoho "předraženém" oleji, filtru a spol. Osobně jdu raději cestou "za tuto cenu máte...", než být jako hokynář na tržišti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...