Přejít na obsah

Přední základní světlomety


svsv

Doporučené příspěvky

A to ty projektory tak špatně svítí? Docela mě překvapuje, že hned u nových nevysvícených světel se mění žárovky. Jinak NBU svítí hezky, ale moc nevydrží, což zde s denním svícením nijak zásadně asi vadit nebude, já je měl na FI KO po nasvícených 120 h.

 

Teď zrovna jeden NB na FII prasknul. Po 4 letech a 75 tisících km mi to přijde docela v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

V tomto videu testovali poláci mimo jiné i rozdíl mezi svitem klasických potkávaček a projektorových svítilen. Je to od začátku druhé minuty videa, kde nahoře je video noční jízdy s klasikou, dole pak s označením "halogenowe" je auto s projektorovými světlomety. Velmi markantní rozdíl v osvitu vozovky mě velmi překvapil! Je to vůbec možné? Není to video trochu upravené ve prospěch těch projektorů (nebo točeno jinou kamerou, či s jiným nastavením kamery)??? 

Pak mě taky docela překvapilo, že ten testovaný kombík s obyčejnými parabolami má LED denní svícení situované vertikálně, v okrajích světlometů... Má to i HB??

Kdo měl možnost konfrontace klasických světel a projektorů ve fábii, ať napíše!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně naopak, nahoře jsou projektory a dole obyčejné halogeny s parabolou. Rozdíl je daný určitě tím, že jedny záběry jsou když je okolo sníh, zatímco u druhého auta ne. Celkově je to porovnání o totálně o ničem, zastav si to video třeba ve 2.09 a porovnej si "jak moc svítí" pouliční osvětlení. Buď jiná kamera, jiné nastavení a nebo halogeny svítí všude možně okolo, zatímco projektory mají kompaktnější svazek světla. Jinak - základní světla nemají LED denní svícení.

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

happymaster23:  Jo, jo, máš pravdu, je to naopak a jako porovnání je to fakt o ničem. Teď jsem si to přehrál podruhý a vidím vše, o čem píšeš: jiné prostředí (sníh), jinak citlivá kamera. 

Doufám, že projektory budou svítit lépe a že jsem zbytečně nevyhodil prach za ně.

Jinak to LED svícení u toho základu teda nechápu - je to na 6. minutě videa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prdek :) světla jsou stejný a základní parabolový světla nemají LED denní svícení u nás ani nikde jinde.

Ovšem to neznamená, že by denní svícení neměly vůbec, jen je tam místo LEDek obyčejná halogenová žárovka, která má reflektor na vnější straně světla vertikálně orientovaný ;-) (je to stejné pro HB i Combi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nyní mám NB Unlimited a jde tam nějaký rozdíl vidět, ale upřímně čekal jsem větší rozdíl, hlavní rozdíl je v noci za absolutní tmy.

 

Jinač včera jsem potkal Fabii III s klasickýma světlama a opravdu denní svícení vypadalo jako vertikální LED denní svícení, ale při bližším kontaktu jde vidět, že je to klasická žárovka, takže od Škodovky je to takové zajímavé matení nepřítele :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...