Přejít na obsah

Přední základní světlomety


svsv

Doporučené příspěvky

Mám při svícení v noci na předních světlometech /projektorech/ při pohledu z boku nehezké jakoby zaprášené obdélníkové stíny, které jsou zevnitř světla, nebo přímo sklem, máte to taky tak? Nevím jestli je to jen prachem, sklonem skla, nebo lomem světla, ale každopádně to za tmy nevypadá moc pěkně, přes den to vidět není.

WP_20161002_19_53_05_Rich.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám novú F3 s projektormi zatiaľ druhý mesiac.. a mám z tých svetiel taký zmiešaný pocit. Akože nemám problém žeby som v tme nevidel, ale strašne mi prekáža, že ak míňam nejaké auto napr. pri predbiehaní alebo pri súbežnej jazde v dvoch pruhoch, často na vozovke pred sebou sledujem tieň svojho auta, keďže druhé auto má o niečo silnejšie reflektory. Predtým som jazdil F1 s klasickými svetlami a toto sa mi stávalo len občas, keď som obiehal autá s riadnymi xenónmi, teraz s F3 sa mi to však stáva pri takmer každom druhom aute alebo kamióne. V porovnaní s F1 akoby bol ten svetelný lúč rovnomerne rozdelený po celej vozovke, pričom na F1 sa ten lúč sústreďoval asi na užšie miesto... môže byť?

 

Máte niekto podobnú skúsenosť? Rozmýšľam, že asi nahodím tie Osram NB, ktoré tu ospevujete.. :)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiste, ze zmenis. Je to prave dano DE modulem, ktery svetlo rozprostre mnohem homogenneji ve srovnani s FF svetlomety (mela FI) a eliminuje tim svetlejsi/tmavsi mista + vytvori ostrou hranu svetlo/stin. A ano, zaroven v nem dochazi k urcitym ztratam ve svetelnem toku.

 

BTW, vykonejsi zarovky jsou k nicemu, placebo efekt a vyhozeny penize. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Rozdiel na ziarovke spoznas. Tak isto ti dopomoze aj ina chladnejsia farba svetla. Za zhorsenych podmienok je vsak lepsia teplejsia farba ( dazd snezenie ... ).
 

On ‎10‎/‎2‎/‎2016 at 8:08 PM, ronall said:

Mám při svícení v noci na předních světlometech /projektorech/ při pohledu z boku nehezké jakoby zaprášené obdélníkové stíny, které jsou zevnitř světla, nebo přímo sklem, máte to taky tak? Nevím jestli je to jen prachem, sklonem skla, nebo lomem světla, ale každopádně to za tmy nevypadá moc pěkně, přes den to vidět není.

WP_20161002_19_53_05_Rich.jpg

Pokial mas problem zo spinou v svetlometoch na plastovom kryte svetla alebo sa ti tento zda doskriabany zvnutra alebo inac poskodeny reklamoval by som. V pripade teda ze je zjavne vidno ze to brani prechodu svetla von. Nie som si sto percentne isty ale svetla by mali byt prachotesne. 
Edit: Svetla prechadzaju enviro testami. Prachova komora, Solna komora, Climakomora(prechod teplot z minusovychteplot do plusových teplot) Vibracne testy ... po tychto testoch svetlo musi splnat legalne poziadavky .  Taktiez by nemalo niest znamky poskodenia. Dekorativne. Malo by byt stale tesne etc. 

Nejake ine aspekty nema asi cenu riesit lebo reflektor na tychto svetlach je nepokoveny takze ma nenapadaju ine vady ktore by mohli byt.

Takisto na zadnych svetlach by sa nemali nachadzat ziadne vady alebo vidno nejake stekance po vode a pod. U zadnych to moze poskodit vnutorny reflektor - pokovenie a svetla budu svietit menej...

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Kolečko regulace by měla být myslím u každého auta bez automatické regulace. Ale to je regulace při zatíženém autě, takže si to sám nastavíš jedině ještě níž. 

Takže jedině v servise, ale i to ti nemůžou nastavit podle tebe jak to chceš, ale musí to taky vyhovovat předpisům. Můžeš jim říct že máš podezření na špatně seřízená světla a pak jen čekat jestli to tak ve skutečnosti je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...