Přejít na obsah

Přední základní světlomety


svsv

Doporučené příspěvky

Zdravím vás.

 

Má prosím někdo osobní zkušenost se základními světlomety na FIII?  Má u nižší výbavy cenu připlatit si za světlomety (opomenu-li hezčí design)?

 

Je ve tmě "dobře" vidět - potkávací - dálková?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Akrubek: neříkám, že projektory svítí bůhví jak skvěle ovšem v porovnání s klasickýma parabolama jsou o stupeň nebo dva lepší, pokud chceš opravdu svítit kup si xenony (škoda že je do FIII nedávají). Hlavní výhodou projektorů je, že dokážou lépe směrovat světlo tam, kam přesně chceš a vytvoříš tím pěkný přechod světlo-tma, kdežto u parabol je to takové vyplivnutí světla ven ze světlometu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to nevadí spýtam sa akú H7 tam dať aby neboli žlte ale aby som nezhoršil svietivost už som čital toho dost ale fakt sa neviem rozhodnút. Aby to ladilo k tým ledkam lebo neviem preco ale nepáci sa mi to. Z astry som zvyknutý na xenon ale ani nie svietivost ale dizajn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus Osram Cool Blue Intense. http://www.osram.cz/osram_cz/tiskove/tiskove-zpravy/_trade_press/2014/modra-je-dobra-osram-rozsiruje-svou-radu-cool-blue-intense/index.jsp

 

Mě je barva +- u zadku, důležitá je svítivost. Zatím jsem vždy dával Night Breakery, které jsou sice trochu do žluta, ale byly to H4. Zajímavé ale je, že když se rozsvítí dálkové, tak světla jsou modřejší. Čekám, že u H7 bude barva stejná, jako u H4 dálkové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pozor projektory mají i opomíjené nevýhody, příkladem je útlum světelného toku při znečištění plastového překrytu. Obecně použití čoček a tím pádem úzký svazek světla je na to logicky citlivý. Dále je opomíjemá životnost čočky a musí se počítat s její ztrátou čirosti. Ale to jen tak. Taky bych volil projektorová světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

los pakos: obecně možná ano, ale jak jsem již zmiňoval, u FII to bylo přesně naopak (tudíž vyjímky existují)...zkus si někdy projet obě varianty...

Rendo: určitě to škoda je, nicméně pokud bys použil sadu xenonů z Rapida, které mají snížený výkon a tudíž podle legislativy nevyžadují autonivelaci (neřešitelný problém) a ostřikovače světel (řešitelný problém), tak jsi v pohodě...podle mě se tu dříve nebo pozdějí objeví návod na výměnu...

btw: na FII jsem ve své době zvažoval výměnu H7 za HID, ale ty legislativní překážky mě nakonec udolaly (problém na STK + velký problém při případné nehodě, ačkoli třeba i nezaviněné, pokud na to někdo poukáže), navíc v té době HID odpalovala řídící jednotku Corner mlhovek:(

Editováno: , autor: Akrubek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dej tam osram NB unlimited, mám je tam od pátku a znatelný pokrok k lepšímu. Vyměnil jsem při tý příležitosti i H15 za nějaký Blue white H15 4300K. Na jednu stranu denní světla svítí pěkně bíle, na druhou stranu dálkový světla těžká bída. Už jsou modrý moc. Uvidím jak dlouho mě budou bavit 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musím přiznat, že dneska, při jízdě za tmy a mírného pršení potkávací světla nic moc. Prvně jsem to neměl v plánu řešit, ale nyní se začnu poohlížet po lepších žárovkách.... Dálková světla bych řekl, že jsou OK.

 

Jak píše waleri - dej NB Unlimited jak do potkávaček, tak do dálkových.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V noci jsem s novou fabií bohužel ještě nejel. Projektorové potkávací světlomety mají bez diskuze vyšší výkon, tudíž bude v obci za tmy lépe vidět. Otázkou pro mě je však výkon dálkových lamp, protože ta parabola žárovky se mi zdá velmi malá a pokud si vzpomínám, tak fabia I. generace sice svítila brilantně žárovkou potkávací ale s dálkovou to zas až taková sláva nebyla (v porovnání s kvalitní duální H4). Na druhou stranu je pro mě je hodně rozhodující LED denní svícení, které bych už chtěl. Vypadá hezky, moderně vzhledem k roku 2015 a u těchto moderních aut je navíc i v rozumné výšce nad vozovkou (ne utopené někde na spoileru dole). Doufám, že bude mít snad dlouhou životnost. Proto jdu do projektorů s LED d.s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jel jsem to projet a zdá se mi že to svítí lépe. Každopádně mi to ráno otestuje manželka a uvidí se... Neví náhodu někdo, zda li existuje nějaké udělátko, kterým se ta žárovka v té parabole usadí a otočí?? Já musel demontovat baterku jinak bych s tím těžko otočil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mp390 - moc málo místa.... u pravého světlometu o kousek víc, ale nejhorší je to, že člověk s tou žárovkou pro vyndání musí otočit v protisměru hod. ručiček, jde to hrozně ztěžka a nelze to pořádně uchytit. A to mám docela malou ruku. A když to pak povolíš, tak pak nejhorší chuťovka je zase to dotáhnout, jelikož ani pořádně nevíš, zdy jsi tam dobře. V tomto je to prostě nedostačné. Kdybych to měl měnit nutně někde večer, tak to prostě nepůjde... Doporučuji vyzkoušet

 

PS: tak mám i potvrzeno (od manželky), že žárovky Osram NB unlimited mají lepší svítivost.

Editováno: , autor: MichalV123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to ty projektory tak špatně svítí? Docela mě překvapuje, že hned u nových nevysvícených světel se mění žárovky. Jinak NBU svítí hezky, ale moc nevydrží, což zde s denním svícením nijak zásadně asi vadit nebude, já je měl na FI KO po nasvícených 120 h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...