Přejít na obsah

Hučení při jízdě - problém


kafty158

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

 

před pár dny se mi stal takový problém. Jel jsem cestu cca 70 km do práce a zaparkoval jsem svůj vůz Skoda Fabia Junior, 1.4 MPi, 44 KW, 2002, najeto 143 tisíc km. Celou cestu bylo vše v pořádku. Po 5 dnech jsem přišel nasedl do auta, a jelikož nechávám v zaparkovaném autě jen 1. rychlostní stupeň bez použití ruční brdy, tak jsem chtěl nastartovat a proto jsem sešlápl spojkový pedál a snažil se zařadit neutrál. To se mi povedlo ale musel jsem překonat velký odpor. Jde mi o to jestli to nemůže být příčina problému, který poté následoval. Při rozjetí automobilu na více než 40 km/h slyším hučení, které s větší rychlostí stoupá. Hučení je slyšet jak na zařazený rychlostní stupeň tak i na neutral. Kde myslíte, že je problém? Jsou to ložiska v kolech? Nebo je možné, že jsem tím "prasáckým" přeřazením mohl nějak rozbít ložisko v převodovce?  Omlouvám se, jsem laik a mockrát děkuji za všechny rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...