Přejít na obsah

Kontrolka bezpečnostního pásu OII


maro-01

Doporučené příspěvky

mam obavu to deklarovat v servise ako zavadu lebo je to dost nepravidelne. stava sa to pri dobrzdovani, povodne len z vyssich rychlosti pri prudkom brzdeni a zvycajne po dlhsej jazde tak minimalne hodinovej. teraz uz je to bezny jav aj v mestskej prevadzke, kedykolvek stupnem viac na brzdu tak zablika kontrolka a zaznie signal nepriputania. skusal som sa hybat vselijako na sedacke aj pohybovat ukotvenim pasu kde sa zasuva ta kotva medzi sedackami ale nic. Jedine co som objavil je zodraty 'chromovy' povlak z vnutornej strany tej kotvy co je na pase a pod tym sa objavil kov ktory je zrejme hnedy alebo do medenej farby original. Ze by tam stracal kontakt nejak??? Jo a este som vyskusal fintu zapnut ten pas naopak - otocit kotvu pri zapnuti, vtedy sa to neprejavovalo az do vcera :))) kedy uz aj pri zapnuti opacnym smerom to robilo rovnake divy.

Obavam sa ze ked to dam do vysoko specializovaneho servisu tak to pri skusobnej jazde nebude robit... Otazka je, stretol sa s tym niekto uz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie nie, to nieje mazadlo. kontox je sprej na zprechodnenie elektrických kontaktov, dostaneš ho v predajni s elektrosúčiastkami.

resp. možno by mohla pomôcť aj WD40, ale nastriekaj to tam tou trubičkou čo je k tomu, inak to z toho svetlého nedáš dole

Editováno: , autor: 62454
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maro, to nemá s brzděním nic společnýho. To jenom jdeš ty kinetickou energií dopředu, čímž za to trhneš. V malý rychlosti to musí udělat taky, když za pas pořádně škubneš. A logicky tam vzniká vůle, kdy se rozpojí ten kontakt. Nech si to vyměnit, do toho bych se nešťoural a ten spray asi v tomhle případě nepomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Az teraz som si vsimol, ze mas bohaty zoznam zavad .... na rocne auto v takejto vybave ...to je smola. Este kym to mas v zaruke , dotlac ich k oprave uplne vsetkeho co sa da, kludne vymen aj servis ak nie si spokojny ... hlavne aby si mal pocit, ze sa to snazia napravit - akonahle zacnu streckovat a vyhovarat sa , zbal to a chod inde-hrozi , ze to odflaknu a viac dohovadia ako to bolo. Ja som mal dobre skusenosti v AutoParku v BA. Ale ako tu pisu ostatni, mas to v zaruke tak rychlo do servisu. Ja uz tu vyhodu nemam :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robil som 2 prehliadky v Autocomodexe v Trnave a 1 v Agrotec-u Brno. Nenadchlo ma to nijak extra ani v jednom ale v Agrotec-u to malo aky taky nadych serioznosti, skusim im to vysvetlit ak tam pojdem teraz, predpokladam ze sa aspon budu tomu venovat, v Autocomodexe mi vzdy dali "vyzrat" ze ich otravujem a mal som si 'kupit poriadne auto a nie skodovku' ked chcem komfort bez chyb a pazvukov ;))) Tomu sa hovori pro-zakaznicky orientovany reprezentant firmy...

btw, v com je chyba je to ta kotva alebo ten zamok do ktoreho sa zapina pas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robil som 2 prehliadky v Autocomodexe v Trnave a 1 v Agrotec-u Brno. Nenadchlo ma to nijak extra ani v jednom ale v Agrotec-u to malo aky taky nadych serioznosti, skusim im to vysvetlit ak tam pojdem teraz, predpokladam ze sa aspon budu tomu venovat, v Autocomodexe mi vzdy dali "vyzrat" ze ich otravujem a mal som si 'kupit poriadne auto a nie skodovku' ked chcem komfort bez chyb a pazvukov ;))) Tomu sa hovori pro-zakaznicky orientovany reprezentant firmy...

btw, v com je chyba je to ta kotva alebo ten zamok do ktoreho sa zapina pas?

>>> Myslim si , ze to je vadny kontakt v zamku do ktoreho sa zapina pas. Pred tym ako pojdes do servisu, si to vyskusaj nasimulovat doma aby si tam netraposil :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

DIAGNOSTIK> pls nevies mi dat nejaku informaciu co by "osvietila" mechanika lebo v Autocomodex Trnava zatial mam odpoved ze o takejto zavade nevedia a bojim sa ze mi chcu zas pripravit minimalne 2 dni bez auta (1 den diagnostika zavady a 1 den oprava).... Rad by som ich nasmeroval ja ked to inac nejde. :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Diagnostik: Máš číslo toho CAS alebo CPI? Na pásy som nič v databáze nenašiel, jedine na bočné airbagy a rozsvietenú kontrolku airbagu kvôli vadným konektorom pod sedačkami.

Maro: Podarilo sa im odstrániť tú závadu? Riešim niečo podobné, auto tesne po záruke, zatiaľ sa ale nepodarilo identifikovať príčinu. Robí to úplne stochasticky, je jedno či sa brzdí alebo akceleruje, či ide po úplnej rovine ustálenou rýchlosťou, cinká to raz, dokonca aj 5x za sebou... Pri pokuse nasimulovať závadu v servise je všetko úplne bez problémov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

narazil jsem problém, kontrolka svítí, pás je zaklapnutý, jedná se o elektricky nastavitelnou sedačku, kontrolka svítí pouze při sedáku v dolní pozici, stačí ho trošku přizvednout a je po problému, měl někdo podobný případ?, jak se rozebírá elektrické křeslo? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Jestli chceš odpojit ten zvuk, tak to je nejlepší vypnout přes VAG.

Jinak by možná stálo za zvážení to opravit. Jsou to jen dva vodiče přes několik spojů.

IMHO je to docela dobrá funkce.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu, proč to chcete vypínat, myslím, že když už poletíte skrz čelní sklo, tak je jedno, jestli to bude pípat....

ale já tu signalizaci vubec nepotřebuju protože já se poutám pořád a nebudu platit opravu aby to zase někdy začalo pískat znova. poutam se pořád mám to vryté v mozku tak nepotřebuju debilní kontrolku a skry sklo určitě neproletím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...