Přejít na obsah

Kontrolka bezpečnostního pásu OII


maro-01

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem, mám OII combi a poslední dobou mě nepravidelně zlobí signalizace zapnutí bezpečnostních pásů. Projevuje se tak, že i když jsem připásaný, tak se rozsvítí kontrolka a začne chvíli pípat. Nevysledoval jsem příčinu. Pás je zacvaknutý dobře. Nevíte v čem by mohl být problém? Díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take mi to uz 2x udělalo.

A dokonce mi muj vlastni telefon volal přes handsfree (bluetooth)z vlastního čísla na vlastní číslo aniž bych cokoliv zmáčknul.

Měl jsem vytřeštěné oči na palubní počítač snad 10 sekund.Potom se to ukončilo.

Čím víc elektriky tím víc to dělá paseku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky mi to začalo blikat a pípat a je to pořád častěji..... ale dělá to jen při velmi pomalé jízdě, třeba když dobržduji na křižovatce. Asi to bude něco v tom zámku pásu, vždy pás jakoby domáčknu a přestane to..... ví někdo co s tím ??? Díky :(

Tak jsem tady našel podobné téma a už je to v poho :::: :kol-47:

Editováno: , autor: KEDARBOBRY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mluvil se známým, který dělá v autorizovaném servisu a na vině je držák, do kterého se zacvakává bezpečnostní pás. Na vrakáči mi ho sežene za 500,- a za novej chtějí v servisu 850,- . Tak asi koupím novej ... Pokud by někdo věděl, kde ho sehnat levněji, budu rád :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Staší přes diag,vypnout pípání nezapnutého pásu,nejen že přestane pípat ale nesvítí ani kontrolka na palubovce...

Samozdřejmě pokud na tom někdo trvá a chce to mít tak jednině koupit ten novej držák,z vrakáče bych nedoporučoval protože už nemusí být 100% a může to začít dělat taky. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zbytečně založené téma, stačí hledat už to tady je http://forum.skodahome.cz/topic/118097-zlobi-me-signalizace-zapnuti-bezp-pasu-oii/

fmetal: Pokud to chceš mít funkční tak jedině koupit nový držák bezpečnostního pásu,stojí cca 800kč

pokud ti vadí jenom to pípání tak bud odpojit pod sedačkou to ti ale bude svítit kontrolka nezapnutého pásu na budíkách,nebo se dá odkódovat

pomocí diagnostiky (můžu udělat,záleží odkud jsi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... při zapnutém pásu se mi často sepíná signalizace, ...

Ale to jen hned po zapnutí zapalování, ne?

Protože později už nepípá a nebliká nikdy.

Jinak pokud to otravuje kvůliva nefunkčního spínače, jsem pro:

- opravit jej

nebo

- maximálně odpojit ten konektor pod sedačkou. Signalizaci jako upozornění na nutnost zapnout pásy bych nechal vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wojnar:

fmetal to Myslel asi takto: má zapnutý pás,jede a z ničeho nic mu začne pípat signalizace protože si auto začne myslet že si pás odepnul,přitom má pás stále zapnutý,chyba je v tom držáku do kterého se pás zacvakává.pak to zase přestane a pak to zase někdy udělá.nedávno jsem se s tím setkal v kamarádově OII a je to celkem protivné když jedeš a najednou ti to začne pípat a nejde s tím nic udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Wojnar:

fmetal to Myslel asi takto: má zapnutý pás,jede a z ničeho nic mu začne pípat signalizace protože si auto začne myslet že si pás odepnul,přitom má pás stále zapnutý,chyba je v tom držáku do kterého se pás zacvakává.pak to zase přestane a pak to zase někdy udělá.nedávno jsem se s tím setkal v kamarádově OII a je to celkem protivné když jedeš a najednou ti to začne pípat a nejde s tím nic udělat.

Je to přesně tak, musím koupit nový držák.

Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak já mám opačný problém, otočím klíčkem kontrolka se rozsvítí zapípá alarm a pak zhasne aniž jsem připoután nebo ne. Pokud se připoutám před otočením klíčku tak alarm nehouká ale kontrolka se rozsvítí a zhasne. I když se během jízdy odpoutám tak se kontrolka ani alarm neaktivují. nevíte čím by to mohlo být? Mám fabii elegance combi 2.0 rok 2001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Nazdar, chcem sa opýtať? Mne keď sa zapnem pásom, všetko je OK, kontolka zhasne aj prestane pípať. Po prejdení asi1O km mi to začne pípať a strieda sa že signalizuje všetko OK a že niesom pripútaný. Dočítal som sa o tom že sa to dá vypnuť pod sedadlom, ale toto riešenie nechem robiť.

Chcem vedieť či sa to nedá nejako opraviť, alebo niečo spraviť aby mi to počas jazdy nepípalo aj keď som zapnutý.

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...