Přejít na obsah

závada vnějšího osvětlení - nesvítí "půl vozu"


Olda Homola

Doporučené příspěvky

zdravím,

dnes po nastartování se mi rozsvítila kontrolka vadné žárovky a zrychlené blikání naznačovalo závadu jedné z žárovek v blinkrech.

Nicméně  pro prověření stavu je to něco závažnějšího.

Celkem nefunguje:

-pravý přední blinkr

- pravé přední potkávací světlo

- pravé zadní obrysové světlo - žárovka P21W vpravo nahoře

- levý zadní blinkr

 

Pojistky jsem prověřil jako první, zdají se být OK.

 

Víte prosím někdo co by to mohlo být?

 

 

díky.

Olda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

mám možná lepší špek, rozsvítila se mě kontrolka na světla a nápis levé obrys světlo vadné. Vypnul jsem světla, znovu je zapnul s tím, že se to snad chytí a chytlo a chvilku svítilo a kontrolka zhasla. Jenže se to znovu za nějakou dobu rožlo. Tak jsem šel tu žárovku vyměnit. Podíval jsem se co nesvítí a byly to ty dvě krajové celosklo 3W. Dobrá, vyměnil jsem je za nové, kontrolka zhasla a já s vidinou vítězství jsem pokračoval v jízdě. No ale ona se ta kontrolka rozsvítila znovu a od té doby to jen zlobí. Někdy to den jede a někdy zas celý den ne. Průběh: zapnu parkovačky, jdu se podívat chvilku to svítí normálně a asi po10s to zhasne. A já se ptám, jestli jste si tímto někdo neprošli a nemáte nějaké řešení. Podle mě to bude jednotka cent ele, ale ještě než ji začnu měnit tak jsem to chtěl tady probrat, dík za radu. je to OII 2006

Editováno: , autor: jirmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám možná lepší špek, rozsvítila se mě kontrolka na světla a nápis levé obrys světlo vadné. Vypnul jsem světla, znovu je zapnul s tím, že se to snad chytí a chytlo a chvilku svítilo a kontrolka zhasla. Jenže se to znovu za nějakou dobu rožlo. Tak jsem šel tu žárovku vyměnit. Podíval jsem se co nesvítí a byly to ty dvě krajové celosklo 3W. Dobrá, vyměnil jsem je za nové, kontrolka zhasla a já s vidinou vítězství jsem pokračoval v jízdě. No ale ona se ta kontrolka rozsvítila znovu a od té doby to jen zlobí. Někdy to den jede a někdy zas celý den ne. Průběh: zapnu parkovačky, jdu se podívat chvilku to svítí normálně a asi po10s to zhasne. A já se ptám, jestli jste si tímto někdo neprošli a nemáte nějaké řešení. Podle mě to bude jednotka cent ele, ale ještě než ji začnu měnit tak jsem to chtěl tady probrat, dík za radu. je to OII 2006

 

odpovím si sám, po výměně jednotky cent.ele., je zatím po problému, uvidíme....

 

 

.....tak problém se znovu opakoval s tím, že pro změnu přestaly svítit žárovky s dvouvláknem (opět parkovací). Žárovky byly v pořádku, tak jsem jen náhodou celý panel se žárovkami demontoval a všiml jsem si vypáleného konektoru na kostře (silný hnědý drát). Až po výměně toho konektoru to dalo pokoj, snad.  

Editováno: , autor: jirmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

zdravim potrebuji radu mam octavku ii facelift s rs naraznikem ktery neni puvodni kdyz otocim klicem do prvni polohy bezne se mi rozviti denni sviceni v mem pripade letky v ts narazniku vcera mi prestaly letky svitit vcetne celeho praveho predniho svetla jen potkavacka sviti na leve predni strane sviti vse krom potkavacky a vzadu je to taky prehozene muze se jednat o spatny spinac? Nebo bude oroblem jinde?Zarovky jsou vsechny v poradku a pojistky taky

Diky moc David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...