Přejít na obsah

Hučení od přední nápravy


radek kosař

Doporučené příspěvky

Zdravím,prosím poraďte mi co to asi je.Při průjezdu zatáčkou vpravo a pod plynem se ozývá takové divné hučení a když sundám nohu z plynu tak to přestane.Je měněný sylentblok motoru,výměna ložiska u lp kola a dávaly se taky jiné gumy a dělá to pořád.Poraďte mi dík.Nemůže to být dyferák?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...
Tiez mam podobny problem (1.6 MPi), staci jemne vytocit volant vpravo a je to trosku hlucnejsie iba v pripade ze idem pod plynom, pri otoceni vlavo nic podobne nepocujem. Najazdene 120tis km. Nikto nic nevie?

Taky jsem měl přesně tento problém, hučení se s přibývajícími kilometry stále zvyšovalo. Až asi při 120 tis. to vypadalo na rozpadnutí převodovky. V servisu vyměnili velké dvouřadé ložisko na první hřídeli v převodovce a je klid. A taky jsem o 12 tis peněz lehčí protože závada se projevila po 2.5 roce provozu.

Rota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim...já měl také hučení od předního kola, v zatáčce to byl velkej hukot a taky prostě jenom pod plynem, když jsem sundal nohu z plynu, tak to přestalo. Já osobně jsem vyměnil homokinetický (vnější) kloub na přední poloose a je klid. Poznáte to tím, že když stočíte kola a kroužíte, tak by se mělo ozvývat takové křupání (lupání) ..Snad Vám to pomúže ... Výměna 1 kloubu mi přišla na 1900,-Kč (střední kvalita dílu) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

caute,

posledne 2 tyzdne mam peklo zo zivota. Akonahle idem na mojej Octavii viac ako 50 km/h zacne mi auto neskutocne "hucat" (hluk vychadza asi s pravej prednej strany). Na zaciatku to nebolo az take strasne, ale teraz ten hluk uz ani radiom neodstranim. Kedze momentalne beham na zim.pneumatikach, skusal som auto kompletne prezut za ine zimne a aj za ine letne pneumatiky. Po prezuti na letne auto uz tak nehucalo, ale ako som sa blizil k 80 km/h bolo to stale o tom istom. Aj ked vyradim rychlost a idem na volnobech, stale huci....

Neviem uz co mam robit. Bol som v servise na zdvihaku a ze lozisko mam fajn...

Stretol sa uz niekto s niecim podobnym..???

Viete niekto poradit ci to mozem dalsim pouzivam este viac pokazit..???

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lozisko,poloos, prevodovka.;)

nedalo mi to. Bol som to este vyskusat. ked som isiel cez lavo tocivu zakrutu, hluk skoro uplne prestal.

Objednam lozisko na prave predne koleso a uvidim. Tak ci tak je tu lozisko asi zatial najlacnejsia varianta.

Po vymene loziska uvidim, ci bude dalej treba este nieco riesit.

Dik za rady : :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vo švtrtok to dam vymenit. Uz 2 tyzden mi to pije krv!!

Najviac ma stve, ze som auto pozical a ked som si ho zobral nazad, tak to uz "hucalo", takze som nevedel pri com sa to vlastne stalo.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked som isiel cez lavo tocivu zakrutu, hluk skoro uplne prestal.

Pokud si jel levou zatáčku a přestalo to, tak to není pravý, ale levý ložisko.

Levá zatáčka:

Levý ložisko se odlehčí a při poškození se sníží hluk

Pravý ložisko se zatíží a při poškození se zvýší hluk

Pravá zatáčka:

Pravý ložisko se odlehčí a při poškození se sníží hluk

Levý ložisko se zatíží a při poškození se zvýší hluk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Pokud si jel levou zatáčku a přestalo to, tak to není pravý, ale levý ložisko.

Levá zatáčka:

Levý ložisko se odlehčí a při poškození se sníží hluk

Pravý ložisko se zatíží a při poškození se zvýší hluk

Pravá zatáčka:

Pravý ložisko se odlehčí a při poškození se sníží hluk

Levý ložisko se zatíží a při poškození se zvýší hluk

Nie vždy je to tak. Nedávno som riešil podobný problém na svojej Octavii a bolo to presne naopak.

Ložisko hučalo pri jazde priamo a odbočovaní vľavo. Pri zatáčaní vpravo žiaden hluk od ložísk počuť nebolo. Nakoniec ten hluk ale spôsobovalo ĽAVÉ ložisko, ktoré paradoxne bolo ticho, keď bolo najviac zaťažené (pravotočivá zákruta). V servise mi chlapík povedal, ze týždeň predtým tam mali inú Octáviu, ktorej tiež hučalo ložisko a keď bolo najviac zaťažené, tak bolo ticho.

Podotýkam, že keď v servise dali auto na zdvihák, točili ľavým aj pravým kolesom, tak nebolo cítiť žiadnu vôľu a nebolo počuť žiaden rachot, typický pre rozbité ložisko. Ložisko hučalo len pri rýchlosti 50km/h a 80km/h.

Editováno: , autor: John!y
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý den,

když jedu, tak se od 50 km/h začne ozývat nepříjemný hukot ze předku auta, když při jízdě víc zatočím volantem tak se začne ozývat takovej zvuk, joko kdyby byl pokřivenej kotouč (před pár dny to nedělalo), 

ale když sešlápnu brzdovej pedál tak vybrace na volantu necítím. Měl jsem sundaný obě přední kola a zjistil jsem, že destičky - vnější i vnitřní na obou kolech se dotýkají brzdovýho kotouče, pokusil jsem je odtlačit, ale jakmile jsem šlápl na brzdu znovu znovu se začali dotýkat, pak mě napadlo, že bych se mohl podívat, zda nejsou přidřený pístky, ale zdálo se mi, že nejsou, protože se trochu vracely - nepatrně ale vracely. Párkrát jsem zkoušel po jízdě šáhnout na kotouče a zjistil jsem, že někdy sou horký tak, že na nich neudržím prst a jindy jsou jenom vlažný. Ložisko jsem měnit nezkoušel, protože si myslím, že to tím není. Můžete mi poradit co by to mohlo způsobovat?

 

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem 

Podloucký

 

Auto: Octavia II (facelift), 1.6 TDi CR, 2011

Najeto: 110 000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám Octavii 2 1.9 tdi 77 kw rok výroby 2007. Delší dobu pozoruji hučení od přední nápravy podobné přejíždění plné bílé čáry. Možná řeknete,že takových temat je tu mraky,ale tohle se dějě jak při jízdě rovně či do zatáčky. Nejčastěji se to děje,když jedu přes obec a snažím se udržet 50km/h a nastane moment,kdy motor nezabírá ani nebrzdí a pak se ozve to hučení jako ložiska. Neřešil to někdo.Jestli ano,tak jsem to nenašel. Prosím o radu. Dí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...