Přejít na obsah

Podvozek 2UC a pružiny


Filltos

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám podvozek 2UC na Octavii 2 Combi 2.0FSI rv 2005. Po koupi byly v servisu (Autokelly servis) měněny přední pružiny (dali tam Monroe, ale ve faktuře přesné označení bohužel není).

Po nových pružinách se mi zdá předek výše než zadek (podle výšky blatníku nad kolem). 

Dávají se na podvozek 2UC jiné (nižší) pružiny než standard? Nebo je podvozek sportovní jen v nějakém nastavení? Trochu v tom plavu.

V servisu by se měli podívat na označení podvozku, nebo aspoň dát ten samý rozměr pružin ne?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak predevsim pokud mas vzadu puvodni pruziny, ktere jsou 10 let stare, tak uz je pravdepodobne zadek o neco nize nez by mel byt. Myslim, ze v dilenske prirucce je napsane, jaka vzdalenost ma byt mezi stredem kola a lemem blatniku. Ted DP nemam u sebe, tak to nenajdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to trochu vyssi... Ze by ti tam dali pruziny pro nejaky tezsi motor? Asi tedy pro diesel? :kol-32: Mozna ani Monroe nedela vsechny typy pruzin. Proste je to nejaka univerzalni pruzina, ktera s ruznymi motory ruzne meni vysku auta. Ale to jen hadam.

 

Tak jsem nasel, ze Monroe dela na OII Combi jen 2 typy prednich pruzin, originalu je urcite mnohem vice typu.

  • přední pružina Monroe Spring, 1.4 16V, 1.6 MPI, 1.6 FSI, 06.04 →, obj.č. SP1K0411105BC
  • přední pružina Monroe Spring, 2.0 FSI, 1.9 TDI PD, 2.0 TDI 8V, 2.0 TDI 16V, 06.04 →, obj.č. SP1K0411105DB

Takze podle me ti tam dali to co tam patri (tedy ten druhy typ), ale proste je to pruzina urcena i pro diesely, takze ty to ted mas trochu vyssi. :kol-32:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to je Monroe pružina pro klasickej podvozek 2UA. Pro 2UC je pružina nižší a to o cca 25mm, což by mohlo odpovídat tomu rozdílu (322mm 2UC x 348mm 2UA). U Monroe jsem tyto nižší pružiny nenašel, takže tam asi dali pravděpodobně klasický do 2UA. Zaráží mě, že si to v servisu nezjistěj podle kódů, nebo aspoň nezměřej starou.

No a teď co s tím?

Žádat o bezplatnou výměnu, když to spletli?

F.

Editováno: , autor: Filltos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...