Přejít na obsah

Potrebujem VIN karosérie F2 FL s orig. športovým podvozkom alebo RS


Lordiik

Doporučené příspěvky

Dobrý deň,

po všetkých možných úvahách ako najrozumnejšie znížiť moju Fábiu som dospel ku názoru, že chcem originálnu kombináciu tlmičov a pružín zo športového (zníženého podvozku) ktorý sa dal nakonfigurovať od výroby.

 

V autorizovanom servise mi ale povedali že potrebujú VIN karosérie z nejakého auta ktoré ho má, aby mohli pozrieť koľko podvozkových dielov je odlišných oproti klasickému podvozku.

 

Teda, ak by bol niekto ochotný a poskytol mi VIN buď z F2 RS alebo z F2 FL so športovým podvozkom, bol by som veľmi povďačný.

 

Ďakujem

Lordiik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vieš čo, ja som z toho zúfalý. Pani čo objednáva diely o tom vie totálne hovno, každému ostatnému je to jedno a aby som si bol 100% istý že kúpim niečo čo bude sedieť potreboval by som VIN od 1.6 TDI Combi so športovým podvozkom čo je prakticky nemožné zohnať.

Takže momentálne riešim že si zoberiem buď nejakú celú sadu (pružiny a tlmiče) od iného výrobcu alebo iba pružiny a vyseriem sa na tlmiče.

Ďalší týždeň pôjdem na kontrolu tlmičov a podľa toho sa rozhodnem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvojom mieste by som asi riešil originálny športový podvozok a to dokonca z Fabie s rovnakým motorom. Zaťaženie náprav je totiž pri nafte iné ako pri benzínových motoroch. Aj keď u RS-ka to s DSG (+31 kg) to môže byť +/- podobne. Skús zistiť VIN z nejakého Monte Carla s naftovým motorom. Nemusíš ani zháňať, stačí ak vidíš jedno niekde na parkovisku a len si jednoducho odpíšeš jeho VIN z čelného skla.

Druhá možnosť je podvozok inej značky, ale to sú aj iné peniaze ak chceš aby to okrem zníženia jazdilo aj dobre (mne osobne sa najviac pozdáva KW, ale to by som musel kradnúť).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja som tiež pokukoval už po niečom inom a celkom zaujímavo vyzerá toto:

http://www.podvozky.sk/ST-sportovy-podvozok-30-30-mm-Skoda-Fabia-II-5J-Combi-1-6TDi-1-9TDi-55-77-kW-d30412.htm

 

"ST suspensions je nástupca značky Weitec a patrí spoločnosti KW automotive. Ako je u KW zvykom, aj produkty ST sa vyznačujú vyššou kvalitou a optimálnym ladením."

 

Osobne nehľadám žiadne športové jazdné vlastnosti ani nič podobné, chcem to iba z čisto z hľadiska, že sa mi to páči :)

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za odkaz. To ST je naozaj niečo ako druhá značka KW. Dokonca aj web stránku majú identickú, len v iných farbách a ceny väčšiny produktov sú identické. Každopádne na stránke ktorú si linkoval, som našiel, sadu aj pre svoju Fabiu s motorom 1.2 TSI: http://www.podvozky.sk/ST-sportovy-podvozok-30-30-mm-Skoda-Fabia-II-5J-Limousine-1-2TSi-1-4-1-6-1-4TDi-51-77-kW-d30408.htm
Príjemná cena, hovorím si, ale išiel som omrknúť aj stránku ST a tam moja motorizácia nie je uvedená: http://www.st-suspensions.net/st-sportfahrwerk-26315.html
Ďalšia možnosť je výškovo nastaviteľný podvozok, ale tam ceny začínajú od 650 € za najzákladnejšiu sadu bez možnosti zmeny charakteristiky.

P.s.: Mne zase o zníženie ani neide (najviac sa pohybujem v meste), ale chcel by som zlepšiť jazdné vlastnosti v zákrutách.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...